15min be reklamos
2022 10 04, 14:13 Atnaujinta 2022 10 04, 15:01

Į „The Times“ publikaciją apie Ukrainos link judantį „branduolinį ešeloną“ sureagavo Kyjivas

Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas tikriausiai planuoja netoli Ukrainos išbandyti branduolinį ginklą – tam jis nukreipė vadinamąjį „branduolinį ešeloną“ fronto linijos kryptimi. Apie tai skelbia britų leidinys „The Times“. Karo ekspertai paaiškino, jog tokia žinia gali būti tik Maskvos bandymas gąsdinti Vakarus. O šaltiniai iš Vakarų teigia nepastebėję jokio neįprasto aktyvumo.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / AP/„Scanpix“ nuotr.

„Vladimiras Putinas aiškiai pasakė, kad yra pasirengęs panaudoti branduolinius ginklus gindamas Rusiją, o įtampa išaugo po to, kai jis aneksavo keturis įnirtingus Ukrainos regionus“, – skelbia „The Times“.

Mįslingas ešelonas

Pasak leidinio, dabar per centrinę Rusiją juda šarvuotų transporterių BPM-97 ir kitos karinės technikos kolona. Taip pat spėjama, kad ji juda Ukrainos fronto link.

Kaip paaiškina „The Times“, ši įranga, įskaitant priešmininius ginklus, priklauso 12-ajai Rusijos armijos vyriausiajai valdybai, kuri valdo centrines branduolinių ginklų saugyklas.

Lenkų karo analitikas Konradas Muzyka pažymėjo, kad šis ešelonas yra atsakingas už branduolinę amuniciją, jos saugojimą, priežiūrą, transportavimą ir pristatymą atitinkamiems padaliniams.

„Tai gali reikšti, kad branduoliniai ginklai iškeliami į frontą. Arba tai gali būti V.Putino bandymas pagrasinti ir įbauginti Vakarus“, – mano „The Times“.

Pats K.Muzyka tviteryje paskelbė traukinio vaizdą: „Ar tai reiškia, kad šiame vaizdo įraše rodomas pasiruošimas branduoliniam sprogimui? Tikrai nebūtinai. Yra ir kitų įtikinamesnių paaiškinimų“.

Jo nuomone, tai gali būti žinia Vakarams arba karinė technika gali būti panaudota bandymų tikslais. Be to, K.Muzyka pastebėjo, kad tokios nuotraukos ir vaizdo įrašai nėra platinami atsitiktinai.

E.Papečkys: gali būti deklaratyvus perspėjimas

Karo ekspertas Egidijus Papečkys komentare 15min teigė, kad kol kas žinia apie šio traukinio ir technikos judėjimą „panaši į deklaratyvų perspėjimą Vakarams“.

„Matom tik automobilius ir šarvuočius, naudojamus Strateginėse raketinėse pajėgose, bet ar perveža ir branduolinius užtaisus – neaišku“, – tikino E.Papečkys.

Jis priminė kad amerikiečiai į V.Putino gąsdinimus reaguoja labai ramiai, todėl situacija kol kas neatrodo pavojinga.

„Faktas, kad Kremlius suaktyvins branduolinį šantažą, bet prieš galimą tokio ginklo panaudojimą Ukrainoje dar būtų griežtas ir konkretus JAV perspėjimas“, – tikino karo ekspertas.

Vakarai nepastebi neįprasto aktyvumo

„The Times“ teigimu, „NATO jau įspėjo savo sąjungininkus apie galimus Rusijos Federacijos branduolinius bandymus prie sienos su Ukraina“.

Vakarų pareigūnai tvirtina, kad nėra jokių požymių, jog aplink Maskvos branduolinį arsenalą vyksta neįprasta veikla.

„Nematome jokių požymių ar veiksmų, kurie galėtų būti laikomi įtartinais. Veikla, susijusi su Rusijos strateginėmis branduolinėmis pajėgomis, nėra neįprasta“, – „Reuters“ sakė gerai informuotas šaltinis, kuriam taikomas anonimiškumas.

Nuo karo Ukrainoje pradžios V.Putinas ne kartą minėjo, kad Rusija turi branduolinių ginklų, kuriuos yra pasirengusi panaudoti, jei supras, kad Rusijai kyla atitinkama grėsmė.

V.Putinas ne kartą naudojosi branduolinio šantažo korta. Praėjusią savaitę skelbdamas apie keturių Ukrainos teritorijų prijungimą prie Rusijos jis dar kartą perspėjo esą „Rusija gins savo teritoriją visais turimais ginklais“.

Dar anksčiau jis taip pat buvo užsiminęs apie galimybę panaudoti branduolinį ginklą ir tikino, kad jis neblefuoja.

Rusijai patiriant vis daugiau nesėkmių Ukrainoje, panaudoti branduolinį ginklą V.Putiną ragino ir Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas.

Sureagavo Kyjivas

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos kovos su dezinformacija centras pakomentavo „The Times“ publikaciją, perspėdamas, kad Rusija ir toliau didins branduolinį šantažą.

„Yra didelė tikimybė, kad iš Rusijos Federacijos kils visokių provokacijų“, – teigiama pranešime.

„Prasidėjus Rusijos plataus masto invazijai į Ukrainos teritoriją, Rusijos Federacija įvedė savo branduolines pajėgas į ypatingą kovinę parengtį.

Rusijos pasirengimo bet kurią akimirką pradėti branduolinę ataką Ukrainos teritorijoje demonstravimas yra dar vienas informacinio terorizmo etapas, kurį surengė Maskva, siekdama paskatinti Ukrainą surengti derybas Kremliaus sąlygomis“, – sakoma pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min