Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 27d. 16:51

​Turkijos kariuomenė nesivels į politiką

Izmiras
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Izmiras

Turkijos kariuomenė sako, kad nenori veltis į politinį ginčą, užvirusį dėl valdžios korupcijos skandalo, praneša BBC.

Tyrimas dėl kyšininkavimo ir korupcijos išprovokavo premjero Recepo Tayyipo Erdogano vyriausybės pertvarkymą, kai iš jos pasitraukė net trys ministrai. Į skandalą įsivėlė ministrų sūnūs.

„Turkijos ginkluotosios pajėgos nenori veltis į politinius debatus. Kita vertus, kariuomenė atidžiai stebės įvykius, susijusius su jos identitetu ir narių pozicijomis“, – rašoma kariuomenės pranešime.

Turkijos aukščiausiasis teismas blokavo vyriausybės nurodymą, ribojantį policijos galias. Vyriausybė tokį nutarimą buvo priėmusi praėjusią savaitę, kai policija pradėjo reidus, susijusius su skandalu.

Turkijoje jau yra buvę karinių perversmų, tačiau kariuomenės galia buvo pažabota dabartinio premjero valdymo metais.

Policija tikrina įtarimus dėl neteisėtų pinigų pervedimų Irane ir korupcijos, susijusios su įvairiais statybų objektais.

Turkijos prokuroras ketvirtadienį pareiškė, kad jam nebuvo leista išplėsti korupcijos tyrimo, kurio epicentre atsidūrė šalies vyriausybė, tvirtindamas, jog daromas spaudimas teisėjams. „Visi mano kolegos ir visuomenė turi žinoti, kad man, kaip prokurorui, buvo užkirstas kelias pradėti tyrimą“, – savo pareiškime nurodė Muammeras Akkasas

Pasak prokuroro, teisėjams „buvo daromas akivaizdus spaudimas iš Stambulo vyriausiojo prokuroro biuro ir teisingumo policijos, kuriems privalu paklusti teismo sprendimams“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min