Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainą nuo Rusijos agresijos kvietusį ginti Dmytro Jarošą rusai bando paversti teroristu

Ukrainos ultradešiniųjų grupuotės Dešinysis sektorius lyderis Dmytro Jarošas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos ultradešiniųjų grupuotės „Dešinysis sektorius“ lyderis Dmytro Jarošas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos Tyrimo komitetas Viktorą Janukovyčių nuvertusio Maidano vienam lyderių nacionalistinės organizacijos „Dešinysis sektorius“ vadovui Dmytro Jarošui iškėlė baudžiamąją bylą. D.Jarošas, kvietęs ukrainiečius ginti Tėvynę nuo Rusijos agresijos, kaltinamas terorizmu.

Byla D.Jarošui iškelta pagal straipsnius „vieši raginimai imtis teroristinės ir ekstremistinės veiklos, panaudojant žiniasklaidos priemones“. Rusijos Tyrimo komiteto manymu, D.Jarošas antirusiškas jėgas kvietė imtis ekstremistinių veiksmų Rusijos teritorijoje.

Kviesti ginti Tėvynę – nusikaltimas?

Rusijos pareigūnai artimiausiu metu ketina kreiptis į teismą, kurio prašys D.Jarošui už akių skirti suėmimą. Po to bus paskelbta jo tarptautinė paieška.

D.Jarošą, kvietusį ukrainiečius ginti Tėvynę nuo Rusijos agresijos, rusų pareigūnai kaltina terorizmu.

Pasak lenta.ru, nepranešama, už kokį konkretų pareiškimą kaltinamas D.Jarošas. Manoma, kad už „Dešiniojo sektoriaus“ lyderio kvietimą ukrainiečiams mobilizuotis ir ginkluotis. Ši kvietimą D.Jarošas paskelbė tuomet, kai Rusija, pažeisdama tarptautines sutartis, pradėjo Ukrainai priklausančio Krymo pusiasalio okupaciją. D.Jarošas savo pareiškime pabrėžė, kad jo kova yra „ne antirusiška, o antiimperinė“. D.Jarošas savo kvietime ukrainiečius prašė savo veiksmus kuo glaudžiau derinti su šalies teisėsaugos struktūromis. Netrukus po jo pareiškimo Ukrainos Vyriausybė paskelbė oficialią mobilizaciją.

Bando susieti su čečėnais

Be to, rusų socialiniame tinkle „VKontakte“, „Dešiniojo sektoriaus“ paskyroje D.Jarošo vardu buvo pasirodęs kreipimasis į čečėnų kovotojų lyderį Doku Umarovą, kurį Rusija kaltina dėl daugumos pastarųjų metų teroro aktų šalyje. D.Jarošas neva prašė D.Umarovo palaikyti Ukrainą. „Dešiniojo sektoriaus“ atstovai netrukus pareiškė, kad tai provokacija, jie tokio pareiškimo nerašė. Tekstas atsirado kažkam įsilaužus į jų paskyrą.

Nepaisant to, Čečėnijos ir Ingušijos prezidentai Ramzanas Kadyrovas ir Junusas-Bek Jevkurovas spėjo sureaguoti. R.Kadyrovas pagrasino D.Jarošui, kad pasiųs jį ten, kur pasiuntė ir D.Umarovą, – į anapilį. R.Kadyrovas pridūrė, kad ukrainiečių nacionalistai jau seniai remia čečėnų kovotojus ir kaunasi jų pusėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min