Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti
09 18 /19:12

Ukraina sako pralaužusi rusų gynybos liniją prie Bachmuto

Ukraina pirmadienį pranešė, kad jos pajėgos pralaužė rusų gynybos liniją netoli rytinio Bachmuto miesto, regione tęsiantis įnirtingoms kovoms.
via REUTERS-Scanpix nuotr.
via REUTERS-Scanpix nuotr.

Gegužę Bachmutą užgrobė Rusija, tačiau nuo to laiko Ukrainos pajėgos apsupo miestą ir teigia, kad per kontrpuolimą užėmė netoliese esančias gyvenvietes.

„Bachmuto rajone tęsiasi įnirtingos kovos (...) Dėl sėkmingų mūsų karių veiksmų buvo pralaužta priešo gynybos linija“, – sakė Ukrainos sausumos pajėgų vadas Oleksandras Syrskis.

Sukaupęs Vakarų tiekiamų ginklų atsargas ir į frontą pasiuntęs šturmo batalionus, birželį Kyjivas pradėjo ilgai lauktą kontrpuolimą, kuriuo siekiama susigrąžinti Maskvos kontroliuojamas teritorijas.

Praėjusią savaitę Ukraina paskelbė, kad jos pajėgos perėmė Kliščijivkos ir Andrijivkos – dviejų nedidelių gyvenviečių į pietus nuo Bachmuto – kontrolę.

„Praėjusią savaitę praradęs Andrijivką ir Kliščijivką, priešas rengia daugybę kontratakų įvairiomis kryptimis, nesėkmingai bandydamas susigrąžinti prarastas pozicijas“, – sakė O.Syrskis.

Nuo birželio Ukrainos pažanga kovojant su įsitvirtinusiomis Rusijos pozicijomis buvo nedidelė, o tai paskatino Vakarų sąjungininkų diskusijas dėl Kyjivo karinės strategijos.

Tuo tarpu Rusijos pajėgos tęsia bombardavimą iš oro, nukreiptą prieš pietinius Ukrainos regionus ir svarbius grūdų eksportui uostus prie Juodosios jūros bei Dunojaus upės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie 15min