2012-07-02 12:54

„The Sunday Times“: Norvegijos islamistas rengiasi atakuoti JAV lėktuvą per olimpiadą

Didžiosios Britanijos laikraštis „The Sunday Times“ sekmadienį pranešė, kad šalies žvalgybos tarnybos neva sužinojo, jog Norvegijos islamistas, dalyvavęs kovotojų treniruotėse Jemene, ketina įvykdyti teroro aktą JAV lėktuve, kai vyks olimpinės žaidynės Londone.
Statymai per olimpines žaidynes bus stebimi kiaurą parą, o kilus įtarimams jie gali būti paskelbti negaliojančiais
Olimpiniai žiedai. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„The Sunday Times“ duomenimis, maždaug 30 metų norvegas, po atsivertimo į islamą 2008 metais pasivadinęs Abu Abdulrahmanu, rengiasi užgrobti amerikiečių lėktuvą, siekdamas, kad jis nukristų ir sudužtų.

Pranešime nenurodoma, ar menamo mirtininko taikinys gali būti kuris nors olimpiados objektas.

Anksčiau britų saugumo tarnybos MI-5 vadovas Jonathanas Evansas pareiškė, kad „olimpiniai objektai Londono olimpiadoje – nelengvas taikinys“.

Jis pridūrė, kad „pastaruoju metu Didžiosios Britanijos specialiosios tarnybos sužlugdė daug mėginimų vykdyti teroro aktus ir šalyje, ir užsienyje“.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą