Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tik trečdalis pietryčių Ukrainos gyventojų tiki, kad šaliai pavyks išvengti pilietinio karo

Protestas Luhanske
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Protestas Luhanske
Šaltinis: 15min
0
A A

46 procentai pietryčių Ukrainos gyventojų mano, kad yra pilietinio karo šalyje kilimo tikimybė. 16,4 proc. įsitikinę, kad jis – neišvengiamas. Ir tik trečdalis Ukrainos pietuose ir rytuose gyvenančių žmonių nemano, jog šalyje kils pilietinis karas.

Kad karo tikrai nebus, mano vos 12,5 proc. apklaustųjų. 20,2 proc. teigė, kad karas „greičiausiai nekils“.

Tokius rezultatus praneša Ukrainos portalas zn.ua, kurio užsakymu Kijevo Tarptautinis sociologijos institutas balandžio 10-15 dienomis atliko apklausas Odesos, Mykolajivo, Chersono, Charkovo, Luhansko, Dniepropetrovsko, Zaporožės ir Donecko srityse. Iš viso buvo apklausti 3232 gyventojai.

Į klausimą „Ar sutinkate su teiginiu, kad Ukraina pažeidė rusiškai kalbančių gyventojų teises?“ 71,5 proc. atsakė neigiamai

Apklaustųjų taip pat buvo teiraujamasi, kaip jie vertina rusakalbių padėtį Ukrainoje. Į klausimą „Ar sutinkate su teiginiu, kad Ukraina pažeidė rusiškai kalbančių gyventojų teises?“ 71,5 proc. atsakė neigiamai. 49,9 proc. sakė netikintys, kad Rusija teisingai gina rusakalbių interesus pietryčių Ukrainoje.

Kartu respondentų buvo klausiama, kaip jie vertina decentralizaciją ir didesnių galių regionams suteikimą. Dauguma atsakė, kad jie nori likti Ukrainos dalimi, tačiau pasisakė už regionų teisių išplėtimą.

24,8 proc. sakė remiantys federacinės valstybės idėją. 45,2 proc. sakė norintys matyti vieningą, tačiau decentralizuotą Ukrainą, kai daugiau teisių suteikiama sričių valdžioms. 19,1 proc. teigė, kad dabartinės santvarkos nereikia keisti.

Paklausti, ar jie tebelaiko pabėgusį Viktorą Janukovyčių prezidentu, neigiamai atsakė 69,8 proc. apklaustųjų. 19,6 proc. sakė maną, kad jis vis dar tenėra Ukrainos vadovas.

Jeigu rinkimai vyktų dabar, daugiausiai balsų (18,6 proc.) surinktų Petro Porošenka. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min