2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Turkija skelbia Viduržemio jūroje surengusi pratybas su JAV

Turkija trečiadienį pranešė, kad surengė pratybas su JAV karinio jūrų laivyno eskadriniu minininku rytinėje Viduržemio jūros dalyje, kur keliomis valandomis anksčiau prasidėjo Graikijos, Prancūzijos, Italijos ir Kipro karinės pratybos.
JAV eskadrinis minininkas „USS Winston S. Churchill“
JAV eskadrinis minininkas „USS Winston S. Churchill“ / „Scanpix“ nuotr.

„Turkų fregatos „TCG Barbaros“ ir „TCG Burgazada“ rugpjūčio 26-ąją rytinėje Viduržemio jūros dalyje surengė jūrų pratybas su amerikiečių eskadriniu minininku „USS Winston S. Churchill“, – sakoma Gynybos ministerijos pranešime tviteryje.

Anksčiau trečiadienį Graikija paskelbė su Prancūzija, Italija ir Kipru pradedanti karines pratybas Viduržemio jūros rytuose, kur auga įtampa tarp Atėnų ir Ankaros.

Bendros pratybos į pietus nuo Kipro ir Graikijos Kretos salos truks tris dienas, nurodė Gynybos ministerija.

Didelių dujų telkinių atradimas vandenyse aplink Kretą ir Kiprą išprovokavo grumtynes dėl šių energijos išteklių ir atgaivino seną nesantaiką tarp NATO narių Graikijos ir Turkijos.

Įtampa dar labiau išaugo Turkijai rugpjūčio 10-ąją į ginčijamus vandenis pasiuntus karo laivų lydimą tyrimų laivą „Oruc Reis“.

„Kipras, Graikija, Prancūzija ir Italija sutarė pagal keturšalę bendradarbiavimo iniciatyvą dislokuoti bendrą kontingentą Viduržemio jūros rytuose, – sakoma Gynybos ministerijos pareiškime. – Įtampa ir nestabilumas Viduržemio jūros rytuose pakurstė ginčus jūrų erdvės klausimais.“

Turkija antradienį paskelbė, kad yra pasirengusi deryboms su Graikija be jokių išankstinių sąlygų.

Alyvmedžio šakelė buvo ištiesta prieš ketvirtadienį ir penktadienį vyksiantį neformalų Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikimą Berlyne, kurio metu Graikija turėtų spausti bloką įvesti skaudžias sankcijas jos senai varžovei regione.

Tačiau ES šalys nenorėtų erzinti Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano. Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas važinėjo tarp Atėnų ir Ankaros bandydamas švelninti retoriką ir atnaujinti derybas.

H.Maasas, kurio šalis šį pusmetį pirmininkauja ES, abiem šioms šalims pasakė deeskaluoti ginčą ir perspėjo, kad antraip gali kilti „katastrofa“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min