Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Th.May ragina Turkiją užtikrinti įstatymų viršenybę ir žmogaus teises

Theresa May ir Recepas Tayyipas Erdoganas
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr. / Theresa May ir Recepas Tayyipas Erdoganas
Šaltinis: BNS
0
A A

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May šeštadienį paragino Turkiją laikytis teisinės valstybės principų ir savo įsipareigojimų žmogaus teisių srityje, nors šalyje tebegalioja nepaprastoji padėtis po liepos 15-ąją nesėkmingai mėginto surengti perversmo.

Po derybų Ankaroje su prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu ministrė pirmininkė sakė, kad „didžiuojasi“, jog Britanija palaikė demokratiškai išrinktą Turkijos vyriausybę per kariškių mėgintą įvykdyti pučą.

„Dabar svarbu, kad Turkija išlaikytų demokratiją, laikydamasi įstatymų viršenybės ir tarptautinių įsipareigojimų žmogaus teisėms – kaip vyriausybė yra užsibrėžusi elgtis“, – sakė Th.May.

Ji pabrėžė, kad Turkija yra viena iš Britanijos „seniausių draugių“ ir kad abiejų šalių santykių istorija skaičiuoja jau daugiau kaip 400 metų. Premjerė turėjo omenyje ryšius, užmegztus tarp Anglijos ir Osmanų imperijos karalienės Elizabeth I laikais.

Th.May siekia išlaikyti trapią pusiausvyrą po Britanijos referendume išreikšto apsisprendimo pasitraukti iš Europos Sąjungos. Ji sakė esanti suinteresuota užmegzti glaudesnius prekybos ryšius su Turkija, bet taip pat kalbėjo apie Europoje tvyrantį susirūpinimą dėl Ankaros vykdomų priemonių prieš numanomus perversmininkus masto.

Pasak jos, Britanija ir Turkija susitarė įkurti darbo grupę, nagrinėsiančią galimybes išplėsti dvišalę prekybą.

„Susitarėme, kad įkursime bendrą darbo grupę, paklosiančią pamatus mūsų prekybos ryšiams po „Brexit', – sakė Th.May.

R.T.Erdoganas nurodė, kad abi šalys siekia padidinti metinės prekybos apimtis nuo daugiau kaip 15 mlrd. JAV dolerių iki 20 mlrd. dolerių.

Th.May sakė, kad jiedu per derybas aptarė galimybes suintensyvinti prekybą.

„Mes abu norime stiprinti esamus ryšius, ir manau, kad tai bus naudinga abiem mūsų šalims ir abiejų mūsų šalių perspektyvoms“, – sakė ministrė pirmininkė.

R.T.Erdoganas pridūrė: „Aptarėme, kokius bendrus žingsnius galėtume atlikti gynybos pramonėje.“

Abu lyderiai taip pat aptarė kovą su džihadistais Sirijoje ir pastangas iš naujo suvienyti Kiprą. Ankara ir Londonas yra Kipro taikos proceso garantai.

Londonas siekia po britų pasitraukimo iš ES įsigaliosiančių prekybos susitarimų su blokui nepriklausančiomis šalimis.

Britanijos premjerė sakė, kad oro susisiekimo saugumas irgi buvo svarbi jų pokalbio tema.

„Taip pat esame susitarę uoliau dirbti kartu aviacijos saugumo srityje, vykdydami bendrų mokymų programą ir keisdamiesi informacija“, – nurodė Th.May.

Turkija, kuri nuo praėjusio šimtmečio 7-ojo dešimtmečio siekia narystės ES, laikė Didžiąją Britaniją viena iš entuziastingiausių šio siekio rėmėjų. Tačiau britams 2016-ųjų liepą nubalsavus pasitraukti iš ES, abi šalys mėgina suteikti naują impulsą tarpusavio santykiams.

Londonas siekia po britų pasitraukimo iš ES įsigaliosiančių prekybos susitarimų su blokui nepriklausančiomis šalimis. Todėl simboliška, kad Th.May atvyko į Ankarą iš karto po vizito Baltuosiuose rūmuose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min