Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 rugsėjo 4d. 10:17 , atnaujinta: 2014 rugsėjo 4d. 23:58

Ukraina su NATO šalimis susitarė dėl aprūpinimo precizinio tikslumo ginklais

Petro Porošenka ir Andersas Foghas Rasmussenas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Petro Porošenka ir Andersas Foghas Rasmussenas

Ketvirtadienį, prieš prasidedant NATO viršūnių susitikimui Velse, JAV prezidentas Barackas Obama ir Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas pareiškė savo paramą Ukrainai, kenčiančiai nuo karinės Rusijos agresijos. Į Velsą atvykęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka paskelbė esantis pasiryžęs duoti įsaką šalies antiteroristinės operacijos pajėgoms nutraukti ugnį Donbase. NATO grasina, kad jeigu nebus matoma progreso iš Rusijos pusės, šalis netrukus susilauks dar griežtesnių sankcijų.

23.58 val. Bus sukurti patikos fondai, susitarta dėl ginklų 

Ukrainos vadovas per bendrą spaudos konferenciją su NATO generaliniu sekretoriumi Andersu Foghu Rasmussenu pranešė, kad NATO narės įsipareigojo finansuoti keturis patikos fondus, kurie skirti Ukrainos saugumui stiprinti. Šiomis lėšomis bus gerinama logistika, vadovavimo grandinė, kibernetinė gynyba. NATO vadovas paskelbė, kad parama iš viso ji sudarys apie 15 mln. eurų.

Su NATO valstybėmis narėmis dvišalių kalbų metu buvo susitarta dėl paramos karinėje-techninėje srityje – mirtinų ir nemirtinų ginklų įsigijimo,  įskaitant ir precizinio tikslumo ginklus

„Visos valstybės be išimties šandienos susitikime prisiėmė atsakomybę suteikti finansavimą“, – sakė P.Porošenka.

Ukrainos prezidentas taip pat pranešė, kad su NATO valstybėmis narėmis dvišalių kalbų metu buvo susitarta ir dėl paramos karinėje-techninėje srityje – mirtinų ir nemirtinų ginklų įsigijimo,  įskaitant ir precizinio tikslumo ginklus.

P.Porošenka vėliau dar kartą atkreipė dėmesį, kad pastarasis susitarimas pasiektas ne su visa NATO kaip organizacija, bet atskirai su NATO valstybėmis narėmis, tačiau neįvardino, kuriomis konkrečiai.

P.Porošenka teigė, kad kai kurios šalys pažadėjo suteikti sužeistiems Ukrainos kariams vietą reabilitacijai, kitos įsipareigojo padėti medicinine įranga ir medikamentais.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Petro Porošenka ir Andersas Foghas Rasmussenas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Petro Porošenka ir Andersas Foghas Rasmussenas

22.44 val. Rusija nežengė nė vieno žingsnio, kad taika Ukrainoje taptų įmanoma

Rusija tik kalbėjo apie taiką Ukrainoje, tačiau nežengė „nė vieno žingsnio“, kad ji taptų įmanoma, ketvirtadienį pareiškė NATO vadovas Andersas Foghas Rasmussenas. Vietoje to Rusija atakuoja Ukrainą, sakė A.F.Rasmussenas prieš penktadienį turinčias įvykti derybas dėl galimų paliaubų.

„Nors ir kalbėdama apie taiką Rusija nežengė nė vieno žingsnio, kad taika taptų įmanoma. Užuot deeskalavusi krizę, Rusija tik gilina ją“, – sakė jis.

Tuo tarpu Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį išsakė „atsargų optimizmą“, jog taikos derybos dėl konflikto sureguliavimo su sukilėliais, kuriuos remia Rusija, gali baigtis paliaubomis.

„Esu nusiteikęs atsargiai optimistiškai“, jog nepaisant ankstesnių nusivylimų penktadienio derybos su sukilėliais, kurie anksčiau sakė esantys pasirengę nutraukti karo veiksmus, baigsis susitarimu, spaudos konferencijoje po susitikimo su NATO lyderiais pareiškė P.Porošenka.

22.09 val. Pasirašytas Jungtinių ekspedicinių pajėgų steigimo ketinimų protokolas 

Bus sukurtos divizijos dydžio (mažiausiai 10 tūkst. karių) veikiančios pajėgos, kurios galės būti ypač greitai dislokuotos reikiamame regione reaguojant į bet kokio tipo saugumo krizes

NATO viršūnių susitikime Velse Estijos, Danijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų ir Norvegijos gynybos ministrai pasirašė Jungtinių ekspedicinių pajėgų (angl. Joint  Expeditionary Force, JEF) steigimo ketinimų protokolą.

