2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Tyrimas: didžiausioje Vokietijos arkivyskupijoje – 202 seksualiniai smurtautojai, 314 aukų

Katalikų Bažnyčios užsakymu atliktas nepriklausomas tyrimas atskleidė šimtus dvasininkų ir pasauliečių seksualinio smurto atvejų didžiausioje Vokietijos arkivyskupijoje.
Kunigas
Kunigas / 123RF.com nuotr.

Nekantriai lauktoje 800 puslapių ataskaitoje apie Kelno arkivyskupiją rašoma, kad buvo išaiškinti 202 asmenys, galimai atsakingi už seksualinį smurtą, ir 314 seksualinės prievartos aukų. Ataskaita apima 1975–2018 metų laikotarpį.

„Daugiau nei pusė aukų buvo vaikai iki 14 metų“, – žurnalistams sakė Katalikų Bažnyčios užsakymu tyrimą atlikusios Miuncheno teisės firmos teisininkas Bjoernas Gercke.

Tačiau tyrimas išteisino Kelno arkivyskupą Rainerį Marią Woelki dėl „pareigų nevykdymo“, susijusio su lytiniu išnaudojimu Bažnyčioje. Šis itin įtakingas konservatyvių pažiūrų kardinolas ilgą laiką atkakliai priešinosi pastangoms reformuoti Bažnyčią.

R.M.Woelki išprovokavo pasipiktinimo bangą, neleidęs skelbti anksčiau parengtos ataskaitos apie jo arkivyskupijos dvasininkų galimai vykdytą nepilnamečių seksualinį išnaudojimą.

Savo sprendimą kardinolas argumentavo ataskaitoje minimų asmenų, kaltinamų lytine prievarta, teise į privatumą. Be to, anot R. M. Woelki, kai kurie ataskaitą rengę tyrėjai nebuvo visiškai nepriklausomi.

Vokietijos vyskupų konferencijos pirmininkas Georgas Baetzingas vasario pabaigoje išplatintame griežto tono pareiškime R.M.Woelki poziciją pavadino „katastrofa“.

Kovo pradžioje R.M.Woelki pareiškė, kad, jei reikia, nedelsiant laikinai suspenduos ataskaitoje minimus asmenis. Jis pažadėjo ateinančią savaitę imtis konkretesnių žingsnių dėl tyrimo išvadų.

Kardinolas taip pat pareiškė norą savo autoritetu prisidėti prie pastangų iškelti į dienos šviesą Bažnyčioje įvykdytus nusikaltimus.

„Tik tiesa gali mus išvaduoti nuo praeities šešėlių“, – sakė R.M.Woelki.

Vėliau ketvirtadienį kardinolas ketina paskelbti pareiškimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min