Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 sausio 2d. 15:08

Ties Aliaska audra talžė ir į sausumą išmetė naftos platformą

Naftos platforma
Reuters/Scanpix nuotr. / Naftos platforma
Rimtas incidentas ištiko ties Aliaska plūduriavusią mobilią naftos platformą, ant kurios sumontuoti gręžimo įrenginiai, skelbia welt.de. Į audrą papuolusi platforma „Kulluk“ buvo draskoma audros ir galiausiai išmesta į sausumą.

Ties Aliaskos krantais išmesta naftos gręžimo platforma priklauso „Shell“.  Kaip pranešama, ji buvo stipriai apgadinta ir genama audros galiausiai nusėdo sausumoje. JAV pakrančių apsaugos tarnybos darytos nuotraukos leidžia manyti, kad bent jau kol kas naftos produktai neišsiliejo. 

Pakrančių apsaugos tarnybos darbuotojai teigė, jog turima duomenų, kad „Kulluk“ platformoje buvo pakrauta apie pusė milijono litrų dyzelino ir kitų naftos produktų. Ši avarija yra didelis smūgis Didžiosios Britanijos-Nyderlandų naftos bendrovei, kuri ties Aliaskos krantais įgyvendino apie 4,5 mlrd. dolerių kainavusią naftos išgavimo programą. 

1983 metais pastatyta naftos gręžimo platforma netrukus turėjo būti išgabenta kapitaliniam remontui. Penktadienį to padaryti nepavyko dėl mechaninio gedimo tarp platformos ir tempiančio vilkiko „Aiviq“. Šis laivas yra vienas iš keturių reagavimo laivų, padedančių dirbant atviroje jūroje.

Dar šeštadienį pakrančių apsauga saugumo sumetimais nuo platformos nukėlė 18 įgulos narių. Savaitgalį platforma prie laivo buvo pritvirtinta, tačiau tempiant ją itin audringu oru nutrūko lynai, galiausiai platforma buvo nešama uolėtų pakrančių link ir nusėdo ant seklumos. 

Praėjusiais metais „Shell“ sulaukė didelio aplinkosaugininkų bei regiono gyventojų dėmesio. Šie baiminasi, kad bendrovė nepakankamai įvertino naftos gavybos riziką ties Aliaskos įlanka. 

Po „Deepwater Horizon“ sprogimo ir vėlesnių naftos katastrofų Meksikos įlankoje bendrovėms tenka susidurti su vis didesniu pasipriešinimu.

VIDEO: Coast Guard Rescues Mobile Drilling Unit Kulluk Crew

VIDEO: Coast Guard Assists Tug Aiviq

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

00:15
23:28
00:46

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min