Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 9d. 20:14

Turkai baiminasi dėl nykstančios žodžio laisvės ir augančio religingumo

Musulmonų malda Ramadano metu Osmanų imperijos laikų mečetėje Stambule
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Musulmonų malda Ramadano metu Osmanų imperijos laikų mečetėje Stambule

Naujausia apklausa atskleidė, kad vis daugiau Turkijos gyventojų mano, kad šalyje nyksta žodžio laisvė ir prastėja žmogaus teisių padėtis, rašo naujienų svetainė hurriyetdailynews.com.

Turkų, sutinkančių su teiginiu „žmonės Turkijoje negali laisvai išreikšti savo nuomonės nesibaimindami“, dalis šiais metais pakilo iki 56 proc. Tuo tarpu 2011 m. tokios nuomonės laikėsi 44 proc. šalies gyventojų.

Tyrimo metu taip pat paaiškėjo, kad egzistuoja dideli požiūrio į išraiškos ir žodžio laisvę skirtumai tarp respondentų, planuojančių balsuoti už valdančiąją „Teisingumo ir plėtros partija“ (AKP) ir opozicijos partijų rėmėjų.

Tik 28 proc. AKP rėmėjų sutiko su teiginiu, kad žmonės Turkijoje negali išreikšti savo nuomonės be baimės, tuo tarpu tarp opoziciją remiančių turkų šis skaičius siekė net 75 proc.

Per pastaruosius ketverius metus Turkijoje taip pat išaugo žmonių, manančių, kad valstybė negerbia žmogaus teisių, skaičius. 2011 m. taip manė 38 proc. turkų, o 2015 m. jau 45 proc.

Apklausa atskleidė ir pasaulietiškų pažiūrų turkų baimes dėl religingumo lygio didėjimo šalyje. 2011 m. tik 11 proc. respondentų teigė, kad pasaulietiški žmonės Turkijoje negali gyventi nevaržomi, o jau šįmet su šiuo teiginiu sutinkančių turkų dalis pakilo iki 18 proc.

2015 m. iki 90 proc. pakilo žmonių, teigiančių, kad musulmonai Turkijoje savo tikėjimą gali praktikuoti be jokių suvaržymų, dalis. 2009 m. tokios nuomonės laikėsi 78 proc. turkų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

02:40
06:21
02:48:11

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min