TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Tragiška penkiolikmečio savižudybės istorija – negailestingos bendraklasių patyčios, sugniuždžiusios jaunuolio ir visos jo šeimos gyvenimą

Dominicas Crouchas (kairėje) su savo tėvu Rogeriu Crouchu (dešinėje)
Kadras iš vaizdo įrašo / Dominicas Crouchas (kairėje) su savo tėvu Rogeriu Crouchu (dešinėje)
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjus vos kelioms dienoms po bendraklasių mesto iššūkio pabučiuoti kitą berniuką, Didžiojoje Britanijoje gyvenantis penkiolikmetis Dominicas Crouchas žemyn galva nušoko nuo šešių aukštų pastato. Ankstyva sūnaus netektis visiškai sugniuždė abu jo tėvus, kurie vėliau tapo prieš patyčias mokykloje nukreiptos kampanijos nariais. Tačiau kaip „The Dailymail“ tinklalapyje rašo šeimą kalbinęs žurnalistas Patrickas Strudwickas, sūnaus savižudybė buvo ne vienintelė šią šeimą ištikusi tragedija.

Didysis Crouchų šeimos košmaras prasidėjo telefono skambučiu iš ligoninės. „Man pasakė, kad Dominicas yra ligoninėje ir kad jo būklė yra kritiška“, – prisimena Paola Crouch, žvelgdama pro savo namų langą. Jos sūnaus Dominico, dukters Giulios ir jos vyro Rogerio nuotraukos sustatytos bene ant kiekvienos palangės ir lentynos. Dominicui buvo vos penkiolika metų, kai 2010 metų gegužės 18 dienos popietę Paola sulaukė gniuždančio skambučio iš ligoninės.

Seselė, kuri kalbėjo su Paola, skambino jai iš Dominico mobiliojo telefono, todėl šoko apimta motina iš pradžių nusprendė, jog tai tik kažkieno pokštas. „Padėjusi ragelį aš išsiunčiau trumpąją žinutę savo sūnaus telefono numeriu ir liepiau, kad ji atiduotų telefoną mano sūnui“, – baisią popietę prisimena Dominico mama.

Praėjus vos porai minučių, Paolai vėl paskambino iš ligoninės. Seselė nepaprastai maloniu balsu pranešė, kad jos pasiimti atvažiuos policijos automobilis. Persigandusi Paola paskambino savo vyrui Rogeriui, kuris skubiai grįžo namo ir nuvežė ją ir jų 18-metę dukterį Giulią į ligoninę.

Sprendimas nusižudyti – dėl bendraklasių patyčių

Seselės atvykstančios šeimos jau laukė prie ligoninės įėjimo. „Jos nusivedė mus į ligoninę ir staiga aplink mus susibūrė daug žmonių – konsultantų, daktarų, policininkų. Jie nuvedė mus pas Dominicą. Mano sūnų buvo ištikusi koma. Jis buvo prijungtas prie įvairių aparatų, o jo veide nesimatė jokių gyvybės ženklų. Aš netgi dabar negaliu patikėti tuo, kas nutiko“, – braukdama ašarą baisiausias savo gyvenimo akimirkas prisimena Paola.

Kaip vėliau šeima sužinojo, Dominicas išėjo iš mokyklos ir nušoko nuo šešių aukštų pastato. Ant asfalto jis nusileido žemyn galva.

Likus vos porai dienų iki šio įvykio, Dominicas su savo bendraklasiais buvo išvykęs į ekskursiją. Jos metu ratu susėdę moksleiviai nusprendė pažaisti žaidimą „Tiesa drąsa“. Kai sukamo butelio kaklelis nukrypo į Dominicą, bendraklasis jam metė iššūkį – pabučiuoti kitą berniuką. Vos po poros dienų šio bučinio nuotraukos apskriejo visą mokyklą. Dominico mamos manymu, didžiausia patyčių banga ir užklupo jos sūnų tą lemtingąjį antradienį.

