Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 13d. 15:17 , Atnaujinta: 2019 birželio 13d. 17:08

Toriai renka lyderį: pirmajame etape daugiausia balsų gavo Borisas Johnsonas

Borisas Johnsonas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Borisas Johnsonas

Pirmajame Jungtinės Karalystės Konservatorių partijos lyderio rinkimų ture daugiausia balsų gavo buvęs užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas.

B.Johsonas gavo 114 balsų, dabartinis užsienio reikalų sekretorius Jeremy Huntas – 43, aplinkos, maisto ir kaimo reikalų sekretorius Michaelas Gove'as – 37. Už buvusį „Brexit“ sekretorių Dominicą Raabą balsavo 27 torių parlamentarai.

Balsavime dalyvavo visi 313 torių parlamentarų.

Trys kandidatai, nesurinkę 17 balsų, pasitraukė iš varžybų. Markas Harperis, Andrea Leadsom ir Esther McVey nesurinko minimalių 17 balsų, kad galėtų dalyvauti tolesniame etape.

Kitas atkrintamasis turas įvyks ateinančią savaitę, o dėl paskutiniųjų dviejų pretendentų balsuos 160 tūkst. konservatorių partijos narių visoje šalyje. Galutiniai rinkimų rezultatai turėtų paaiškėti liepos pabaigoje.

B.Johnsonas padėkojo savo šalininkams ir parašė tviteryje: „Džiaugiuose, kad laimėjau pirmąjį balsavimą, bet turime atlikti dar daug darbo.“

Toriai renka naują lyderį po to, kai praeitą mėnesį iš Konservatorių partijos pirmininkės posto atsistatydino Theresa May. Naujasis torių lyderis automatiškai taps šalies premjeru. Kol jis nėra išrinktas, vyriausybei toliau vadovauja Th.May.

Renkant jos įpėdinį didžiausias dėmesys skiriamas šalies įstrigusiam išstojimui iš Europos Sąjungos, o visi kandidatai žada įvykdyti Th.May nebaigtus darbus ir nutraukti šalies narystę bloke.

Iš pradžių planuota, kad JK pasitrauks iš bloko šių metų kovo 29 dieną, tačiau „Brexit“ procesui Londone patekus į aklavietę ši data buvo dukart atidėta, vėliausiai – iki iki spalio 31 dienos.

Per trečiadienį vykusį B.Johnsono kampanijos pradžios renginį, kuriame dalyvavo daug valdančiosios Konservatorių partijos svarbių veikėjų, 54 metų politikas tvirtino, kad „Brexit“ privalo įvykti spalio 31-ąją, kaip numatyta pagal vėliausią susitarimą su Briuseliu.

Pasak jo, Jungtinė Karalystė privalo ruoštis esant būtinybei pasitraukti be jokios naujos sutarties, bet sušvelnino savo ankstesnę retoriką, sakydamas, kad tai būtų „kraštutinis atvejis, ne dalykas, kurio kas nors trokšta“.

Naujas mėginimas sutelkti Jungtinės Karalystės partijų jėgas, kad būtų išvengta 46 metus trukusios partnerystės chaotiško nutrūkimo, trečiadienį žlugo, bet ši nesėkmė potencialiai palieka daugiau laisvės manevruoti būsimam premjerui.

Daugelis analitikų prognozuoja, kad J.Huntas ir M.Gove'as intensyviai varžysis dėl nuosaikesnio partijos sparno, pritariančio švelnesnei linijai „Brexit“ derybose su Europos Sąjunga, balsų.

D.Raabas, kaip ir B.Johnsonas, perspėjo esąs pasiruošęs išvesti JK iš Bendrijos be susitarimo, kai spalio mėnesį sukaks naujas „Brexit“ galutinis terminas, jei ES nepasiūlys geresnių sąlygų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min