Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Turkijos prezidentas: „Mums reikia padidinti mūsų palikuonių skaičių“

Turkijos prezidentas Receptas Tayyipas Erdoganas pirmadienį pareiškė, kad šeimos planavimas ir kontraceptinės priemonės turėtų būti svetimi musulmonų šeimoms; šis jo paskutinis iš daugelio pareiškimų, raginant skatinti gyventojų prieaugį, sulaukė moterų teisių gynėjų pasipiktinimo.
Emine Erdogan ir Recepas Tayyipas Erdoganas
Emine Erdogan ir Recepas Tayyipas Erdoganas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Turkija Šeima

Pasak R.T.Erdogano, būtent motinos privalo užtikrinti nuolatinį Turkijos gyventojų skaičiaus augimą, kuris per pastaruosius penkerius metus padidėjo 1,3 proc.

„Pasakysiu aiškiai... Mums reikia padidinti mūsų palikuonių skaičių“, – sakė jis Stambule.

„Žmonės kalba apie gimstamumo kontrolę, apie šeimos planavimą. Nė viena musulmonų šeima negali to suprasti ir su tuo susitaikyti!, – kalbėjo prezidentas. – Kaip sako Dievas ir didysis pranašas, mes eisime šiuo keliu. Ir šiuo atžvilgiu didžiausia atsakomybė tenka motinoms“.

R.T.Erdoganas ir jo žmona Emine augina du sūnus ir dvi dukteris. Anksčiau šį mėnesį prezidentas dalyvavo savo jaunesniosios dukters Sumeyye ir gynybos pramonės verslininko Selcuko Bayraktaro vestuvėse.

Jo vyresnioji duktė Esra, kuri yra susituokusi su daug žadančiu energetikos ministru Beratu Albayraku, turi tris vaikus.

Su smurtu prieš moteris ir kasmetinį šimtų moterų nužudymą kovojanti platforma „Stop Violence Against Women“ pasmerkė šį R.T.Erdogano pareiškimą kaip varžantį moters teises.

„Jūs, (Erdoganai), negalite uzurpuoti mūsų teisės į kontracepcijos naudojimą, nei mūsų kitų teisių su savo viduramžiškais pareiškimais“, – sakoma grupės pareiškime tinkle „Twitter“.

„Mes ginsime savo teises“, – priduriama jame.

R.T.Erdoganas savo pasisakymais apie lytinius santykius ir šeimos planavimą dažnai sukelia feminisčių ir moterų teisių gynėjų pasipiktinimą.

Šiais metais Tarptautinės moters dienos proga pasakytoje kalboje jis pareiškė, kad „moteris, visų pirma, yra motina“.

2014 metais šeimos planavimą jis pavadino „išdavyste“, kuri gali priversti išnykti visą kartą.

Jis yra raginęs šalies motinas turėti po keturis vaikus, sakydamas, kad „vienas vaikas reiškia vienatvę, du – lenktyniavimą, trys – pusiausvyrą, o keturi – gausą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius