Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Tyrėjai ieško narkotikų pėdsakų Europos nutekamuosiuose vandenyse: žemyne kasdien suvartojama 350 kg kokaino

Tyrėjai, išnagrinėję kanalizacijos vandens sudėtį 19-oje Europos miestų, nustatė, kad daugiausiai kokaino suvartojama Antverpene ir kad Šiaurės šalių gyventojai pirmenybę teikia metamfetaminui, o Amsterdamas, kaip ir reikėjo tikėtis, pirmauja pagal suvartojamą kanapių kiekį.
Marihuanos suktinė
Marihuanos suktinė / Cnbc.com nuotr.

Atlikusi didžiausią visų laikų Europos nutekamųjų vandenų analizę 11-oje valstybių, tyrimo komanda nustatė, kad žemyne kasdien suvartojama maždaug 350 kg kokaino ir kad populiariausias nelegalus narkotikas lieka marihuana.

„Tirdami kanalizaciją galime nustatyti, kokio dydžio mieste yra narkotikų rinka“, – sakė koordinatorius Kevinas Thomasas iš Norvegijos vandens tyrimų instituto.

Grupė mokslininkų septynias dienas iš eilės nuo 2011 metų kovo 9-osios ėmė pavyzdžius iš vamzdžių, kuriais nuotekos suteka į 21-ą kanalizacijos valymo įrenginį kanalizacijos tinkle, aptarnaujančiame iš viso maždaug 15 mln. žmonių, o paskui tuos pavyzdžius analizavo laboratorijose.

Rezultatus ketvirtadienį paskelbė žurnalas „Science in the Total Environment“. Jie parodė, kad daugiausiai kokaino vidutiniškai suvartojama Belgijos uostamiestyje Antverpene ir kad po jo šiuo požiūriu eina Amsterdamas (Nyderlandai), Valensija (Ispanija), Eindhovenas (Nyderlandai), Barselona (Ispanija), Londonas (JK), Kasteljonas (Ispanija) ir Utrechtas (Nyderlandai).

Olandijos miestuose Amsterdame, Utrechte ir Eindhovene daugiausia rasta ekstazio pėdsakų, tačiau tyrimo autoriai nurodo, kad Utrechto rodiklius galėjo padidinti atsikratymas narkotikais, nes dvi dienos prieš tyrimą policija čia buvo surengusi reidą vienoje ekstazio gamykloje.

Antverpene ir Londone taip pat suvartojama daug ekstazio, bet šio narkotiko pėdsakų visai neaptikta Kasteljone, Umeo mieste (Švedija) ir Stokholme (taip pat Švedija).

Tyrėjai nurodo, kad daugiausiai metamfetamino aptikta Helsinkio ir Turku Suomijoje kanalizacijoje, Osle (Norvegija) ir Budejovicėje Čekijoje.

Amfetamino daugiausia suvartojama Eindhovene ir Antverpene.

Kalbant apie kanapes, didžiausia jų koncentracija rasta Amsterdamo, kurį yra pamėgę „lengvų“ narkotikų ieškantys turistai, nuotėkose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius