Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 24d. 18:50

Tūkstančiai maldininkų plaukia į Betliejų – Kristaus gimtinę

Krikščionys švenčia Kalėdas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Krikščionys švenčia Kalėdas

Kristaus gimtinė Betliejus per Kalėdas sulaukia tūkstančių maldininkų ir turistų. Pastaraisaiis metais palestiniečių savivaldoje, Vakarų krante, palyginti ramu, tad vieta, kur, kaip tikima, gimė Kristus, vėl traukia kaip magnetas.

Bažnyčia iškilusi toje vietoje, kur, kaip tikima, gimė Kristus – bene seniausia pasaulyje. Pastatyta prieš beveik 1700 metų, šiemet šventes ji pasitinka apgaubta pastolių – remontuojama.

„Ši diena ypač svarbi Palestinos krikščionims, juk čia – krikščionybės ištakos“, – sakė Betliejaus gyventoja Nadin Sahouri.

Jeruzalės katalikų patriarchui vykstant į Betliejų teko įveikti Izraelio pastaytą sieną, kuri atitvėrė palestiniečių teritoriją. Jis aukos Vidunakčio mišias Krisatus gimimo bažnyčioje, į pamaldas atvyks ir Palestinos savivaldos prezidentas, tūkstančiai maldininkų.

„Esu jau penktą kartą per Kalėdas Betliejuje ir visuomet išgyvenu nepaprastą jausmą“, – tikino kunigas iš Rumunijos Christian.

Betliejuje gyvena apie 25 tūkst. žmonių, o per šventes jame laukiama maždaug 50 tūkst. turistų ir maldininkų. Dabar čia palyginti ramu po audringų palestiniečių sukilimo metų, kurie baidė turistus.

Kitais metais gegužę į Betliejų atvyks popiežius Pranciškus. Katalikų bažnyčios vadovas aplankys ir kitas Biblijoje minimas šalis – Jordaniją, Izraelį.

Artėjant Kalėdoms Popiežius aplankė savo pimtaką Benediktą XVI, kuris gyvena Vatikane esančiame vienuolyne. Benediktas XVI vasarį atsistatydino iš Šventojo sosto užleidęs jį kovą išrinktam Pranciškui. Jie drauge pasimeldė, o paskui pusvalandį kalbėjosi

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

01:30
01:20
03:13

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min