Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 11 12, 10:05

Turkijos kelto užgrobėjas nukautas per šturmą, o įkaitai šokinėjo į jūrą

Turkijos saugumo pajėgos per šturmą nukovė vyriškį, penktadienį užgrobusį iš Izmito plaukusį keltą su 18 keleivių.
Kelto „Kartepe“ įgula ir keleiviai buvo išlaisvinti šeštadienio rytą.
Kelto „Kartepe“ įgula ir keleiviai buvo išlaisvinti šeštadienio rytą. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Kurdai Partija

Kaip praneša „Reuters“, įkaitų išlaisvinimo operacija įvyko ankstų šeštadienio rytą. Per ją teroristas buvo nušautas. Įtariama, kad jis priklausė Kurdų darbininkų partijai. Ant jo kūno aptiktas kažkoks įtaisas, kurį tiria sprogmenų specialistai.

„Associated Press“ cituoja Turkijos televizijos kanalus, pranešusius, kad per šturmą keli įkaitai iššoko į jūrą. Tačiau Stambulo gubernatorius Huseyinas Avni Mutlu vėliau patikino, kad visi kelto keleiviai ir ekipažo nariai šiuo metu yra saugūs.

Izmito uoste vakarų Turkijoje sustojęs keltas „Kartepe“ buvo užgrobtas penktadienio vakarą. Iš pradžių buvo pranešta, kad užpuolikų gali būti keturi ar net penki, tačiau vėliau paaiškėjo, kad laivą pagrobė teroristas vienišius. Jis nekėlė jokių reikalavimų, tačiau Turkijos valdžios atstovai tikina turintys informacijos, kad jis yra susijęs su kurdų separatistais.

„Reuters“ pažymi, kad tokiu atveju, jeigu keltą išties buvo užgrobęs su Kurdų darbininkų partija susijęs asmuo, tai reiškia, kad kurdų kovotojai keičia savo taktiką: anksčiau jie dažniausiai puldavo tik turkų kariškius ir valdžios atstovus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min