Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trys australų kariai bus apkaltinti dėl afganų vaikų žūties

Šaltinis: 15min
0
A A

Trims australų kariams dėl reido Afganistane, per kurį žuvo penki vaikai, bus pareikšti kaltinimai, įskaitant kaltinimą nužudymu dėl neatsargumo, pirmadienį pranešė vyriausioji karinė prokurorė.

Byla buvo iškelta po pernai vasarį Uruzgano provincijoje surengtos operacijos prieš vieną kompleksą, kuriame, kaip manė australų kariai, galėjo slapstytis vienas iš talibų lyderių.

Karo prokuratūros direktorė brigados generolė Lyn McDade (Lin Makdeid) sakė, kad trims australų kariams „bus pareikšti kaltinimai dėl įvairių karo tarnybos nusikaltimų, įskaitant nužudymą dėl neatsargumo, pavojingą elgesį, bendrų instrukcijų nevykdymą ir žalingus veiksmus“.

Naktį surengto reido metu taip pat buvo nukautas vienas įtariamas kovotojas, o dar keturi žmonės buvo sužeisti.

Du iš minėtų kariškių pareiškė, jog stengsis įrodyti, kad yra nekalti dėl šių kaltinimų, kurie bus pareikšti po Australijos karo prokuratūros atlikto tyrimo.

Vietos žiniasklaida anksčiau pranešė, kad byla susijusi su viena iš specialiųjų operacijų, kurios rengiamos siekiant sučiupti ar nužudyti talibų kovotojus. Teigiama, kad per tą naktinį reidą, kuriame dalyvavo apie 30 australų karių, įvyko susišaudymas su vienu afganistaniečiu.

Minėtas vyras ir penki vaikai, tarp jų du kūdikiai, žuvo, kai kariai metė granatas, dar kažkiek moterų ir vaikų buvo sužeisti, rašė dienraštis „Sydney Morning Herald“.

Praėjusį mėnesį Jungtinės Tautos pranešė, kad nuo šių metų sausio iki birželio Afganistane žuvo 1 271 civilis gyventojas, o Talibanas atsakingas už 76 proc. šių žūčių.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min