15min be reklamos
2023 02 06, 14:01 Atnaujinta 2023 02 07, 09:44

Turkijos prezidentas R.T.Erdoganas: pagalbą siūlo 45 šalys

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas sakė, kad po pirmadienį įvykusio pražūtingo žemės drebėjimo ir galingų, vis dar tebesitęsiančių požeminių smūgių, pagalbos siūlymų sulaukta iš maždaug 45 šalių.
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas / „Zuma press“/„Scanpix“

Naujausiais Turkijos nelaimių tarnybos duomenimis, pirmadienį įvykę žemės drebėjimai Turkijos ir Sirijos pasienyje jau pareikalavo beveik 4,9 tūkst. žmonių gyvybių.

Turkijos ir Sirijos atsako į nelaimes komandos pranešė, kad septyniuose miestuose sugriauta daugiau kaip 5,6 tūkst. pastatų, įskaitant daugiaaukščius daugiabučius. Tuose namuose miegojo tūkstančiai žmonių, kai anksti pirmadienį įvyko pirmasis žemės drebėjimas.

„Kadangi daugelyje žemės drebėjimo zonoje esančių pastatų toliau šalinamos nuolaužos, nežinome, kiek padaugės žuvusiųjų ir sužeistųjų“, – sakė R.T.Erdoganas.

„Tikimės, kad po šios nelaimės atsigausime su kuo mažesnėmis aukomis, – pridūrė jis. – Meldžiuosi, kad Dievas saugotų mus ir visą žmoniją nuo tokių stichinių nelaimių.“

Ukraina žada atsiųsti didelę grupę gelbėtojų į Turkiją

Ukraina pirmadienį pareiškė esanti pasirengusi siųsti gelbėtojus į Turkiją po pražūtingo žemės drebėjimo, per kurį kaimyninėje Sirijoje taip pat žuvo šimtai žmonių.

„Ukraina yra pasirengusi nusiųsti didelę gelbėtojų grupę į Turkiją, kad padėtų reaguoti į krizę. Glaudžiai bendradarbiaujame su Turkijos puse, siekdami koordinuoti jų siuntimą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

J.Bideną nuliūdino žemės drebėjimas Turkijoje ir Sirijoje

JAV prezidentas Joe Bidenas taip pat pareiškė esąs labai nuliūdęs ir pažadėjo savo šalies pagalbą po įvykusių žemės drebėjimų Turkijoje ir Sirijoje, kuris pasiglemžė jau beveik 1 800 žmonių gyvybes.

„Esu labai nuliūdęs dėl Turkijoje ir Sirijoje įvykusio žemės drebėjimo aukų ir nuniokojimo. Nurodžiau savo komandai toliau atidžiai stebėti padėtį, koordinuojant veiksmus su Turkija, ir teikti visą reikalingą pagalbą“, – parašė prezidentas savo oficialioje paskyroje tviteryje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min