Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 rugsėjo 5d. 09:49 , atnaujinta: 2014 rugsėjo 5d. 15:20

Ukraina skaičiuoja Rusijos agresijos aukas – žuvo jau 846 kariai, dar 3072 sužeisti

Situacija Rytų Ukrainoje rugsėjo 5 d.
Unian.net nuotr. / Situacija Rytų Ukrainoje rugsėjo 5 d.

Grupės „Informacinis pasipriešinimas“ operatyviniais duomenimis, Rusija telkia dalinius šiauriniuose Krymo regionuose. Tuo metu „Azovo“ batalionas pradėjo puolimą Novoazovsko kryptimi. Taip pat skelbiama, kad ESBO pateikė ataskaitą, kurioje teigiama, kad per mūšius Mariupolyje žūsta civiliai. Vėliau pranešta, kad per antiteroristinę operaciją jau žuvo 114 Ukrainos karininkų. Taip pat nuo antiteroristinės operacijos pradžios Rytų Ukrainoje žuvo 846 Ukrainos kariai ir dar 3072 buvo sužeisti.

15.20 val. Ukrainos pajėgos negavo įsakymo nutraukti ugnį, prasidėjus taikos deryboms

Ukrainos pajėgos, besikaunančios su prorusiškais teroristais netoli pietrytinio Mariupolio uostamiesčio, negavo įsakymo nutraukti ugnį, nors Minske prasidėjo taikos derybos, penktadienį nurodė vienas Ukrainos karininkas.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį sakė, kad įsakys paskelbti paliaubas, kai prasidės derybos Baltarusijos sostinėje tarp Kijevo, prorusiškų separatistų lyderių, Rusijos bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovų.

„Mūsų operacijos tęsiamos kaip planuota iki tolesnių įsakymų“, – karininkas sakė Mariupolyje naujienų agentūrai „Reuters“.

Vienas „Reuters“ žurnalistas matė kelis Ukrainos šarvuotuosius transporterius, judančius sukilėlių pozicijų link į rytus nuo Mariupolio – strategiškai svarbaus uostamiesčio, esančio prie Azovo jūros, pusiaukelėje tarp sienos su Rusija ir Maskvos aneksuoto Krymo pusiasalio.

13.57 val. Tęsėsi mūšiai Mariupolio prieigose

Mariupolio prieigose tęsiasi mūšiai tarp Ukrainos ATO pajėgų ir prorusiškų teroristų. Apie tai per spaudos konferenciją paskelbė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas Andrejus Lysenka. Anot jo, ketvirtadienį vyko mūšiai maždaug 20 km nuo Mariupolio.

13.20 val. Per pastarąją parą žuvo 7 Ukrainos kariai, dar 59 sužeisti

Per pastarąją parą teritorijoje, kur vykdoma antiteroristinė operacija, žuvo septyni Ukrainos kariai, dar 59 sužeisti. Apie tai pranešė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas Andrejus Lysenka, kalbėdamas spaudos konferencijoje.

Anot jo, nuo antiteroristinės operacijos pradžios Rytų Ukrainoje žuvo 846 Ukrainos kariai ir dar 3072 buvo sužeisti.

13.04 val. Per antiteroristinės operacijos laikotarpį žuvo 114 Ukrainos karininkų

Per laikotarpį, kai Ukraina vykdo antiteroristinę operaciją, žuvo 114 karininkų. Apie tai pranešė Ukrainos gynybos ministro patarėjas Aleksandras Danyliukas savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

„Per visą šį laikotarpį žuvo 114 karininkų, tarp jų – 15 pulkininkų, 16 majorų, 36 kapitonai, dar 237 karininkų buvo sužeisti. Tarp pastarųjų – 19 pulkininkų, 43 majorai ir 72 kapitonai“, – rašė jis.

12.51 val. Donecko mieste aidi artilerijos sprogimai

Prorusiškų teroristų bastionu tapusiame Donecko mieste Ukrainos rytuose penktadienį aidėjo artilerijos šūviai, kurių garsas sklido iš oro uosto rajono, pranešė „Reuters“ korespondentas.

Sprogimai griaudėjo likus kelioms valandoms iki Minske numatyto susitikimo, kuriame, kaip tikimasi, bus susitarta dėl paliaubų Ukrainoje.

„Donecko oro uosto rajono pusėje aidi automatinių ginklų šūviai ir artilerijos sviedinių sprogimai“, – sakė korespondentas, esantis už 2-3 km nuo oro uosto.

12.03 val. ESBO: per mūšius Mariupolyje žūsta civiliai

Apšaudymų Mariupolio prieigose rezultatas – pastebima žala ir civilių žūtys. Apie tai skelbiama ESBO pateiktoje ataskaitoje, kurią cituoja naujienų agentūra „Unian“. Apšaudymas prasidėjo rugsėjo 4 d. 12.40 val. vietos laiku. Vietos gyventojai sprogimus girdėjo 50-60 kartų per dieną. Anot vietos gyventojų, susirėmimai tarp Ukrainos karių ir teroristų tęsėsi visą dieną. Taip pat skelbiama, kad Mariupolio prieigose dingo elektra. Anot ESBO ataskaitos, kol kas Mariupolio kontrolės į savo rankas neperėmė nei Ukrainos kariai, nei teroristai

11.27 val. „Azovo“ batalionas pradėjo puolimą Novoazovsko kryptimi

„Azovo“ batalionas pradėjo puolimą Novoazovsko kryptimi. Apie tai, remdamasi bataliono pranešimu socialinio tinklo paskyroje, praneša naujienų agentūra „Unian“.

„Kovosime už kiekvieną mūsų žemės lopinėlį, situacija yra labai rimta“, – teigiama bataliono pranešime.

11.08 val. Ukrainos rytuose tęsiasi susirėmimai, nors ruošiamasi deryboms dėl paliaubų

Strategiškai svarbaus Ukrainos pietrytinio uostamiesčio Mariupolio prieigose penktadienį tebevyko įnirtingi susirėmimai, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentai, likus kelioms valandoms iki derybų, kuriose galbūt pavyks susitarti dėl paliaubų.

Virtinė sprogimų praeitą naktį taip pat girdėjosi rytinėje prorusiškų separatistų tvirtovėje Donecke – tikriausiai iš to miesto oro uosto, sakė vienas AFP reporteris.

„Atvyko mūsų artilerija, kuri naudojama prieš prorusiškus sukilėlius“, – Ukrainos televizijai „112“ sakė Mariupolio meras Jurijus Chotlubėjus.

Atvyko mūsų artilerija, kuri naudojama prieš prorusiškus sukilėlius“, – Mariupolio meras Jurijus Chotlubėjus sakė Ukrainos televizijai „112“.

Vieno Mariupolyje dislokuoto Ukrainos savanorių bataliono vadas naujienų agentūrai „Reuters“ teigė: „Mus apšaudė visą naktį, tačiau mes vis tiek neleidžiame sukilėliams prisiartinti. Jie prieš mus siunčia tankus ir artileriją.“

Mariupolis tapo naujausiu karštuoju židiniu jau beveik penkis mėnesius besitęsiančiame konflikte Rytų Ukrainoje, kur prorusiški sukilėliai surengė didelį kontrpuolimą ir per kelias dienas atsikovojo dideles teritorijas, kurias anksčiau buvo užėmusios vyriausybės pajėgos.

Gyventojai vyriausybės tebekontroliuojamame Azovo jūros uostamiestyje rausė slėptuves, baimindamiesi didelio sukilėlių puolimo, kurį veikiausiai palaiko Rusijos kariai ir karinė technika.

AFP žurnalistai penktadienį pranešė apie smarkų šaudymą į rytus nuo Mariupolio, o Ukrainos savanorių batalionai sakė, kad kelis jų kelių blokavimo postus atakavo sukilėliai.

Ukrainos vyriausybės pajėgos kelias savaites buvo apsupusios Donecką – didžiausią miestą rytiniame pramonės regione, kuriame dauguma gyventojų yra rusakalbiai.

Tačiau dabar tie kariai atsitraukė iš pozicijų aplink miestą, sustiprėjus sukilėlių puolimui.

Kautynės tęsiasi, nors esama vilčių, kad vėliau penktadienį Baltarusijos sostinėje Minske prasidėsiančiose derybose bus susitarta dėl paliaubų pagal taikos planą, anksčiau pasiūlytą Rusijos prezidento Vladimiro Putino.

Rusija neigia kaip nors dalyvaujanti šiame konflikte, bet NATO lyderiai tikriausiai penktadienį paskelbs naujų sankcijų Maskvai, jeigu nebus pasiekta joks taikos susitarimas.

10.53 val. Ukrainoje prie Mariupolio uostamiesčio vėl buvo girdimas artilerijos šaudymas

Ukrainos pietrytinio Mariupolio uostamiesčio prieigose penktadienį vėl buvo girdimas artilerijos šaudymas, likus kelioms valandoms iki Ukrainos, Rusijos ir Europos pasiuntinių derybų dėl taikos plano ir paliaubų.

„Atvyko mūsų artilerija, kuri naudojama prieš prorusiškus sukilėlius“, – Mariupolio meras Jurijus Chotlubėjus sakė Ukrainos televizijai „112“.

