Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 5d. 13:55

Tragedija Pasaulio futbolo čempionato mieste: žuvusi autobuso, ant kurio užgriuvo viadukas, vairuotoja vadinama didvyre

Incidento vietoje.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Incidento vietoje.

Pasaulio čempionato miestą – Belo Horizonte (Brazilija) – užtemdė sielvartas dėl skaudžios nelaimės – viaduko griūties. Incidentas sukėlė kalbas, kad skubus infrastruktūros projektų Pasaulio futbolo čempionatui vykdymas privedė prie tokių pasekmių.

Kaip rašo portalas Wsj.com, šeimų nariai ir draugai penktadienį susirinko į dviejų vairuotojų laidotuves, žuvusių ketvirtadienį ant autobuso ir automobilio užgriuvus viadukui trečiame pagal dydį Brazilijos mieste.

Belo Horizonte paskelbtas trijų dienų gedulas, atšaukti keli renginiai.

Viena iš aukų – 24-erių autobuso vairuotoja Hanna Cristina dos Santos. Ją ašarų nesulaikantys šeimos nariai apibūdino kaip didvyrę. Autobuso, ant kurio priekio užgriuvo viadukas, keleiviai pasakojo, kad vairuotoja staigiai nuspaudė stabdžius, išvydusi kas vyksta, todėl viadukas užgriuvo ne visą autobusą, o tik priekį. Visi 23 autobuso keleiviai, tarp jų ir moters penkiametė dukra, išgyveno.

„Hanna staigiai sustojo, pamačiusi griūvančius betono luitus“, – pasakojo Emilianas Luizas Nunesas Reigada.

„Jei ji nebūtų taip staigiai sureagavusi, visi keleiviai būtų žuvę“, – įsitikinęs vyras.

Viadukas buvo nebaigtas statyti. Jis yra vienas iš infrastruktūros projektų, kurį Pasaulio futbolo čempionatui vykdė Brazilija. Brazilijos pasirengimas čempionatui buvo paženklintas incidentų ir nesugebėjimo atlikti darbus laiku. Mažiausiai septyni žmonės žuvo dar prieš prasidedant čempionatui. Šių gyvybių pareikalavo stadionų statybos.

Viaduko griūties priežastis kol kas nežinoma.

Projektą vykdanti statybų bendrovė „Cowan“ pranešė pasamdžiusi ekspertus ištirti nelaimės priežastis. Tyrimo rezultatai turėtų paaiškėti per 30 dienų.

Specialistas Mauricio Fernandesas teigė, kad nelaimės buvo galima išvengti, atlikus apkrovos testus.

„Tiesiog Brazilijoje viskas pernelyg greitai daroma“, – sakė jis, pridurdamas, kad „dėl to nekalti inžinieriai, kalti sprendimus priimantys politikai“.

Temos: 1 Brazilija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min