Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Naujuoju Turkijos premjeru taps užsienio reikalų ministras Ahmetas Davutoglu

Turkijos prezidentas Abdullah Gulas antradienį pranešė, kad užsienio reikalų ministras Ahmetas Davutoglu taps naujuoju premjeru ir šiame poste pakeis Recepą Tayyipą Erdoganą.
Turkijos užsienio reikalų ministras Ahmetas Davutoglu
Turkijos užsienio reikalų ministras Ahmetas Davutoglu / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

R.T.Erdoganas rugpjūčio 10 dieną laimėjo pirmuosius tiesioginius prezidento rinkimus ir šiame poste pakeis A.Gulą, su kuriuo drauge įkūrė islamiškų šaknų turinčią valdančiąją Teisingumo ir plėtros partiją (AKP).

R.T.Erdogano pergalė jau pirmajame prezidento rinkimų ture padėjo jam įtvirtinti savo, kaip įtakingiausios politinės figūros nuo šiuolaikinės Turkijos įkūrėjo Mustafos Kemalio Ataturko laikų, statusą.

Politikos apžvalgininkai sakė, kad toliau savo valdžią stiprinantis R.T.Erdoganas ir jo šalininkai užkirto kelią galimam A.Gulo sugrįžimui į vyriausybę.

„Kaip suprantu, Ahmetas Davutoglu bus kitas vyriausybės vadovas“, – žiniasklaidai sakė kadenciją baigiantis prezidentas per paskutinį savo priėmimą prezidentūroje Ankaroje.

„Visi turime jam padėti įgyvendinti jo uždavinius. Būtent aš įtikinau jį ateiti į politiką. Ketinu jį remti“, – sakė A.Gulas apie santūrų buvusį akademiką, kuris užsienio reikalų ministru buvo paskirtas 2009 metais.

R.T.Erdogano pergalė jau pirmajame prezidento rinkimų ture padėjo jam įtvirtinti savo, kaip įtakingiausios politinės figūros nuo šiuolaikinės Turkijos įkūrėjo Mustafos Kemalio Ataturko laikų, statusą.

Oficialiai apie savo įpėdinį jis turi paskelbti ketvirtadienį. R.T.Erdoganui lojalus A.Davutoglu veikiausiai nekaišios pagalių į ratus išrinktajam prezidentui, siekiančiam padaryti valstybės vadovą svarbiausia figūra.

Naujasis premjeras visų pirma turi būti išrinktas partijos lyderiu per rugpjūčio 27 dieną vyksiantį AKP suvažiavimą ir tik tuomet galės imtis užduoties formuoti naują vyriausybę.

A.Gulas pažėrė kritikos bendražygiams, kurie jam „neparodė deramos pagarbos“, nepritardami tam, kad jis sugrįžtų į vadovaujamas pareigas partijoje.

Politikos apžvalgininkai sakė, kad toliau savo valdžią stiprinantis R.T.Erdoganas ir jo šalininkai užkirto kelią galimam A.Gulo sugrįžimui į vyriausybę.

Jis sakė neketinąs grįžti į patį politikos sūkurį, tačiau pakartojo, jog „natūralu grįžti į savo partiją“.

A.Gulas kartu su R.T.Erdoganu įkūrė AKP 2002-aisiais, o jau po metų partija iškovojo pirmąją iš trijų savo pergalių visuotiniuose rinkimuose. 2007 metais A.Gulas, kaip numato konstitucija, pasitraukė iš AKP, kad galėtų užimti prezidento postą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius