Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Turkijos prašymu JAV pakeitė jos pavadinimo rašybą

Valstybės departamentas ketvirtadienį pranešė, kad po kelis mėnesius trukusių dvejonių patenkino Turkijos prašymą ir patvirtino NATO sąjungininkės pageidaujamą šalies pavadinimo rašybą – „Turkiye“.
Nepriklausomybės dienos minėjimas Turkijoje
Nepriklausomybės dienos minėjimas Turkijoje / „Zuma press“/„Scanpix“

Departamentas nurodė, kad naujuose oficialiuose dokumentuose vietoj „Turkey“ būtų rašoma „Turkiye“, tačiau tarimas nesikeis, sakė pareigūnai.

Visgi iki ketvirtadienio vidurdienio nei Valstybės departamento internetinėje svetainėje, nei užsienio reikalų vadove, kuriuo vadovaujamasi JAV diplomatinėje praktikoje, šis pakeitimas nebuvo įvykdytas.

Žingsnis žengtas prieš vėliau šį mėnesį numatomą Turkijos užsienio reikalų ministro Mevluto Cavusoglu vizitą į Vašingtoną, kurio metu Turkijos pozicija dėl Rusijos invazijos Ukrainoje ir jos pasipriešinimas Suomijos bei Švedijos stojimui į NATO bus vieni svarbiausių darbotvarkės klausimų.

Kelios kitos federalinės agentūros, įskaitant Iždo departamentą, jau pritaikė naująją rašybą, todėl JAV vyriausybės dokumentuose atsirado neatitikimų.

Šis pokytis paaiškėjo Valstybės departamentui paskelbus pareiškimą, kuriuo pritariama Iždo departamento žingsniui įvesti sankcijas keliems su Turkija susijusiems verslininkams ir bendrovėms už paramą „Islamo valstybei“. Vėliau tai patvirtino du departamento pareigūnai.

Praėjusiais metais Ankara tarptautiniuose forumuose paprašė pakeisti šalies pavadinimą į „Turkiye“ ir dauguma, įskaitant Jungtines Tautas bei NATO, perėjo prie naujos rašybos.

Tačiau Valstybės departamentas nedažnai keičia savo stilių užsienio šalių pavadinimų atžvilgiu, o bent vienu žymiu atveju atsisakė tai daryti ištisus dešimtmečius.

JAV vis dar atsisako Birmą vadinti Mianmaru, nors 1989 metais kariniai šalies vadovai oficialiai pakeitė pavadinimą į Mianmarą.

Paskutinės dvi šalys, kurių pavadinimus Valstybės departamentas pakeitė gavęs jų vyriausybių prašymus, buvo Šiaurės Makedonija, kuri 2019-aisiais pakeitė pavadinimą iš Makedonijos, ir Esvatinis, prieš metus pakeitęs pavadinimą iš Svazilando.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius