Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukraina nusiuntė notą Rusijai ir laukia atsakymo

Rusų šarvuočai su „žaliais žmogeliukais“ netoli Kramtorsko miesto
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusų šarvuočai su „žaliais žmogeliukais“ netoli Kramtorsko miesto
Šaltinis: 15min.lt/BNS
0
A A

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas pavedė skubiai patvirtinti valstybės sieną su Rusija ir Ukraina, įtraukiant Krymą ir Sevastopolį į Rusijos Federaciją. Tuo metu Odesoje saujelė separatistų paskelbė Naujosios Rusijos liaudies „respubliką“. Ukraina nusiuntė notą Rusijai ir laukia atsakymo.

Papildyta 15.25 val.  A.Jaceniukas: Rusija siekia sužlugdyti rinkimus Ukrainoje

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas antradienį pareiškė, kad Rusijos specialiosios pajėgos, veikiančios rytų Ukrainoje, siekia sužlugdyti gegužės 25 dieną planuojamus surengti prezidento rinkimus, ir paragino Maskvą jas atitraukti.

Per spaudos konferenciją po susitikimo su JAV viceprezidentu J.Bidenu A.Jaceniukas taip pat paragino Rusiją išvesti savo pajėgas iš Krymo, kurį Maskva aneksavo praeitą mėnesį, ir „užversti šį gėdingą puslapį“.

Papildyta 15.12 val. Ukrainos SBU neigia pranešimus apie jos būstinės Kramatorske užėmimą

Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) pastatas rytiniame Kramatorsko mieste nebuvo užimtas prorusiškų separatistų, antradienį pareiškė agentūros atstovė Maryna Ostapenko, komentuodama žiniasklaidos pranešimus.

„Kiek žinau, ten nebuvo įvykdytas joks užėmimas, – ji sakė per spaudos konferenciją Kijeve. – Perdedama sakant, kad jis buvo užimtas. Žmonės ten įeina ir išeina. Tai mažas pastatas.“

Keli žiniasklaidos kanalai anksčiau pranešė, kad prorusiški separatistai Kramatorske užėmė vietos milicijos ir SBU pastatus.

Papildyta 12.13 val. O.Turčynovas: Rusija demonstratyviai nevykdo susitarimų, tad Ukraina elgsis atitinkamai

Laikinasis Ukrainos prezidentas Oleksandras Turčynovas antradienį pareiškė, kad Rusija ir Ukrainos teritorijoje esančios jos „teroristinė specialiosios pajėgos“ neketina vykdyti Ženevoje sutartų įsipareigojimų, tad ir Kijevas elgsis atitinkamai, praneša Unian.net.

„Deja, nei Rusijos Federacija, nei jos teroristinės specialiosios pajėgos, esančios Ukrainoje, demonstratyviai neketina vykdyti susitarimų, pasiektų Ženevoje“, – O.Turčynovas kalbėjo susitikimo su JAV viceprezidentu Joe Bidenu metu.

Pasak O.Turčynovo, užuot nusiginklavę, separatistai užėmė dar daugiau valdžios pastatų šalies rytuose. „Žinoma, tokiomis aplinkybėmis Ukrainos vyriausybė elgsis atitinkamai“, – sakė jis.

O.Turčynovas apgailestavo, kad promaskvietiškiems sukilėliams rytų Ukrainoje užėmus dar vieną administracinį pastatą iš esmės žlugo tarptautinis susitarimas dėl krizės šalyje užbaigimo.

Separatistams užėmus milicijos nuovadą Kramatorsko mieste, buvo „padėtas kryžius ant visų Ženevoje pasiektų susitarimų“, sakė O.Turčynovas, susitikęs su atvykusiu JAV viceprezidentu J.Bidenu, sakoma prezidentūros pareiškime.

Papildyta 12.05 val. Ukraina nusiuntė notą Rusijai ir laukia atsakymo

Ukrainos Užsienio reikalų ministerija pasiuntė notą Rusijos Federacijos vyriausybei dėl žingsnių įgyvendinant Ženevos susitarimą ir dabar laukia jos žodžio, praneša Unian.net.

„Rusijos Užsienio reikalų ministerijai nusiuntėme notą dėl Ukrainos vyriausybės žingsnių įgyvendinant Ženevos susitarimą. dabar žodis Rusijai“, – laikinasis Ukrainos užsienio reikalų ministras Andrejus Deščica paskelbė „Twitter“ tinkle.

Kaip anksčiau skelbta, Ukraina reikalauja, kad Rusija, vykdydama praeitą savaitę keturšalėse derybose Ženevoje priimtą susiatrimą, viešai atsiribotų nuo ginkluotų separatistų, užėmusių valdžios pastatus rytinėse Ukrainos srityse, paragintų juos nedelsiant sudėti ginklus ir pasmerktų įkaitų ėmimą bei jų skleidžiamą ksenofobiją ir antisemitizmą.

„Rusijos Užsienio reikalų ministerija ir Kremliaus kontroliuojama žiniasklaida pastarosiomis dienomis paleido naują dezinformacijos bangą, kad suklaidintų tarptautinę bendruomenę dėl tikrųjų įtameptos padėties rytiniuose Ukrainos regionuose priežasčių“, – praneša Ukrainos URM.

„Rusijos Užsienio reikalų ministerija ir Kremliaus kontroliuojama žiniasklaida pastarosiomis dienomis paleido naują dezinformacijos bangą, kad suklaidintų tarptautinę bendruomenę dėl tikrųjų įtameptos padėties rytiniuose Ukrainos regionuose priežasčių“, – praneša Ukrainos URM.

