Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 31d. 06:44

Trečdalis amerikiečių netiki evoliucija

Žmogaus evoliucija
123rf iliustr. / Žmogaus evoliucija

Vienas iš trijų amerikiečių netiki evoliucijos teorija, atskleidė nauja „Pew Research Center“ apklausa.

Pirmadienį paskelbtuose apklausos rezultatuose atskleidžiama, kad 33 procentai JAV gyventojų mano, jog „žmonės ir kiti gyvūnai egzistuoja tokiais pavidalais nuo pat gyvybės pradžios“.

Ketvirtadalis tų, kurie sakė tikintys evoliucija, sakė maną, kad „aukštesnė jėga darė įtaką evoliucijai tam, kad sukurtų žmones ir kitus gyvūnus tokius, kaip jie atrodo dabar“.

6 iš 10 amerikiečių sakė mananys, kad „žmonės ir kiti gyvūnai išsivystė su laiku“ ir maždaug pusė jų procesą apibūdino kaip natūralią atranką, o ne Dievo veiklą. 

Mažiausiai tikinčių evoliucija yra tarp baltųjų evangelikų. Net du trečdaliai jų sakė tikintys, kad žmogus toks, koks yra dabar, buvo sukurtas nuo pat gyvybės pradžios. Pusė tamsiaodžių evangelikų manė taip pat.

Paskutinį kartą tokia apklausa JAV buvo atlikta 2009 metais. Nors bendri rezultatai yra panašus, šiemet atsirado didesnis skirtumas tarp demokratų ir respublikonų. 2013 metų apklausos duomenimis, 43 proc. respublikonų ir 67 proc. demokratų tiki žmonijos evoliucija. 2009 metais tokio požiūrio laikėsi 54 proc. respublikonų ir 64 proc. demokratų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min