-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Trys buvę Ukrainos prezidentai pasiūlė Viktorui Janukovyčiui planą, kaip išspręsti krizę

Paleisti sulaikytus įtariamus protestuotojus, nubausti žmones mušusius teisėtvarkos pareigūnus, pasirašyti politinę Asociacijos sutarties dalį ir, galbūt, premjero atstatydinimas, – tokį krizės įveikimo planą prezidentui Viktorui Janukovyčiui pasiūlė trys jo pirmtakai.
Kadenciją baigęs Ukrainos prezidentas Leonidas Kučma
Kadenciją baigęs Ukrainos prezidentas Leonidas Kučma / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Susitikę su dabartiniu prezidentu ketvirtadienį buvę prezidentai Leonidas Kravčiukas, Leonidas Kučma ir Viktoras Juščenka išreiškė nuomonę, kad aukščiau minėti veiksmai galėtų būti pagrindu aptarimui plataus masto „apskritojo stalo“ derybose, kuriose dalyvautų opozicija ir visuomenė.

V.Janukovyčius antradienį apsilankė „apskritojo stalo“ derybose, kuriose dalyvavo šie trys buvę prezidentai, bet jose nebuvo opozicijos atstovų.

Kaip nurodoma BBC tinklalapyje, opozicijos lyderiai nedalyvavo, nes, kaip jie patys sakė, jų niekas nepakvietė, be to jų pateiktų išankstinių sąlygų dėl dalyvavimo derybose valdžia neišpildė.

Pirmiausia, opozicija reikalavo atstatydinti Mykolos Azarovo vyriausybę, nubausti milicijos vadovus už demonstracijos Maidane išvaikymą lapkričio 30 dieną, paleisti tada sulaikytus demonstrantus; tik tuomet būtų galimos derybos.

„Apskritas stalas labai blogai telpa kvadratinėje kalėjimo kameroje“, – pareiškė vienas opozicijos lyderių Arsenijus Jaceniukas.

Ukrainos sostinės gatvėse priešprieša prasidėjo tada, kai M.Azarovo vyriausybė sustabdė pasirengimą Asociacijos sutarties su ES pasirašymui. Lapkričio 29 dieną Vilniuje, kaip buvo numatyta, šis dokumentas nebuvo pasirašytas.

Pirmasis Ukrainos prezidentas L.Kravčiukas pažymėjo, kad toks dialogas prie „apskritojo stalo“ nėra įmanomas, kol areštuoti tik protestuotojai, o iš teisėsaugininkų niekas nenubaustas.

Jis pasiūlė paleisti sulaikytuosius iki galutinių teismo sprendimų, taip pat imtis priemonių prieš teisėsaugininkus, viršijusius savo įgaliojimus.

„Jėgos struktūros turi žinoti – mušti draudžiama“, – pabrėžė L.Kravčiukas.

V.Janukovyčius pažymėjo, kad kai kuriuos sulaikytuosius galima būtų paleisti jau antradienį, bet, kada bus nubausti teisėsaugininkai, jis nepasakė.

L.Kravčiukas dar sakė, kad, atsižvelgus į ekonominę Asociacijos su ES sutarties pasirašymo riziką, jis kartu su V.Juščenka siūląs pirmiau pasirašyti politinę Asociacijos sutarties dalį.

„Mūsų nuomone, reikėtų padalinti šitą problemą į dvi dalis: politinę ir ekonominę. Politinę dalį pasirašom, o ekonominę sprendžiam asociacijos plotmėje“, - sakė L.Kravčiukas.

V.Juščenka pasiūlė V.Janukovyčiui tokį variantą aptarti susitikus su ES atstovais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius