Sportas gyvai

Tikėtina Brazilijos prezidento rinkimų nugalėtoja – žuvusio kandidato bendražygė

Brazilijoje spalį vyksiančiuose prezidento rinkimuose aplinkosaugininkė Marina Silva turi galimybių įveikti perrinkimo sieksiančią dabartinę valstybės vadovę Dilmą Rousseff, rodo pirmadienį paskelbti visuomenės nuomonės tyrimo rezultatai.
Kandidatė į Brazilijos prezidento postą Marina Silva
Kandidatė į Brazilijos prezidento postą Marina Silva / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

M.Silva buvo prezidento posto ketinusio siekti Eduardo Camposo kandidatė į viceprezidentus, tačiau populiarus socialistų politikas praėjusią savaitę žuvo lėktuvo katastrofoje.

56 metų buvusi aplinkos apsaugos ministrė prieš spalio 5 dieną vyksiantį pirmąjį prezidento rinkimų turą pagal populiarumą pakilo į antrą vietą, o antrajame rinkimų ture, kuris numatytas spalio 26 dieną, galėtų įveikti D.Rousseff, rodo „Datafolha“ atlikta apklausa.

Remiantis apklausos rezultatais, antrajame prezidento rinkimų ture M.Silva surinktų 47 proc. balsų, o dabartinė valstybės vadovė – 43 procentus.

Tai buvo pirmoji apklausa, surengta po rugpjūčio 13 dieną įvykusios lėktuvo katastrofos, kurioje žuvo Socialistų partijos kandidatas E.Camposas.

Trečiadienį Brazilijos mieste socialistų lyderiai turi paskelbti savo naują kandidatą. Beveik neabejojama, kad tai bus M.Silva.

Antradienį šalyje oficialiai prasideda prezidento rinkimų kampanija, kurios metu kandidatai per televiziją ir radiją turės galimybę pristatyti rinkėjams savo programas.

„Datafolha“ apklausa parodė, kad D.Rousseff remia 36 proc. potencialių rinkėjų, M.Silvą – 21 proc., o socialdemokratą Aecio Nevesą – 20 procentų.

Remiantis apklausos rezultatais, antrajame prezidento rinkimų ture M.Silva surinktų 47 proc. balsų, o dabartinė valstybės vadovė – 43 procentus.

Jei antrajame rinkimų ture dabartinei prezidentei tektų susirungti su A.Nevesu, ji laimėtų surinkusi 47 proc. balsų, o jos varžovas gautų 39 procentus.

Apklausa taip pat parodė, kad visuomenės pritarimas D.Rousseff darbui nuo 32 proc. išaugo iki 38 procentų.

49 metų šiaurės rytų Pernambuko valstijos eksgubernatorius E.Camposas buvo trečias pagal populiarumą kandidatas. Jo lėktuvas sudužo pakeliui į San Paulą pietrytiniame Santoso mieste. Per katastrofą, kuri, kaip manoma, įvyko dėl blogo oro, žuvo visi septyni orlaiviu skridę žmonės.

Iki šios nelaimės kandidatų populiarumo reitingai ne vieną mėnesį beveik nekito: D.Rousseff rėmė 36 proc. potencialių rinkėjų, A.Nevesą – 20 proc., o E.Camposą – 8 procentai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius