Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 5d. 23:01

Turino drobulės paslaptys: tikros Jėzaus įkapės ar sunkiai perprantama klastotė?

Turino drobulė
„Scanpix“/„Pacific Press“/„Sipa USA“ / Turino drobulė

Šventoji drobulė, kurią milijonai žmonių laiko nukryžiuoto Jėzaus įkapėmis, yra viena didžiausių krikščioniškojo pasaulio mįslių. O žinią apie jos egzistavimą galima laikyti viena pirmųjų melagienų, nes iškart buvo paneigta ir iki šiol neįrodyta, kad yra kitaip. Dar niekas nėra patvirtinęs Turine saugomo audeklo, ant kurio matyti sunkiai sužaloto vyro atvaizdas, autentiškumo. Kai po eilinio tyrimo mokslininkai paskelbia, atrodo, įtikinamą išvadą, oponentai įrodo priešingai, tuomet trečia ekspertų grupė kurią nors versiją sumala į miltus ir pateikia dar vieną. Net pati Katalikų bažnyčia nei atmeta, nei patvirtina drobulės autentiškumą.

Turino drobulė arba Šventoji drobulė (pagal itališką pavadinimą Santa Sindone) yra stačiakampio formos, 4,37 m ilgio ir 1,10 m pločio lininis audeklas, kuriame matyti du išblukę rusvi nukryžiuoto žmogaus kontūrai iš priekio ir iš nugaros. Tarytum nuogas kūnas priekyje sukryžiuotomis rankomis buvo paguldytas išilgai audeklo ir, perlenkus jį ties galva, nuo galvos iki pėdų uždengtas likusia dalimi.

Ant drobulės atvaizduotas vyras – užmerktomis akimis, su barzda ir ūsais, pečius siekiančiais plaukais. Jis – raumeningas, aukštas (įvairiais skaičiavimais, 1,80-1,88 m ūgio).

Drobulė yra viena iš katalikybės relikvijų, daugiau nei pusę tūkstantmečio laikoma Jėzaus iš Nazareto įkapėmis, į kurias jo kūnas buvo suvyniotas po nukryžiavimo. Taip tvirtinti leidžia ant audeklo matomos žymės, kurios esą sutampa su Jėzaus patirtais sužalojimais, įskaitant dryžius ant nugaros – galimai nuo plakimo, erškėčių vainiko žymes ant galvos, mėlynes ant pečių ir įvairias, manoma, kraujo dėmes.

Visose keturiose Evangelijose minima, kad mirusio Jėzaus kūnas buvo įsuptas į lininį audeklą ir paguldytas kape. Jam prisikėlus ten buvo likusios tik įkapės. Nors dalis tariamų įkapių saugomos bent keturiose bažnyčiose Prancūzijoje ir trijose – Italijoje, niekas netraukia tiek dėmesio, kiek Turino drobulė.

Ją pripažįsta įvairių konfesijų krikščionys: baptistai, katalikai, liuteronai, metodistai, ortodoksai, sekmininkai, presbiterijonai.

Beje, Katalikų Bažnyčia niekuomet nepareiškė oficialios pozicijos dėl drobulės autentiškumo – jo nei patvirtino, nei paneigė. 2013-aisiais popiežius Pranciškus ją pavadino „nuplakto ir nukryžiuoto vyro atvaizdu“.

Skeptikai, nors daugelis ir pripažįsta drobulę ikona, atspindinčia Jėzaus mirtį, abejoja jos tikrumu. Tokių dvejonių kilo jau XIV a., netrukus po pirmojo žinomo audeklo parodymo viešai.

„Scanpix“/„Pacific Press“/„Sipa USA“/Turino drobulė
„Scanpix“/„Pacific Press“/„Sipa USA“/Turino drobulė

Nepaisant to, drobulė iki šiol yra vienas svarbiausių religinių simbolių viso pasaulio krikščionims, esą patvirtinančių Jėzaus gyvenimą, kančią, mirtį ir prisikėlimą.

Greitai paneigė autentiškumą

Pirmasis žinomas Turino drobulės paminėjimas datuojamas 1353 metais arba 1357 metais. Tuomet riteris Geoffroi de Charnay iš Lirė miesto (Prancūzija) vietos bažnyčios dekanui paskelbė, kad tai esančios Jėzaus įkapės.

Nėra išlikę paaiškinimų, iš kur jis gavo drobulę ir kur ji buvo nuo palaidojimo iki XIV a. vidurio. Gal nebespėjo jų pateikti, nes netrukus riteris žuvo mūšyje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 4

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min