Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 9d. 23:22 , Atnaujinta: 2011 lapkričio 10d. 07:15

Turkijoje – vėl žemės drebėjimas, sugriauta namų, tarp jų – du viešbučiai

Žemės drebėjimas Turkijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Žemės drebėjimas Turkijoje

Turkijos Vano provincijoje, kurioje spalio mėnesį jau įvyko stiprus žemės drebėjimas, vėl užfiksuoti požeminiai smūgiai.

Kaip praneša naujienų agentūra „Reuters“, mažiausiai 18 namų, tarp jų ir du viešbučiai (vienas jų – šešių aukštų) bei biurų centras buvo sugriauti apie 15 kilometrų nuo Vano miesto įvykus žemės drebėjimui. Šio žemės drebėjimo stiprumas siekė 5,7  balo, jo epicentras buvo šalia Edremito miesto.

„Associated Press“ praneša, kad viename iš sugriuvusių viešbučių gyveno žurnalistai ir humanitarinės pagalbos organizacijų darbuotojai.

Į paniką puolę žmonės bėgo į gatves. Kol kas nepranešama apie žuvusius ar sužeistuosius. BBC skelbia, kad gelbėtojai dirba griuvėsiuose – manoma, kad po nuolaužomis liko įkalintų žmonių.

Specialistai atmeta tikimybę, kad požeminiai smūgiai gali pasikartoti.

Tai jau antras žemės drebėjimas šioje provincijoje pastaraisiais mėnesiais. 7,2 balo stiprumo žemės drebėjimas Turkijos Vano provincijoje įvyko spalio 23 d. Europos Komisijos Humanitarinės pagalbos ir civilinės saugos direktorato duomenimis, žemės drebėjimas nusinešė daugiau nei 600 žmonių gyvybes, dar 4 162 – sužeisti, 5 250 šeimų neteko namų ir apie 4 000 – laikinai liko be pastogės.

Reuters/Scanpix nuotr./Žemės drebėjimas Turkijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Žemės drebėjimas Turkijoje

Atnaujinta 00.16 val. Kol kas nėra tiksliai žinoma, kiek žmonių yra įstrigę po sugriuvusių namų nuolaužomis. „Sky News“ skelbia, kad mažiausiai 35.

BBC kalbintas turkų žurnalistas teigė, kad daugelis sugriuvusių namų, laimė, buvo tušti. Šį kartą į įvykio vietą itin operatyviai atskubėjo pagalba – po spalio mėnesį įvykusio žemės drebėjimo panašiems įvykiams čia jau pasiruošta.

Atnaujinta 00.31 val. Turkijos nacionalinė televizija praneša, kad po griuvėsiais įkalinti apie 100 žmonių. CNN skelbia, kad iki šiol pavyko išgelbėti apie 20 žmonių.

Sužeistųjų galėjo būti žymiai daugiau, jeigu sugriuvę namai būtų buvę apgyvendinti, tačiau daugelis jų stovėjo tušti, nes buvo pripažinti esantys avarinės būklės.

Žemės drebėjimo nusiaubtoje vietoje dirba apie 200 gelbėtojų.

Nors specialistai teigia, kad pakartotinų požeminių smūgių neprognozuojama, daugybė įsibaiminusių žmonių pasiruošę nakvoti gatvėse.

Atnaujinta 00.54 val. Pranešami skirtingi duomenys apie tai, kiek žmonių nukentėjo per žemės drebėjimą. „Agence France-Presse“ skelbia, kad po griuvėsiais įstrigę apie 70 žmonių. Ši naujienų agentūra praneša ir apie 3 žuvusiuosius.

CNN duomenimis, tarp sugriuvusių pastatų – ir mokykla.

Atnaujinta 7.15 val. Įvairūs šaltiniai praneša skirtingus skaičius apie žuvusius. Naujausiais duomenimis, Turkija per žemės drebėjimą neteko 7 žmonių. Mažiausiai 100 prispausti po griuvėsiais. Taip pat suskaičiuota, kad Vano apylinkėse visiškai sugriuvo mažiausiai 25 namai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min