Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 9d. 17:54

Tunise per neramumus policija nušovė keturis demonstrantus, sako liudininkai (video)

Neramumai Tunise
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Neramumai Tunise.

Centriniame Tunise vėlai šeštadienį per saugumo pajėgų susirėmimus su demonstrantais mažiausiai keturi žmonės buvo nušauti, o dar šeši sunkiai sužeisti, pranešė liudininkai.

Mokytojas ir profsąjungų aktyvistas Belgacemas Sayhi sakė, kad saugumo pajėgos paleido ugnį į protesto akcijos dalyvius Talos mieste, esančiame centro vakariniame Kaserino regione.
Pasak liudininkų, aukų amžius yra nuo 17 iki 30 metų.

Jie pridūrė, kad šeši sužeistieji, kurių būklė kritiška, buvo nuvežti į regiono sostinės Kaserino ligoninę. Vietos ligoninės gydytojas pranešė, kad į kliniką buvo atvežti keli žmonės su šautinėmis žaizdomis, bet sužeistųjų skaičiaus nepatikslino.

Valdžia šio įvykio nekomentuoja.

Penktadienį JAV valstybės departamentas pareikalavo, kad Tuniso vyriausybė gerbtų piliečių teises į nesmurtinį protestą.

Viešos akcijos – retenybė Tunise, kur jau 23 metus geležine ranka valdo autoritarinis prezidentas Zineas El Abidineas Ben Ali ir griežtai užkerta kelia bet kuriems kitaminčiams.

Neramumai prasidėjo, kai praėjusių metų gruodžio 17 dieną 26 metų gatvės prekeivis Mohamedas Bouazizi susidegino Sidi Buzido mieste, protestuodamas prieš tai, kad policija paėmė jo prekes.

Mažmeninė prekyba yra vienintelis būdas išsimaitinti daugeliui šalies, kurioje aukštas nedarbo lygis, gyventojų.

Protesto akcijų dalyviai kaltina prezidentą ir jo aplinką korupcija, Tuniso ekonomikos problemomis ir laisvės suvaržymu.

Nuo sausio 5 dienos ir gretimą Alžyrą apėmė neramumai, kur įsiūbavo prieš Naujuosius metuos pakilusios miltų, cukraus ir saulėgrąžų aliejaus kainos. 

 

VIDEO: Tunisie الحصاد المغاربي تقرير عن الاحتجاجات الشعبية في
BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min