Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Traukinyje Indijoje įkaitais paimta 500 žmonių (atnaujinta 10.52 val.)

Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį maoistų sukilėliai Indijoje, Džharkhando valstijoje, trumpam įkaitais buvo paėmę 500 traukinio keleivių. Taip maoistai pademonstravo savo jėgą prieš ketvirtadienį įvyksiančią antrąją Indijos visuotinių rinkimų fazę.

Indijoje šiuo metu keliais etapais vyksta parlamento rinkimai. 

Kaip praneša BBC, maždaug 200 sukilėlių, sulipę į keleivinį traukinį, privertė jo mašinistą nukreipti jį į atokų Lateharo rajoną, esantį maždaug 160 km į vakarus nuo valstijos sostinės Rančio, o paskui pabėgo į miškus netoliese.

Visi keleiviai paleisti ir šiuo metu yra saugūs.

Sukilėliai, kurie savo bazę yra įsirengę kaimyninio Čhatisgarho miškuose, sako, jog kovoja už apleistų genčių ir bežemių valstiečių teises. Per visuotinius rinkimus jie suintensyvino išpuolius savo bastionuose Indijos centriniuose ir rytų regionuose.

Demonstruodami savo jėgą maoistai pastaraisiais metais grobė traukinius, kuriuos dažniausiai po kelių valandų palikdavo. 2006 metais Latehare buvo pagrobtas traukinys, kurio 200 keleivių po vienos nakties buvo paleisti nenukentėję.

Maoistų sukilėlių smurtas temdė praėjusį ketvirtadienį įvykusią pirmąją Indijos rinkimų fazę - Čhatisgarho valstijoje per sausumos minos sprogimą žuvo penki rinkimų pareigūnai. „Raudonojoje juostoje“ šalies centriniuose ir rytiniuose regionuose buvo nužudyta 11 policininkų.

Per Indijos maoistų sukilimą, kuris išaugo iš 1967 metų valstiečių sukilimo ir kuris dabar yra išsiplėtęs į rytinių, centrinių ir pietinių Indijos regionų kaimiškus rajonus, žuvo tūkstančiai žmonių.

Premjeras Manmohanas Singhas maoistų smurtą vadina didžiausia vidine grėsme Indijos saugumui. Pernai per susirėmimus su sukilėliais žuvo maždaug 500 civilių gyventojų ir policininkų.

Per kitus išpuolius maoistų sukilėliai antradienį Džharkhande susprogdino vieną geležinkelio stotį ir sutrikdė traukinių eismą, be to, susprogdino sveikatos priežiūros centrą ir mokyklą.

Indijos visuotiniai rinkimai, kuriuose gali balsuoti 714 mln. žmonių, prasidėjo balandį ir baigsis gegužės mėnesį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Traukinys Indija
Parašykite atsiliepimą apie 15min