Vieno Mariupolyje dislokuoto Ukrainos savanorių bataliono vadas naujienų agentūrai „Reuters“ sakė: „Mus apšaudė visą naktį, tačiau mes vis tiek neleidžiame sukilėliams prisiartinti. Jie prieš mus siunčia tankus ir artileriją.“

10.08 val. Donbaso teroristai pradeda atiduoti ginklus

Apie tai, kad Ukrainos karių išlaisvintose Donbaso teritorijose likę ir besislapstantys teroristai jau pradeda atiduoti ginklus, per televiziją Espreso.tv prakalbo Ukrainos vidaus reikalų ministerijos specialiojo bataliono „Kiev -1“ vadas Vitalijus Satarenka. Jis pažymėjo, kad nėra prasmės kalbėti apie tikėtiną separatistų partizaninį karą, nes tarp „partizanų“ nebūna „samdinių“.

„Nenoriu kalbėti apie partizaninį karą. Partizaniniame kare nebūna samdinių ir savanaudiškų elementų. Žmonės, kurie priešinasi mūsų darbui išlaisvinant teritorijas, yra arba bijantys sulaukti bausmės už savo nusikaltimus, arba uždirbantys pinigų tokiu būdu“, – teigė V.Satarenka.

Jie pareikšdavo: „Arba atiduokite pinigus, arba mūsiškiai grįš ir jus sušaudys“, – pasakojo V.Satarenka.

Jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad kovoti ir atpažinti teroristus padeda vietiniai gyventojai.

„Mums padeda vietos gyventojai. Mūsų vaikinai sulaikė asmenis, kurie turėjo savo parduotuves. Išvadavus Slovjanską jie pusantro mėnesio rinko pinigus vadinamajai Donecko liaudies respublikai. Jie pareikšdavo: „Arba atiduokite pinigus, arba mūsiškiai grįš ir jus sušaudys“, – pasakojo V.Satarenka.

Dalis karių iš Krymo perkeliami prie Ukrainos sienos

Grupės „Informacinis pasipriešinimas“ operatyviniais duomenimis, Rusija telkia dalinius šiauriniuose Krymo regionuose, – praneša naujienų agentūra „Unian“

Į Krymo šiaurę Rusija permeta sraigtasparnius, o kariai iš pusiasalio perkeliami prie rytinės Ukrainos sienos. Apie tai savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paskelbė
grupės „Informacinis pasipriešinimas“ koordinatorius Dmitrijus Tymčukas.

Pasak jo, „priešas toliau telkia okupacines pajėgas Kryme, šiauriniuose pusiasalio rajonuose“.

„Į Džankojaus oro uostą permetami sraigtasparniai“, – pranešė jis.

Per pastarąsias dienas pastebima, kad dalis motorizuotų pėstininkų ir artilerijos padalinių išvedami iš Krymo per Kerčės perkėlą į Rusijos teritoriją, – teigė D.Tymčukas.

Taip pat, anot D.Tymčuko, Rusijos kariai permetami prie rytinės Ukrainos sienos.

„Per pastarąsias dienas pastebima, kad dalis motorizuotų pėstininkų ir artilerijos padalinių išvedami iš Krymo per Kerčės perkėlą į Rusijos teritoriją“, – teigė D.Tymčukas, jis pridūrė, kad, preliminariais duomenimis, toliau jie permetami prie Ukrainos sienos Rusijos Rostovo srityje.

Tęsiasi apšaudymai iš Rusijos teritorijos

Operatyviniais „Informacinio pasipriešinimo“ grupės duomenimis, iš Rusijos teritorijos tęsiasi Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pozicijų apšaudymai. Ugnis paleista iš sistemų „Grad“ ir „Smerč“. Sudėtingiausia situacija šiuo metu yra Luhansko srities šiaurinėje dalyje (Stanica Luhanskaja), Donecko ir Debalcevo srityse ir Donecko srities Pietuose (Novoazovskas ir Mariupolis). Apie tai „Facebook“ pranešė D.Tymčukas. 

Taip pat, pasak jo, šiuo metu mūšiai vyksta aplink Debalcevą. Jis pažymėjo, kad Rusijos pajėgos toliau aktyviai vykdo puolamuosius veiksmus Luhansko srityje.

Anot D.Tymčuko, Mariupolyje „priešas bando išsiaiškinti Ukrainos karių pozicijas, nes rengiasi tolesniems puolimams“.

Naujausiais duomenimis, naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, Ukrainos pajėgos atakavo bazinę priešininkų stovyklą netoli Vesiolos gyvenvietės. „Sunaikintos trys 122 mm haubicos D-30 ir gyvoji priešininko jėga“, – skelbė D.Tymčukas. Teroristai apšaudė Ukrainos ATO pajėgų pozicijas ir kontrolės punktuose netoli Luhanskajos, Luhansko, Nikišino ir Stukalovaja Balkos.

Temos: 2 Ukraina Rusija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Sekimas be pabaigos: nutekinta informacija ir spragos žvalgybos įstatyme išgelbės korupcijos bylos įtariamuosius?

