Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Turistų negąsdina bombos ir pavojai: keliautojai traukia net į Iraką (nuotraukos)

Turizmas Irake
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Turizmas Irake
Šaltinis: 15min
0
A A

Panašu, kad nedaug žemėje liko vietų, kur nesiveržtų turistai. Daugeliui turbūt sunku būtų įsivaizduoti atostogas neramiame Irake, tačiau keliautojai iš Vakarų pradėjo važiuoti ir į šią šalį. Jie sako žinantys, kad tai pavojinga, tačiau priduria, jog galbūt geriau mirti nuo bombos nei ligoninės palatoje.

BBC parengė kelis reportažus apie vakariečius, kurie vietoj tradicinių poilsiui vietų nusprendė pasirinkti Iraką.

Viena turistų grupė, kurią sudarė 5 žmonės iš Didžiosios Britanijos, du iš JAV ir viena kanadietė, po Iraką keliavo 17 dienų. Britų kompanija, kuri organizavo šią kelionę, iš pradžių siekė, kad grupę turistų lydėtų du Irako pareigūnai. Tačiau ji gavo atsakymą, kad saugumui užtikrinti reikės 25 pareigūnų ir kad kompanija turės apmokėti visų jų nakvynę. Tad bendrovė nusprendė apsieiti be jokių Irako pareigūnų.

Girdėjo sprogimus

Tuo metu, kai BBC kalbino šiuos turistus, jie jau antrą dieną kelionės po Iraką pabaigoje buvo apsistoję Bagdado viešbutyje „Sheraton“. Buvo akivaizdu, kad šis viešbutis yra matęs ir kur kas geresnių laikų, tačiau niekas nesiskundė. Verslininkai, archeologai, paštininkas ir kitų pačių įvairiausių specialybių žmonės tikino žurnalistus, kad kelione į Iraką liko labai patenkinti ir niekur kitur nebuvo sutikę tokių malonių žmonių.

Aš niekada negalvojau apie tai, kad tai pavojinga. Esu optimistė ir manau, kad man nieko bloga nenutiks.77-erių archeologė pasakojo: „Aš niekada negalvojau apie tai, kad tai yra pavojinga. Esu optimistė ir manau, kad man nieko bloga nenutiks.“ Moteris sakė, kad jie girdėjo kelis sprogimus, tačiau yra įsitikinusi, jog verčiau žūti nuo bombos nei ligoninės palatoje namie.

Kita moteris sakė suvokusi, kad buvo akivaizdi rizika žūti arba būti pagrobtiems, tačiau jie vis tiek nusprendė vykti. Ir, anot moters, ši rizika pasiteisino – įspūdžiai atpirko net purvą ir tai, kad viešbučiuose neturėjo vakariečiams tokių įprastų dalykų kaip karštas vanduo.

Kita keliautoja pasakojo: „Mano draugai mano, kad esu šiek tiek išprotėjusi, nes važiuoju atostogauti į tokius kraštus kaip Afganistanas. Tačiau jie jau priprato.“

Šių  turistų atvykimu itin patenkinti ir Irako valdžios atstovai, kurie teigia, jog galbūt tokiu būdu Irakas atsikratys savo senojo įvaizdžio ir ims traukti turistus kaip „dviejų upių šalis“.

Plaukia upėmis

Kitame reportaže buvo rodoma kita turistų grupė, kuri nusprendė keliauti po Šiaurės Iraką – jie pasirinko aktyvų poilsį ir plaukė sraunia čia vinguriuojančia upe. Anksčiau atstatymo darbus Irake dirbęs amerikietis Mike'as Crane'as sakė, kad dabar jis stengiasi pritraukti tautiečius vykti atostogauti į šią šalį. Jis teigia, kad vietos gyventojai itin šiltai pasitinka atvykėlius. „Kodėl jums neatsivežus savo žmonos ir šeimos čia?“ – retoriškai klausė vyras.

Turistai čia viliojami ne tik plaukimu upe, bet ir susitikimais su vietos gyventojais, šie atvykėliams ruošia vietinius  valgius. BBC kalbinti  vietos gyventojai tikino labai besidžiaugiantys, kad į jų kraštą atvyksta turistų.

Tuo tarpu turizmą šiame krašte ketinančios plėtoti bendrovės atstovas teigia, kad čia mato šviesią turizmo ateitį. Jo manymu, ekologiškas turizmas Irake turi gerų perspektyvų, o gamtą mėgstantiems žmonėms čia yra daug ką pamatyti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Irakas
Parašykite atsiliepimą apie 15min