TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ugnikalnis Islandiją dengia pelenais, o Norvegijai grasina rūgščiais lietumis

Pelenai dengia Islandijos ūkininkų laukus ir automobilius
VG TV stopkadrai / Ugnikalnio išsiveržimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Islandijos ugnikalnio Eyjafjallajökull poveikis aplinkai įgauna išties neregėtus mastus.

Kaip rašo Norvegijos naujienų portalas VG, Islandijos sveikatos apsaugos specialistai baiminasi oru plintančių  nuodingųjų cheminių medžiagų. Todėl prašo žmones naudoti veido kaukę, akinius ir apsauginius drabužius, jei tik jie išeina iš namų.

Pasak VG, pelenai, keliantys nepatogumų žmonėms ir trikdantys oro transporto sistemą atmosferoje gali migruoti net savaitę ir ilgiau.

Islandijos Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje priduriama, kad vietoje kaukės  galima naudoti ir audinį, dengiantį burną. Tačiau ministerija rekomenduoja apsauginiais akiniais dengti ir akis.

Medikai taip pat rekomenduoja vaikams ir suaugusiems, sergantiems kvėpavimo takų ligomis, likti namuose. Šie patarimai galioja visos Islandijos gyventojams, o ne tik gyvenantiems netoli ugnikalnio.

Be abejo, žmonės, gyvenantys stichijos rajone, nukentėjo labiausiai. Jų žemes dengia pelenų kilimas, o namų langus – specifinė „plėvelė“.

VG TV stopkadrai/Pelenai dengia Islandijos ūkininkų laukus
VG TV stopkadrai/Pelenai dengia Islandijos ūkininkų laukus

Ūkininkai, gyvenantys Islandijos pietryčiuose, pasakoja, kad, nubudę ketvirtadienio rytą, nustebo išvydę pritemusį dangų ir pelenų kilimą, dengiantį namus ir automobilius.

„Nieko nesimatė 50 metrų spinduliu“, – sakė viena ūkininkė. Ji labai išgyveno dėl savo gyvulių: avis, karves ir arklius nuo pelenų teko paslėpti tvarte. 

„Ugnikalnio išsiveržimas labai pakeitė mūsų gyvenimą. Ryte net mokyklos autobusas neatvyko“,  sako ūkininkė  Jóhannsdóttir.

Pavojus ir Norvegijai. Manoma, kad pelenai gali uždengti ir dalį Norvegijos žemės. VG redakcija gavo daugybę skaitytojų pranešimų, kad jie jau užuodžia sieros kvapą.  Lilly Helen Storøy iš Brønnøysundo pranešė, kad pelenai užklojo ir jos automobilį.

„Tai buvo tikras pelenų lietus,teko įjungti valytuvus“,– sako Storøy.

VG TV stopkadrai/Pelenai dengia Islandijos ūkininkų laukus ir automobilius
VG TV stopkadrai/Pelenai dengia Islandijos ūkininkų laukus ir automobilius

Janas Erikas Johnsenas iš Norvegijos meteorologijos instituto sako, kad gali būti, jog kad pelenai vakarinėje Norvegijoje gali sukelti ir rūgščius lietus.

Tačiau lazda turi du galus. Lietus gali sumažinti kietųjų dalelių koncentraciją ore. Tokiu būdu galbūt pavyktų apsaugoti norvegų kvėpavimo takus.

Taip pat pranešama, kad vakarinėje Norvegijoje pasikeitė ir jūros vandens spalva. Tačiau tai neturi įtakos geriamojo vandens kokybei.

VG TV video žiūrėkite čia. 

VIDEO: Iceland Volcano Eruption 2010 April Live Footage
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min