Aktualu

Orai.lt: po lietingos pradžios – vasariška savaitės pabaiga

Aktualu

JAV pasitraukimas iš branduolinio susitarimo parodė, kad Europa pagaliau turi pasirūpinti savimi

Gyvenimas

Tėtis ryžosi misijai dėl Dauno sindromą turinčios dukrytės: iš Didžiosios Britanijos dviračiu atmynė į Lietuvą

24sek

Robertas Petrauskas apie „Žalgirio“ žygį Europoje: su šiuo sezonu niekas nesibaigia

Aktualu

15min paaiškina: mirtinai pavojingas Ebolos virusas grįžo, bet ar verta bijoti?

24sek

Į Kauną sugrįžęs P.Motiejūnas – apie Šaro ateitį: „Dėl jo vieną dieną esu ramus, kitą – jau ne“

Verslas

„The Guardian“: absurdas – ne Italijos populistų programa, o euro zonos taisyklės

Ugnies apimti Havajai ugnikalnio išsiveržimo vietoje

Pasaulis kišenėje

Mažoji Lietuva: kur stovi gatvės menu išmarginta bažnyčia ir kur laukia pasieniečiai

Aktualu

Rima Urbonaitė: Liberalų sąjūdžiui varpai skambina vis garsiau

Jordanija – kuo gundo dykumų apsuptas istorijos lobynas?

Vardai

Oksana Pikul – itin atvirai apie 5 metus vaidintą santuokos pasaką, slėpusią ašaras ir išdavystes

Aktualu

Trijų automobilių avarija Trakų rajone: 1,84 promilės girtumas ir du žmonės ligoninėje

Vardai

Jazzu po ją pakeitusių kelionių maratono grįžo į sceną su garsiaisiais švedais KOO

Gazas

„Augina“ automatines pavarų dėžes: „Peugeot“ 6 laipsnių meta į „šiukšliadėžę“, turi 8 laipsnių

Vardai

Paviešintos oficialios princo Harry ir Meghan Markle karališkų vestuvių nuotraukos: grožis atima žadą

Aktualu

D.Trumpas po „rinkimų apgaulės“ sugriežtino finansines sankcijas Venesuelai

Aktualu

F.Mogherini: nėra alternatyvos Irano branduoliniam susitarimui

Išmaniųjų namų ekspertai

Naujienos

Aktualu

Sekimas be pabaigos: nutekinta informacija ir spragos žvalgybos įstatyme išgelbės korupcijos bylos įtariamuosius?

Aktualu

Orai.lt: po lietingos pradžios – vasariška savaitės pabaiga

Aktualu

JAV pasitraukimas iš branduolinio susitarimo parodė, kad Europa pagaliau turi pasirūpinti savimi

Gyvenimas

Tėtis ryžosi misijai dėl Dauno sindromą turinčios dukrytės: iš Didžiosios Britanijos dviračiu atmynė į Lietuvą

24sek

Robertas Petrauskas apie „Žalgirio“ žygį Europoje: su šiuo sezonu niekas nesibaigia

Aktualu

15min paaiškina: mirtinai pavojingas Ebolos virusas grįžo, bet ar verta bijoti?

24sek

Į Kauną sugrįžęs P.Motiejūnas – apie Šaro ateitį: „Dėl jo vieną dieną esu ramus, kitą – jau ne“

Verslas

„The Guardian“: absurdas – ne Italijos populistų programa, o euro zonos taisyklės

Ugnies apimti Havajai ugnikalnio išsiveržimo vietoje

Pasaulis kišenėje

Mažoji Lietuva: kur stovi gatvės menu išmarginta bažnyčia ir kur laukia pasieniečiai

Aktualu

Rima Urbonaitė: Liberalų sąjūdžiui varpai skambina vis garsiau

Jordanija – kuo gundo dykumų apsuptas istorijos lobynas?

Vardai

Oksana Pikul – itin atvirai apie 5 metus vaidintą santuokos pasaką, slėpusią ašaras ir išdavystes

Aktualu

Trijų automobilių avarija Trakų rajone: 1,84 promilės girtumas ir du žmonės ligoninėje

Vardai

Jazzu po ją pakeitusių kelionių maratono grįžo į sceną su garsiaisiais švedais KOO

Gazas

„Augina“ automatines pavarų dėžes: „Peugeot“ 6 laipsnių meta į „šiukšliadėžę“, turi 8 laipsnių

Vardai

Paviešintos oficialios princo Harry ir Meghan Markle karališkų vestuvių nuotraukos: grožis atima žadą

Aktualu

D.Trumpas po „rinkimų apgaulės“ sugriežtino finansines sankcijas Venesuelai

Aktualu

F.Mogherini: nėra alternatyvos Irano branduoliniam susitarimui

Išmaniųjų namų ekspertai

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min