Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Tituškų“ gaujoms, kurios grobė ir žudė Maidano protestuotojus, vadovavo Ukrainos vidaus reikalų ministras V.Zacharčenka

Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas rodo, kas ir kaip valdė „tituškų“ gaujas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukrainos tyrėjai nustatė, kad per protestus Kijeve žmones grobę, mušę ir žudę „tituškos“ veikė ne stichiškai, o netiesiogiai vadovaujami paties tuomečio vidaus reikalų ministro Vitalijaus Zacharčenkos.

Tyrėjų teigimu, V.Zacharčenka banditams vadovavo per su juo susijusį asmenį – mediaholdingo „Kontakt“ vadovą Viktorą Zubrickį, kuris koordinavo „tituškų“ grupių išpuolius.

Tiesiogiai vadovavo žiniasklaidos magnatas

Naujienų portalas „Unian“ praneša, kad tyrimo duomenis spaudos konferencijoje atskleidė dabartinis vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas.

tree.biz.ua nuotr./Vitalijus Zacharčenka
tree.biz.ua nuotr./Vitalijus Zacharčenka

V.Zacharčenka banditams vadovavo per su juo susijusį asmenį – mediaholdingo „Kontakt“ vadovą Viktorą Zubrickį, kuris koordinavo „tituškų“ grupių išpuolius.

„Tyrimo metu nustatėme glaudų tuomečio vidaus reikalų ministro V.Zacharčenkos ir „Kontakt“ vadovo V.Zubrickio ryšį. V.Zubrickis iš esmės buvo tarpininkas ir koordinavo „tituškų“ gaujas, kurios teisėsaugos organams padėjo susidoroti su protestuotojais“, – pareiškė ministras.

Jo teigimu, „V.Zubrickis koordinavo „tituškų“ veiklą, duodavo jiems užduotis, taip pat – ir grobti žmones, nurodydavo, prieš ką reikia imtis smurto, be to, per jį buvo skirstomi pinigai smogikams“.

Pareigūnai „įdarbino“ ir nusikaltėlius

Ministras sakė, kad V.Zubrickis taip pat artimai bendravo su Ukrainos Vidaus reikalų ministerijos Kovos su organizuotu nusikalstamumu valdybos vadovais. Manoma, kad su šios valdybos darbuotojų pagalba į kovą su protestuotojais buvo įtraukti ne tik gatvės banditai, bet ir nusikalstamo pasaulio autoritetai.

V.Zubrickis buvo susijęs ir su Charkovo kovos menų klubo „Oplot“ lyderiu Jevgenijumi Žilinu. „Oplot“ nariai kaltinami Charkove ir Kijeve masiškai padeginėję automobilius bei kėlę neramumus.

Buvęs ministras I.Lucenka atpažino savo kankintoją

A.Avakovas pranešė, kad nustatyta 10 žmonių grupė, kuri reguliariai mušė Maidano aktyvistus. Be to, šie žmonės susiję su žmonių grobimais. Trys įtariamieji jau sulaikyti, kiti ieškomi.

„Twitter“ nuotr./Jurijus Verbickis
„Twitter“ nuotr./Jurijus Verbickis

Manoma, jog banditai pagrobė mažiausiai 10 žmonių, tarp jų – protestuotojus Igorį Lucenką ir Jurijų Verbickį. Žiauriai sumuštas I.Lucenko liko gyvas, o J.Verbickis rastas negyvai nukankintas.

A.Avakovo teigimu, grupės veiklą koordinavo kažkoks Čebotariovas, kuris susijęs su tabako kontrabanda, praneša Liga.net.

Pasak ministro, per V.Zubrickį šios grupės veiklai vadovavo tuomečiai Vidaus reikalų ministerijos Kovos su organizuotu nusikalstamumu valdybos pareigūnai.

„Šios grupės veikla buvo glaudžiai susijusi ir koordinuojama su milicijos veiksmais“, – sakė ministras.

Manoma, jog banditai pagrobė mažiausiai 10 žmonių, tarp jų – protestuotojus, buvusį ministrą Igorį Lucenką ir Jurijų Verbickį. Žiauriai sumuštas I.Lucenka liko gyvas, o J.Verbickis rastas negyvai nukankintas.

„I.Lucenka vieną iš sulaikytųjų atpažino kaip žmogų, kuris jį kankino. Jis ir J.Verbickis buvo pagrobti ir kankinami Ukrainos VRM pareigūnų nurodymu, apie tai žinojo ir buvęs vidaus reikalų ministras V.Zacharčenka“, – sakė A.Avakovas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min