Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 1d. 15:25 , atnaujinta: 2017 gegužės 1d. 19:16

Turkijos policija išvaikė minią, protestavusią prieš referendumo rezultatus

Protestas Turkijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Protestas Turkijoje

Turkijos policija ašarinėmis dujomis ir guminėmis kulkomis išvaikė žmones, kurie protestavo prieš referendumo rezultatus, sustiprinusius prezidento galias. Sulaikyta kelios dešimtys protestuotojų, skandavusių „diktatoriui ne“.

Vien Stambule valdžia nurodė 30-čiai tūkst. pareigūnų stebėti, ar gyventojai nesirenka į susibūrimus. Tuo metu Jungtinės Tautos smerkia Turkijos lyderio Recepo Tayyipo Erdogano naujausius veiksmus dėl tūkstančių valstybės tarnautojų atleidimų.

Maždaug 200 protestuotojų buvo sulaikyti Gairetepės rajone Stambulo europinėje dalyje.

Minioje, kurioje daugumą sudarė kairiųjų grupuočių nariai, buvo iškelti plakatai prieš vyriausybę, prieš balandžio 16-osios referendumo rezultatus, leidusius išplėsti prezidento Recepo Tayyipo Erdogano (Redžepo Tajipo Erdohano) galias.

„Tegyvuoja Gegužės 1-oji“, „Ne – diktatoriui!“ – skelbta plaktuose.

Pagrindinės profesinių sąjungų grupės sutiko rengti masines eitynes tose Ankaros ir Stambulo vietose, kur leido valdžia, tačiau mažesnės grupės bandė pasiekti Taksimo aikštę.

Tarp sulaikytų asmenų, anot naujienų agentūros „Dogan“, buvo ir dvi moterys, kurios pabandė iškelti plakatus Taksimo aikštėje.

Stambulo gubernatoriaus tarnyba pareiškė, kad į Taksimo aikštę besiveržiančios grupuotės Gegužės 1-osios švente pasinaudojo kaip pretekstu, ir nurodė, kad sulaikyti 207 asmenys. Policija konfiskavo 40 Molotovo kokteilių, 17 rankinių granatų, 176 fejerverkus ir septynias kaukes.

Vienas žmogus netyčia žuvo, manevruojant riaušių policijos naudojamai šarvuotai mašinai su vandens patranka.

Tvarkai mieste palaikyti į gatves išleista apie 30 tūkstančių policininkų.

Turkijos darbininkų judėjimui Taksimo aikštė turi simbolinę reikšmę. 1977 metais per Gegužės 1-osios šventę iš gretimo pastato į minią buvo paleisti šūviai; per šį incidentą žuvo 34 žmonės.

Jungtinių Tautų atstovas teigė, kad nerimą kelia Ankaros sprendimas iki liepos 19 dienos pratęsti nepaprastąją padėtį šalyje. Tai reiškia, kad liks galioti kritikos sulaukę pernai vasarą priimti sprendimai po nepavykusio pučo suimti 47 tūkst. žmonių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min