Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Turkijos valdančioji partija atsikrato su perversmu siejamo dvasininko šalininkų

Turkijos valdančioji partija penktadienį nurodė savo regioniniams skyriams ir savo vadovaujamoms savivaldybėms pašalinti visus, įtariamus palaikančius Jungtinėse Valstijose gyvenantį musulmonų dvasininką Fethullah Guleną, vyriausybės kaltinamą sukursčius nesėkmingą karinį perversmą.
Recepas Tayyipas Erdoganas
Recepas Tayyipas Erdoganas / „Scanpix“/AP nuotr.

Pensilvanijoje gyvenantis F.Gulenas neigia esantis kaip nors susijęs arba iš anksto žinojęs apie liepos 15-osios pučą, per kurį žuvo daugiau kaip 270 žmonių.

Visgi valdančioji Teisingumo ir plėtros partija (AKP) išplatino savo nariams nurodymą „nedelsiant pradėti pastangas apsivalyti nuo susijusių su (Guleno judėjimu) arba teikusių pagalbą tam smerktinam perversmui“, pranešė valstybinė Anatolijos naujienų agentūra.

Vienas iš AKP įkūrėjų yra prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, mėgintas nuversti sukilusių kariškių.

Partijos pranešime regioniniai skyriai taip pat raginami vengti „agitacijos ir gandų platinimo“ per šiuos valymus.

Pastarasis aplinkraštis buvo išplatintas kelios valandos prieš atvykstant į Turkiją Kazachstano prezidentui Nursultanui Nazarbajevui. Jis tapo pirmuoju užsienio valstybės vadovu, atvykusiu į Turkiją po sužlugdyto perversmo.

Ankara spaudė savo sąjungininkes imtis veiksmų prieš mokyklas ir nepelno organizacijas, siejamas su F.Gulenu. Tikėtina, kad to paties bus paprašyta Kazachstano lyderio.

Nuo liepos 15-osios jau beveik 70 tūkst. žmonių, įtariamų ryšiais su F.Gulenu, buvo nušalinti nuo pareigų arba atleisti ir valstybės tarnybos, teismų, švietimo ir sveikatos apsaugos įstaigų arba kariuomenės. Dar apie 18 tūkst. įtariamųjų, daugiausiai kariškių, buvo sulaikyti arba suimti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius