Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 24d. 11:35 , atnaujinta: 2015 rugsėjo 24d. 15:48

Tragedija Mekoje: daugiau nei 717 musulmonų maldininkų žuvo spūstyje, 805 sužeisti

Nic6489291
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Spūstis maldininkų eisenoje pražudė šimtus žmonių

Mažiausiai 717 žmonių žuvo, o dar 805 buvo sužeisti per spūstį, kuri kilo maldininkams dalyvaujant kasmetinio hadžo Saudo Arabijoje apeigose, pranešė civilinės saugos tarnybos.

Pareigūnai socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje nurodė, kad vyksta gelbėjimo operacijos Minoje, esančioje netoli Mekos, kur šimtai tūkstančių piligrimų dalyvauja paskutinėse didžiosiose hadžo apeigose.

„Aukų skaičiavimas vyksta toliau, ir žuvusiųjų skaičius pasiekė 453 įvairių tautybių žmones“, – priduriama pranešime apie didžiausią tragediją hadžo metu per pastaruosius 25 metus.

VIDEO: Tragedija Mekoje - spūstyje žuvo maldininkai

Piligrimai susibūrė Minoje ketvirtadienį prieš akmenukų mėtymo į stulpus, simbolizuojančius Šėtoną, apeigas, kuriomis baigiasi hadžo ritualai.

Kaip nurodoma, spūstis susidarė 204-ojoje gatvėje Minoje įsikūrusiame palapinių miestelyje, kuriame piligrimai praleidžia kelias dienas prieš hadžo kulminaciją.

204-oji gatvė yra viena iš dviejų pagrindinių magistralių, vedančių iš Minos į Džamaratą, kur vyksta ritualinis akmenų mėtymas.

Kaip nurodė civilinės saugos pareigūnai, į spūsties vietą buvo pasiųsta 220 greitosios pagalbos ekipažų ir 4 gelbėtojų padėti sužeistiesiems.

Dedamos pastangos atskirti dideles žmonių grupes ir nukreipti piligrimus alternatyviais maršrutais, – nurodė civilinės saugos pareigūnai savo paskyroje „Twitter“.

„Dedamos pastangos atskirti dideles žmonių grupes ir nukreipti piligrimus alternatyviais maršrutais“, – nurodė civilinės saugos pareigūnai savo paskyroje „Twitter“.

Be to, ketvirtadienį daugiau kaip pusantro milijardo pasaulio musulmonų taip pat mini Id al Adhos, arba Aukojimo, šventę, kuri yra pati svarbiausia islamo kalendoriuje.

Hadžas yra vienas iš penkių islamo religijos svarbiausių įvykių. Jį bent kartą gyvenime turi atlikti kiekvienas tai išgalintis ir pajėgiantis musulmonas.

Praeityje hadžo apeigas ne kartą yra aptemdę žmonių gyvybių nusinešę incidentai, tokie kaip potvyniai, panika minioje ir gaisrai, bet kelerius pastaruosius metus šie ritualai vyko beveik be jokių sutrikimų. Tai padėjo pasiekti kasmet įgyvendinami milijardus dolerių kainuojantys saugumo projektai.

Vis dėlto šių metų pasirengimo hadžui darbus aptemdė tragiškas incidentas, kai rugsėjo 11 dieną dėl stipraus vėjo ir liūčių į Mekos didžiosios mečetės, vienos švenčiausių islamo vietų, vidinį kiemą nuvirtus statybų kranui, 109 žmonės žuvo, o dar beveik 400 buvo sužeisti. Tarp žuvusiųjų per šią nelaimę yra Saudo Arabijos, Irano, Nigerijos, Malaizijos, Indonezijos ir Indijos piliečių.

2006 metais 364 piligrimai žuvo per spūstį, kuri kilo per akmenukų mėtymo apeigas.

2006 metais 364 piligrimai žuvo per spūstį, kuri kilo per akmenukų mėtymo apeigas.

Šiųmetėje piligrimystėje, kaip manoma, dalyvavo beveik du milijonai žmonių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min