Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 12d. 11:39

Ukraina pakartotinai pasirašė dujų tiekimo sutartį (atnaujinta 14.45 val.)

Gamtinės dujos
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Gazprom“ gresia milijoniniai ieškiniai.

Ukraina pirmadienį pakartotinai be jokių išlygų pasirašė sutartį, kuria siekiama užtikrinti, kad Rusijos dujos bus vėl tiekiamos Europos šalims. Teigiama, kad dujų tiekimas turėtų būti atnaujintas pirmadienį vakare arba antradienį ryte.

„Gazprom“ delegacija informaciją apie ukrainiečių pasirašytą sutartį žurnalistams paskelbė po pirmadienį vykusių derybų Kijeve. Nors dujų tranzito per Ukrainą stebėjimo taisyklės pasirašytos neįtraukiant papildomų išlygų, naujienų portalas newsru.com pranešė, jog Ukrainos atstovai nori apsvarstyti ir galimus protokolo papildymus. Europos stebėtojų dalyvavimas, kaip pranešama, bus tik laikina priemonė, reikalinga vos keliems mėnesiams. Teigiama, kad stebėtojai iš Europos jau dirba Ukrainos pietiniame ir vakariniame regionuose.

Priežasčių netiekti dujų neliks

Apie tai, kad Ukraina patenkino Rusijos reikalavimus, pranešė ir Europos Sąjungoje pirmininkaujančios Čekijos atstovai, jie pridūrė, kad dabar Maskva neturės jokių priežasčių sustabdyti dujų tiekimą.

Briuselyje rengiamas skubus susirinkimas, per kurį bus aptarta dėl dujų tiekimo nutraukimo kilusi krizė. Manoma, kad Slovakija, Rumunija bei Bulgarija, kurios per dujų konfliktą nukentėjo labiausiai, gali prašyti skubios pagalbos. Į Briuselį išvyko ir Rusijos valdžios bei „Gazprom“ atstovai.

Nukentės ir „Gazprom“

Tuo tarpu pačiai Rusijos energetikos milžinei „Gazprom“ gresia Europos šalių ieškiniai, kuriais reikalaujama sumokėti už netesėtas sutartis. Kaip skelbiama Rusijos žiniasklaidoje, „Gazprom“ pagal sutartis privalo sumokėti 5 proc. partneriams nepristatytų dujų kainos ir dabar ši suma jau turėtų siekti šimtus milijonų dolerių.

Tuo tarpu Ukrainos atstovai pareiškė, kad Rusija ir „Gazprom“ neturi pakankamai gamtinių dujų išteklių ir būtent dėl to delsia išspręsti kilusį konfliktą. Anot jų, kiekviena dujų karo diena Rusijai atneša 150 mln. dolerių nuostolių ir „Gazprom“ neva jau susiduria su rimtomis finaninėmis problemomis, netgi stringa algų išmokėjimas kompanijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min