Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Turtingi vargšo Vladimiro Putino draugai

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui prastai su optika“, – tikina „The Bloomber View“ apžvalgininkas Leonidas Beršidskis. Rusijos vadovas prašo tautos pakentėti ekonomikos nuosmukį, kurį išprovokavo jo reakcija į Vakarų sankcijas. Tačiau naujausios deklaracijos rodo, kad jis ir buvę jo administracijos atstovai neturi problemų, kuriomis skundžiasi paprasti mirtingieji.

Oficialios V.Putino praėjusių metų pajamos – 7,6 mln. rublių (142,2 tūkst. eurų).

Ir vis dėl to tai – beveik 23 kartus daugiau, nei vidutinė ruso alga.

Anot apžvalgininko, pernai balandį V.Putinas ženkliai pasikėlė algą, apie ką šį sunkų laiką dauguma rusų gali tik pasvajoti – šalyje auga nedarbas, bendrovės karpo išlaidas.

Žmogui, turinčiam beveik absoliučią valdžią tokioje didelėje šalyje kaip Rusija, nereikia nei pinigų, nei nekilnojamojo turto.

L.Beršidskis netiki dažnai skelbiama versija, kad V.Putinas yra vienas turtingiausių žmonių pasaulyje: „Žmogui, turinčiam beveik absoliučią valdžią tokioje didelėje šalyje kaip Rusija, nereikia nei pinigų, nei nekilnojamojo turto. Tiesa, jeigu jis anksčiau ar vėliau išeis į pensiją, tai, greičiausiai, galės konvertuoti savo politinį kapitalą į grynuosius. Jo potencialaus turto šaltinis – galimybės, kurias jis sukuria draugams ir pavaldiniams."

Pavyzdžiui, Rusijos prezidento administracijos vadovas Sergejus Ivanovas 2014 metais deklaravo 16,2 mln. rublių (303,3 tūkst. eurų) uždarbį, jis turi didelį ir brangų namą, milžinišką gražų butą, žmona važinėja prabangiu automobiliu.

Autoriaus nuomone, rusų reakciją į ekonomines problemas galima būtų pavadinti letargiška, o V.Putino populiarumą – stabiliu.

„Valdininkai, kuriems jis suteikė galią ir turtus (būtent tokia tvarka), gali nesijaudinti dėl tautos, kurios jie prašo pakentėti“, – rašo jis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min