Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Turkijoje jau trečia diena ieškoma žemės drebėjimo aukų: iš namo griuvėsių ištrauktas 18-metis

Žemės drebėjimas Turkijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Žemės drebėjimas Turkijoje
Šaltinis: BNS
0
A A

Turkija trečiadienį, praėjus trims dienoms po galingo žemės drebėjimo, vis dar nepraranda vilties po griuvėsiais rasti gyvų žmonių, o vyriausybė pagaliau paprašė užsienio pagalbos suteikiant prieglaudą tūkstančiams be namų likusių šeimų.

Per 7,2 balo žemės drebėjimą Turkijos pietryčiuose žuvusių žmonių skaičius pasiekė 459, bet 14 dienų pirma laiko gimusios naujagimės Azros išgyvenimas antradienį įžiebė naują vilties kibirkštėlę. Mergytė drauge su sužeista motina buvo nuskraidinta į sostinę Ankarą.    

Vis dėlto pareigūnai sako, kad žuvusiųjų skaičius tikriausiai didės, nes dar daug žmonių yra dingę.

Šis didžiausias pastarojo dešimtmečio žemės drebėjimas Turkijoje yra dar vienas vargas kurdams – dominuojančiai etninei grupei skurdžiame Pietryčių Turkijos regione, kur per tris dešimtmečius trunkantį separatistų sukilimą žuvo daugiau kaip 40 tūkst. žmonių.     

Per 7,2 balo žemės drebėjimą Turkijos pietryčiuose žuvusių žmonių skaičius pasiekė 459, bet 14 dienų pirma laiko gimusios naujagimės Azros išgyvenimas antradienį įžiebė naują vilties kibirkštėlę.

Iš pradžių Turkija tvirtino, kad su stichinės nelaimės padariniais susidoros pati, tačiau antradienį premjero Recepo Tayyipo Erdogano vyriausybė pateikė pagalbos prašymus 30-čiai šalių, tarp jų – Izraeliui. Ankara prašo ekstremaliems atvejams būtinų dalykų, tarp jų – surenkamų namų, palapinių ir konteinerių.        

Žmonės Vane, Erdžiše ir kituose regiono miestuose bei kaimuose vis dar baiminasi grįžti į savo apgriautus namus, nes nuo sekmadienio drebėjimo įvyko daugiau kaip 200 pakartotinių požeminių smūgių.

Vano kalėjimo kaliniai antradienį surengė maištą, nes nuogąstavo, kad žus savo kamerose, kai 5,4 balo stiprumo pakartotinis smūgis sukėlė paniką visame mieste.

Kaliniai padegė kalėjimą ir susigrūmė su sargybiniais, bet paskui smurtui nuslopinti buvo atsiųsti kariai, o ugniagesiai užgesino liepsnas.

Turkijoje iš po žemės drebėjimo sugriauto namo ištrauktas 18-metis

Gelbėtojai trečiadienį paryčiais ištraukė 18-metį universiteto studentą iš po gyvenamojo namo griuvėsių, išbuvusį ten 61 valandą po smarkaus žemės drebėjimo.

Eyupas Erdemas buvo aptiktas, kaišiojant į griuvėsių plyšius prie karčių pritvirtintas mažytes vaizdo kameras. Kai jaunuolis buvo ištrauktas iš po daugiaaukščio namo griuvėsių Erdžišo mieste, labiausiai nukentėjusiame per sekmadienį įvykusį 7,2 balo žemės drebėjimą, jis buvo sutiktas aplodismentais.

Valstybinė Anatolijos naujienų agentūra nurodė, kad E.Erdemas yra sužeistas ir gydomas vienoje lauko ligoninėje.

Jaunuolis, kuris prieš mėnesį atvyko į Erdžišą studijuoti mechanikos vietos universitete, buvo paskutinis iš žmonių, kuriuos pavyko ištraukti gyvus iš po griuvėsių, gelbėtojams uoliai darbuojantis apskritą parą.

Šis žemės drebėjimas nusinešė bent 459 žmonių gyvybes. Turkijos Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnas Seraceddinas Comas sakė, kad antradienį iš pastatų griuvėsių buvo ištraukti apie 40 gyvų žmonių.

Tarp jų buvo dviejų savaičių mergytė, kuri buvo iškelta iš daugiabučio griuvėsių pusnuogė, bet gyva, praėjus dviem paroms po žemės drebėjimo. Taip pat buvo išgelbėtos jos motina ir senelė, tačiau tėvas buvo dingęs.

Vis dėlto retus laimingus atvejus temdė nauji lavonai, atrandami besidarbuojančių tūkstančių gelbėtojų.

Žemės drebėjimas sugriovė apie 2 tūkst. pastatų, o apie 1 350 žmonių buvo sužeisti. Požeminiai smūgiai įvyko dieną, kai daugelis žmonių buvo išvykę iš namų, todėl dar didesnės nelaimės pavyko išvengti.

Žemės drebėjimo nuniokota Turkija priims pagalbą iš užsienio

Turkija priims pagalbą iš užsienio, taip pat iš Izraelio, likviduojant žemės drebėjimo, kuris nusinešė mažiausiai 459 žmonių gyvybes, padarinius, trečiadienį pranešė vienas diplomatinis šaltinis.

Vis dėlto retus laimingus atvejus temdė nauji lavonai, atrandami besidarbuojančių tūkstančių gelbėtojų.

Turkija iš pradžių buvo atsisakiusi priimti tarptautinę pagalbą po sekmadienį ištikusio 7,2 balo žemės drebėjimo, tačiau šaltinis nurodė, kad Ankara pakeitė nuomonę, nes likusius be pastogės žmones reikia skubiai aprūpinti būstais.

Izraelio užsienio reikalų ministras antradienį sakė naujienų agentūrai AFP, kad Turkija kreipėsi į žydų valstybės vyriausybę, prašydama pagalbos, nors abiejų šalių santykiai pastaruoju metu buvo pašliję.

„Turkija paprašė mūsų kilnojamųjų namelių likusiems be pastogės po žemės drebėjimo, – Izraelio URM atstovas Yigalis Palmoras sakė AFP. – Mes iš karto sutikome ir greitai patikrinsime, ką galime pasiųsti.“

Izraelio gynybos ministerija nurodė, kad pirmasis transporto lėktuvas „Boeing 747“ trečiadienį nuskraidins į Turkiją kilnojamųjų namelių, o vėliau bus pasiųsta daugiau lėktuvų.

Izraelis pasiūlė savo pagalbą sekmadienį, tuojau po žemės drebėjimo, tačiau iš pradžių Turkija jos atsisakė. Izraelio prezidentas Shimonas Peresas dėl šios nelaimės telefonu pareiškė užuojautą Turkijos vadovui Abdullah Gului.

Izraelis ir Turkija anksčiau buvo ištikimi sąjungininkai, tačiau šių šalių santykiai smarkiai pablogėjo nuo pernai gegužės, kai Izraelio jūrų pajėgų komandosai nukovė devynis turkus, šturmuodami laivų flotilę, mėginusią nugabenti humanitarinės pagalbos siuntą į žydų valstybės blokuojamą Gazos ruožą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min