Kadras ia vaizdo įraao/Dominicas Crouchas
Kadras iš vaizdo įrašo/Dominicas Crouchas

Ryte, kaip prisimena Paola, Dominicas jautėsi puikiai, jis šypsodamasis su ja atsisveikino paskutinį kartą išlipdamas iš jos automobilio. Ir praėjus vos kelioms valandoms, 13.15 val., Dominicas išėjo iš mokyklos. Jis patraukė į netoliese esančių daugiabučių namų rajoną, užlipo ant vieno iš šių namų stogo ir pradėjo rašyti savo atsisveikinimo laiškus.

„Savo laiške Dominicas atsiprašė už šį savo poelgį ir prisipažino, kad tai padaryti nusprendė dėl nepakeliamų patyčių, kurios pastaruoju metu itin suaktyvėjo“, – pasakojo Paola.

Dominicas patyrė labai stiprių vidinių sužeidimų, taip pat kojų, rankų, dubens ir kaukolės lūžius. Paauglio šeima penkias valandas budėjo prie jo lovos.

„Giulia dar bandė su juo kalbėti. Aš to daryti negalėjau, – atvirauja Paola. – Kai jis mirė, mane apėmė šokas, aš net negalėjau įkvėpti. Mano vyrą apėmė isterija, nė vienas negalėjome susitaikyti su tuo, kas ką tik įvyko.“

Laidotuvėse dalyvavo ir bendraklasiai

Į Dominico laidotuves susirinko visi jo bendraklasiai. Šeima sulaukė nepaprastai didelio palaikymo tiek iš mokyklos vadovybės pusės, tiek iš Dominico bendraklasių ir jų šeimos narių.

„Ceremonija buvo nepaprasta, – pripažįsta Paola. – Tik vėliau, žvelgdama į karste gulintį savo penkiolikmetį sūnų, aš pagalvojau: „Ar šiame kambaryje yra tie žmonės, kurie iš jo tyčiojosi?“

„Aš tiesiog kiekvieną dieną stengiuosi išgyventi. Dominicas ir Rogeris kartu su savimi išsinešė mano gyvenimo džiaugsmą, bijau, kad jo jau niekada nebesusigrąžinsiu“, – pasakojo sūnaus ir vyro netekusi Paola.

Pasibaigus laidotuvėms 52-ejų Paola palūžo: „Aš ištisus tris mėnesius pragulėjau lovoje. Aš negalėjau valgyti, negalėjau nieko daryti.“

Iki Dominico mirties Paola dirbo specialių poreikių turinčių vaikų mokytoja, tačiau po laidotuvių ji pasiėmė trijų mėnesių atostogas, kad susitaikytų su sūnaus netektimi. Rogeris nusprendė anksčiau išeiti į pensiją.

Patyčios dėl gandų

Paola tikina, kad jos sūnus buvo nuostabus vaikas – nuolat besišypsantis, žodžio kišenėje neieškantis berniukas. Kodėl tuomet jis mokykloje patyrė patyčias?

„Manau, bendraklasiai iš jo tyčiojosi dėl to, kad jie laikė jį gėjumi. O tas nekaltas bučinys, kurio nuotraukos vėliau išplito po visą mokyklą, šiuos gandus tik dar labiau įaudrino. Vis dėlto iš ekskursijos Dominicas grįžo gan pakilios nuotaikos ir tą lemtingąjį antradienio rytą jis buvo išties šnekus ir daug šypsojosi. Dabar manau, kad jis stengėsi nuslėpti tikrąsias savo emocijas“, – paskutiniąsias sūnaus gyvenimo akimirkas prisimena Paola.

Sūnaus netektis visiškai sugniuždė tėvą

Praėjus keturioms savaitėms po Dominico mirties su sūnaus netektimi negalėjęs susitaikyti tėvas perdozavo raminamųjų. Laimė, tąkart Paola laiku jį rado ir iškvietė greitąją. „Rogeris nepaprastai kentėjo. Likus vos penkiems mėnesiams iki Dominico mirties, mano vyras neteko savo sesers“, – aiškina Paola.