Ministerijos atstovas tvirtina, kad nesama jokių įrodymų, kad tragiškuose susišaudymuose Slavianske dalyvavo „Dešiniojo sektoriaus“ nariai.

Papildyta 8.25 val. JAV reikalauja Maskvos imtis „konkrečių žingsnių“ krizei Ukrainoje sušvelninti

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry pirmadienį paragino Rusiją imtis „konkrečių žingsnių“ įgyvendinti susitarimą krizei Ukrainoje sušvelninti.

Šis susitarimas praėjusią savaitę buvo pasirašytas viliantis sumažinti įtampą tęsiantis rimčiausiai konfrontacijai tarp Vašingtono ir Maskvos nuo Šaltojo karo laikų, tačiau abi pusės kaltina viena kitą jo nesilaikant.

J.Kerry per pokalbį telefonu su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu sakė, kad tarp tokių Maskvos žingsnių galėtų būti „viešas raginimas separatistams atlaisvinti neteisėtai užimtus pastatus ir kontrolės postus, sutikti su amnestija ir imtis spręsti jų nepasitenkinimą keliančius klausimus politinėmis priemonėmis“, – sakė Valstybės departamento atstovė spaudai Jen Psaki.

JAV prezidentas Barackas Obama pagrasino įvesti Rusijai papildomas sankcijas, jei susitarimas nebus greitai įgyvendintas.

„Jis paragino Rusiją paskirti aukšto rango diplomatą dirbti su Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) misija Rytų Ukrainoje, leisti separatistams aiškiai suprasti, kad Rusija remia susitarimą ir nori deeskalacijos“, – sakė ji ir pridūrė: „Jis taip pat paragino Rusiją pasisakyti prieš žurnalistų ir kitų eilinių žmonių ėmimą įkaitais“.

JAV prezidentas Barackas Obama pagrasino įvesti Rusijai papildomas sankcijas, jei susitarimas nebus greitai įgyvendintas.

Jungtinės Valstijos ir Europos Sankcija jau anksčiau ėmėsi tikslinių sankcijų prieš įtakingus rusų bei ukrainiečių politikus ir verslininkus, tarp jų grupę Kremliaus lyderio Vladimiro Putino artimos aplinkos žmonių.

Baltųjų rūmų atstovas spaudai Jay Carney pabrėžė, kad Vašingtonas pasirengęs įgyvendinti šį grasinimą, įspėjęs, jog jei artimiausiomis dienomis nebus padaryta pažangos, Rusija pajus tolesnius padarinius.

Tačiau J.Carney atsisakė patikslinti, koks yra galutinis terminas Rusijai imtis veiksmų situacijai deeskaluoti.

J.Kerry pokalbis su S.Lavrovu įvyko, kai JAV viceprezidentas Joe Bidenas pradėjo dviejų dienų vizitą Kijeve, kuris surengtas siekiant pademonstruoti paramą naujajai šalies valdžiai.

Ženevos susitarime, kurį pasirašė Ukraina, Rusija ir Jungtinės Valstijos, „visos neteisėtos ginkluotos formuotės“ Ukrainoje raginamos sudėti ginklus ir atsitraukti iš užimtų valstybinių pastatų bei kitų vietų.

Velykų proga paskelbtos trumpos paliaubos sekmadienį buvo pažeistos, kai per susišaudymą separatistų kontroliuojamame Slovjansko mieste Rytų Ukrainoje žuvo du promaskvietiški sukilėliai.

J.Carney sakė, kad JAV negali patvirtinti, kas išprovokavo tą incidentą, kuris, kaip teigiama, įvyko prie separatistų įrengtos kelio užtvaros.

Tačiau Baltųjų rūmų atstovas spaudai pabrėžė, jog Vašingtonas toliau laikosi nuomonės, kad neramumus Rytų Ukrainoje kursto Kremliaus remiamos jėgos.

Paskelbė „Naujosios Rusijos liaudies respubliką“

Per Velykas Odesoje stačiatikių, jaunimo ir karininkų organizacijų atstovai, susirinkę Kulikovo lauke, balsavo už Odesos Naujosios Rusijos liaudies respublikos paskelbimą, – praneša naujienų agentūra „Unian“.

„Respublikai“ vadovauti stojo Ukrainos Stačiatikių sąjungos vadovas Valerijus Kaurovas. Jis į susirinkusius Kulikovo lauke kreipėsi per atstumą – „Odesos liaudies respublikos prezidentu“ jis pasiskelbė per „Skype“.

Anot jo, naujosios Rusijos paskelbimas yra „atsakas į antikristų chuntos velykinį terorą – šaudynes pasipriešinimo kontrolės poste Slovjanske bei Charkovo respublikos ideologo Konstantino Dolgovo suėmimą“.

Odesos „Naujosios Rusijos liaudies respublika“ jau paskelbė pripažįstanti anksčiau pasiskelbusias Donecko, Charkovo ir Karpatų rusų respublikas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Dmitrijus Medvedevas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Dmitrijus Medvedevas

D.Medvedevas pavedė patvirtinti valstybės sieną su Ukraina, įtraukiant Krymą

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas pavedė skubiai patvirtinti valstybės sieną su Rusija ir Ukraina, įtraukiat Krymą ir Sevastopolį į Rusijos Federaciją.

Apie tai skelbia naujienų agentūra „Unian“, remdamasi premjero spaudos tarnyba.

„Rusijos ministras pirmininkas pavedė nedelsiant pereiti prie Rusijos ir Ukrainos sienų pokyčių, įtraukiant Krymą ir Sevastopolį į Rusijos Federaciją“, – pranešė D.Medvedevo spaudos tarnyba.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min