Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Traukinys su branduolinėmis atliekomis pajudėjo iš Prancūzijos į Vokietiją

Traukinys su radioaktyviomis atliekomis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Traukinys su radioaktyviomis atliekomis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Guminėmis lazdomis ginkluoti Prancūzijos policininkai trečiadienį vaikė prieš branduolinę energiją protestuojančius žaliuosius aktyvistus, kai paskutinis Prancūzijoje perdirbtas Vokietijos branduolinių atliekų krovinys buvo ruošiamas kelionei atgal.

Demonstrantai padegė policijos pajėgų mobilią lauko virtuvę, per susirėmimus buvo sužeisti mažiausiai trys žmonės – du protestuotojai ir vienas riaušių policijos pareigūnas.

Po nelaimės Japonijos Fukušimos jėgainėje Vokietija nusprendė ilgainiui atsisakyti branduolinių jėgainių ir taip užbaigti daug protestų sukėlusį branduolinių atliekų gabenimą sausumos keliais perdirbimui Prancūzijoje.

Prieš branduolinę energiją kovojantys žalieji aktyvistai nori, kad Prancūzija pasektų kaimynės pavyzdžiu ir uždarytų savo reaktorius, tačiau šalies vadovas Nicolas Sarkozy kategoriškai nesutinka su šiuo reikalavimu.

Žaliųjų aktyvistų protestų laukiama visame radioaktyvaus krovinio gabenimo 700 km kelio ruože iki pačios Vokietijos.

Krovinys daugiau kaip valandą pavėlavęs pajudėjo iš šiaurės vakarų Prancūzijoje, Normandijoje esančio Valonės miesto geležinkelio paskirstymo stoties, policijai su šimtais aktyvistų žaidžiant kaip katei su pele, leidžiant ašarines dujas; mažiausiai 12 aktyvistų sulaikyta.

Pasak vietinių pareigūnų, atimtos dvi mačetės iš asmenų, kurie spėjo išardyti dalį bėgių ir sugadinti elektros jungtį, pranešė žaliųjų grupė „Greenpeace“ ir geležinkelio operatorius SNCF.

Policija įrengė užtvaras keliuose, kad demonstrantai nepatektų į branduolinių atliekų perdirbimo firmos „Areva“ teritoriją. Danguje skraidė sraigtasparniai, riaušių policijos furgonai išsirikiavo keliuose.

Policija vaikė akmenis mėtančius protestuotojus, o už kelių kilometrų nuo Valonės grupė aktyvistų buvo kurį laiką užblokavusi dalį geležinkelio akmenimis ir metalo laužu.

Vietiniai pareigūnai kaltino demonstrantus mėčius savadarbes padegamąsias bombas, o protestavusieji kaltino policiją išprovokavus susirėmimus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min