Vis dėlto vėliau Rogeris lyg ir atsigavo, bent jau taip manė jo šeimos nariai. Bandydamas susitaikyti su sūnaus netektimi jis tapo prieš patyčias kovojančios kampanijos nariu, 2011 metų lapkritį Rogeris buvo pripažintas „Metų didvyriu“.

„Iš pradžių atrodė, kad viskas jau krypsta gera linkme. Tačiau tapęs šios kampanijos nariu Rogeris prisiminė savo vaikystėje patirtas patyčias ir kaltino save, kad nepastebėjo savo sūnaus kančių. Jį kamavo baisi sąžinės graužatis dėl to, kad nesugebėjo apsaugoti savo sūnaus. Ir nors Rogeris nuolat lankėsi pas psichologus, jie nesugebėjo jam padėti. Rogeris pradėjo gerti, jis stengėsi bent alkoholiu numalšinti nepakeliamą širdies skausmą“, – apie vyro nuosmukį pasakoja Paola.

Sąžinės graužatis privedė prie savižudybės

Vieną vakarą, praėjus trims savaitėms po apdovanojimų ceremonijos, Paola nusprendė atsigulti anksčiau. Rogeris tuomet liko vienas apačioje. „Aš žinojau, kad jis apačioje. Tuo metu jis klausėsi labai liūdnos muzikos. Maždaug po valandos muzika nutilo, – prisimena Paola. – Aš nusileidau žemyn ir pamačiau, kad kambaryje jo nėra. Žvilgtelėjusi pro langą, garaže pamačiau šviesą. Aš buvau nepaprastai išsigandusi, bet žinojau, kad privalau ten nueit. Iš pradžių net nesupratau, ką pamačiau, mano smegenys tikriausiai buvo kelioms sekundėms atsijungusios. Rogeris jau buvo negyvas. Jis pasikorė.“

Brolio ir tėvo netekusi Giulia sugebėjo su tuo susitaikyti. „Šiuo metu ji studijuoja toli nuo namų ir draugauja su nuostabiu vaikinu, kuris ją labai palaiko, – pasakoja Paola. – Aš nepykstu ant Rogerio dėl to, kad jis nusižudė. Kaip galima pykti ant žmogaus, kuris patyrė šitiek daug skausmo?“

Šiuo metu Paola dideliame name gyvena viena, jai draugiją palaiko tik mylimi augintiniai – katinas ir dalmatino veislės šuo. Vis dėlto gyvenimo džiaugsmu Paola pasigirti negali: „Aš tiesiog kiekvieną dieną stengiuosi išgyventi. Dominicas ir Rogeris kartu su savimi išsinešė mano gyvenimo džiaugsmą, bijau, kad jo jau niekada nebesusigrąžinsiu. Gyvenimas dabar atrodo nepaprastai ilgas, tačiau aš niekad gyvenime negalėčiau palikti savo dukters. Bet jeigu aš nueičiau miegoti ir neatsikelčiau, tikrai dėl to nesiskųsčiau.“

Šeimos nuotraukas rasite čia.

Rogeris Crouchas kalba televizijos laidai apie savo sūnaus savižudybę (anglų klb.)

VIDEO: A Father's Story - Enough Is Enough!

Psichologinės pagalbos telefonai
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Vaikų linija www.vaikulinija.lt 116 111 Kasdien 11.00–21.00 val.
Jaunimo linija www.jaunimolinija.lt 8 800 28888 Visą parą
Vilties linija, psichologinė pagalba suaugusiems www.kpsc.lt 116 123 Visą parą
Pagalbos moterims linija 8 800 66366 I–V 10.00–21.00 val.
„Linija doverija“ (pagalba teikiama rusų kalba) 8 800 77277 I–V 16.00–20.00 val.
Dingusių žmonių šeimų paramos centras

8 800 26161,

(8 5) 277 3135

I–V 8.00–16.00 val.,

Visą parą
 

Panevėžio paguodos telefonas (8 45) 500 965 I–V 20.00–8.00 val.
Vilniaus moterų namų krizių centras 8 800 22008 I–V 9.00–17.00 val.
Vaiko raidos centras (8 5) 275 7564 Visą parą

Pokalbiai 8-800 linija yra nemokami.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min