TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Trečiuosiuose debatuose Barackas Obama nardė tarsi žuvis vandenyje

Barackas Obama ir Mittas Romney
Reuters/Scanpix nuotr. / Barackas Obama ir Mittas Romney
Šaltinis: 15min
0
A A

JAV prezidentas Barackas Obama įsitikinęs – trečiuosius pirmadienio vakarą vykusius debatus laimėjo jis. Su kandidatu į prezidento postą Mittu Romney paskutiniuose debatuose B.Obama diskutavo užsienio politikos klausimais. M.Romney atrodė nedrąsus ir nepasitikintis savimi, o B.Obama jautėsi tarsi nardantis po savo vandenis.

B.Obama šįkart jautėsi tarsi žaidžiantis savo teritorijoje ir laisvai pelnantis įvarčius. JAV prezidentas paskutiniuosiuose debatuose aršiai varžėsi su savo priešininku M.Romney. Anot kritikų, B.Obama nuo pat pradžių buvo agresyvus, budrus ir pasirengęs ginčytis. 

„Kas kartą, kai išsakote savo nuomonę, jūs klystate“, – kaltino jis M.Romney. Pastarasis stengėsi kovoti su priešininku, tačiau neretai nuklysdavo į ekonomines peripetijas, sritį, kurioje M.Romney jaučiasi daug saugiau. Jis ir vėl kaltino B.Obamą dėl ekonomikos sulėtėjimo bei didelės valstybės skolos.

Ant kortos buvo pastatyta daug, nes tai buvo paskutinė galimybė pelnyti milijonų televizijos žiūrovų simpatijas ir į savo pusę patraukti dar neapsisprendusius rinkėjus. Likus vos porai savaičių iki JAV prezidento rinkimų, apklausų rezultatai rodo, kad abu kandidatai yra lygiaverčiai. 

Įvairūs klausimai

Diskusijų objektu tapo įvairios temos. Pradžioje politikai kalbėjo apie padėtį Artimuosiuose Rytuose. Pradžia, kaip teigiama, buvo daug žadanti – prezidentą nuvertė egiptiečiai, prasidėjo kova Libijoje ir kitose Azijos šalyse, tačiau chaoso šiuo metu tik padaugėjo, ypač Sirijoje, kur pilietinis karas trunka jau pusantrų metų. Be to, nepakankamai nuveikta, kad Iranui būtų užkirstas kelias kurti branduolinį ginklą.

B.Obama nevengė paminėti savo užsienio politikos nuopelnų – baigtas karas Irake, iš Afganistano grįžta JAV kariai. Jis neabejoja, jog bus surasti ir nuteisti išpuolio prieš Libijos konsulatą atsakingi asmenys. 

B.Obama apkaltino M.Romney užsienio politiką grąžinant keliais dešimtmečiais atgal. „Atrodo, jūs norite vykdyti devintojo dešimtmečio užsienio politiką“, – sakė B.Obama. M.Romney atsikirto: „Pulti mane – anokia čia strategija“. 

B.Obama atmetė M.Romney kaltinimus dėl pavojaus santykiuose su Izraeliu, taip pat dėl nepakankamų veiksmų Irane. „Kai Izraelis bus užpultas, Amerika padės“, – sakė JAV prezidentas. Skirtingai nei M.Romney, B.Obama mano, jog prieš Iraną nereiktų imtis skubotų karinių veiksmų. 

Stipriu mūšio lauku debatuose tapo diskusija apie Kiniją. M.Romney pažadėjo kovoti prieš Pekino manipuliavimą valiuta ir nesąžiningą prekybą. Kaip žinia, M.Romney, turi asmeninių verslo interesų Kinijoje. B.Obama tikino – kol laikomasi taisyklių, Kinija yra šalies partnerė. 

Pirmosios apklausos rodo, kad B.Obama trečiuosiuose debatuose pasirodė geriau.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min