Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 15d. 06:58

Tikroji mirčių nuo COVID-19 statistika Rusijoje – mįslė net patiems rusams

Kapinės Samaroje 15MAX
„The New York Times“/Emile Ducke nuotr. / Kapinės Samaroje

Į ligoninės lavoninę įsiveržia moteris. Mirusiųjų kūnai guli visur, keliolika jų – juoduose maišuose ant neštuvų. Ji pasuka tiesiai į skrodimo kambarį, maldaudama juodu švarku vilkinčio apsaugininko: „Ar galiu pasikalbėti su gydytoju, atlikusiu skrodimą mano tėvui?“

Olgos Kagarlitskajos tėvas buvo paguldytas į koronaviruso pacientų palatą prieš keletą savaičių. Dabar jo nebėra tarp gyvųjų, mirties priežastis nurodyta kaip „virusinė pneumonija, nepatikslinta“.

O.Kagarlitskaja, kuri šią sceną nufilmavo išmaniuoju telefonu, norėjo sužinoti tiesą. Bet sargybinis, įsikišęs rankas į kišenes, išprašė ją lauk.

Praėjusiais metais visoje Rusijoje buvo tūkstančiai panašių atvejų, rodo pačios vyriausybės statistika. Pernai per koronaviruso pandemiją mirė mažiausiai trimis šimtais tūkstančių žmonių daugiau, nei buvo pranešta plačiausiai cituojamoje oficialioje Rusijos statistikoje.

Ne visos šios mirtys būtinai susijusios su virusu. Tačiau jos paneigia prezidento Vladimiro Putino teiginį, kad jo šalis virusą suvaldė geriau nei dauguma kitų.

Iš tiesų „New York Times“ mirtingumo duomenų analizė rodo, kad pernai Rusijoje mirčių pandemijos metu buvo 28 procentais daugiau nei įprasta – šioje šalyje mirtingumas padidėjo daugiau nei JAV ir daugumoje Europos šalių.

„Žmonės nežinojo objektyvios situacijos“, – sakė O.Kagarlitskaja. – O jei nežinote objektyvios situacijos, nebijote.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

17:33
00:25
00:50

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min