„Tai reikšmingas septynių NATO narių žingsnis, siekiant saugumo užtikrinimo Lietuvoje ir Europoje reaguojant į krizę Ukrainoje,“  – po pasirašymo sakė  krašto apsaugos ministras Juozas  Olekas.

Pagal šį susitarimą bus sukurtos divizijos dydžio (mažiausiai 10 tūkst. karių) veikiančios pajėgos, kurios galės būti ypač greitai dislokuotos reikiamame regione reaguojant į bet kokio tipo saugumo krizes, taip pat bus  reguliariai rengiamos karinės pratybos, įskaitant ir mūsų regione.  Šias pajėgas bus galima naudoti NATO 5-jo straipsnio (kolektyvinės gynybos) operacijoms, t.y. įvykus agresijai prieš NATO šalį narę.

Pajėgas sudarys dokumentą pasirašiusių šalių oro, jūrų ir sausumos pajėgų kariai. Jiems vadovaus Jungtinėje Karalystėje įsikūręs štabas. Dalyvaujančios šalys priskirs Jungtinių ekspedicinių pajėgų karininkus ir specializuotus karinius vienetus. 

21.53 val. NATO pareiškimas: Rusija pažeidžia tarptautinę teisę

NATO paskelbė, kad Maskvos karinius veiksmus laiko tarptautinės teisės pažeidimu. Susitikime Velse valstybės narės griežtai pasmerkė Rusijos neteisėtą ir pačios paskelbtą Krymo aneksiją ir išreiškė vieningą paramą Ukrainos suverenumui ir teritoriniam vientisumui, kuriuos pažeidė Rusija.

Sąjungininkai bet kokius vienašališkus Rusijos karinius ar kitus naikinamuosius veiksmus Ukrainoje, kad ir su humanitarine priedanga, laiko dideliu tarptautinės teisės pažeidimu

„Mūsų susitikimo metu Rusija ir toliau pažeidžia Ukrainos suverenumą, teritorinį vientisumą ir nepriklausomybę. Nepaisant Rusijos neigimo, rusų kariai vykdo tiesiogines karines operacijas Ukrainoje, Rusija ir toliau tiekia ginklus karinėms grupuotėms Ukrainos rytuose, prie Ukrainos sienos yra sutelkusi tūkstančius karių, pasirengusių kovai. Tai kelia pamina Ukrainos saugumą ir turi rimtų pasekmių stabilumui ir saugumui visoje euro-atlantinėje erdvėje“, – teigiama pareiškime.

NATO narės paragino Rusiją atsitraukti iš Krymo, kurio Rusijos sudėtyje NATO nepripažįsta ir niekada nepripažins, liautis destabilizuoti padėtį Rytų Ukrainoje, ginkluoti teroristus. „Sąjungininkai bet kokius vienašališkus Rusijos karinius ar kitus naikinamuosius veiksmus Ukrainoje, kad ir su humanitarine priedanga, laiko dideliu tarptautinės teisės pažeidimu“, – teigiama pareiškime.

Visą NATO pareiškimą skaitykite čia anglų kalba.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Petro Porošenkos susitikimas su Vakarų šalių lyderiais.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Petro Porošenkos susitikimas su Vakarų šalių lyderiais.

21.15 val. Grasina Rusijai naujomis sankcijomis

NATO valstybės yra pasirengusios naujam sankcijų Rusijai etapui. Baltųjų Rūmų išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad NATO susitikime dalyvaujantys valstybių vadovai išreiškė paramą griežtesnėms sankcijoms Maskvai už jos veiksmus Ukrainoje.

„Vadovai dar kartą pasmerkė pasipiktinimą keliantį Rusijos elgesį, pažeidžiantį Ukrainos suverenumą ir teritorinį vientisumą, ir sutarė, kad Rusija turi sumokėti dar didesnę kainą už savo veiksmus“, – skelbiama pranešime.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as žurnalistams sakė, kad sprendimas dėl sankcijų sugriežtinimo tikriausiai bus priimtas penktadienį. Jis priklausys nuo to įvykių artimiausiomis valandomis ir nuo to, ar bus stebimas progresas dėl paliaubų Rytų Ukrainoje paskelbimo.

Prancūzijos vadovas pabrėžė, kad ugnies nutraukimas yra viena iš sąlygų, jeigu rusai nori gauti Prancūzijos statomus „Mistral“ laivus.

19.59 val. NATO ragina Rusiją atitraukti pajėgas

NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas ketvirtadienį Kremliui pasakė atitraukti Rusijos pajėgas iš Ukrainos ir liautis rėmus teroristus Rytų Ukrainoje.

„Raginame Rusiją nutraukti savo neteisėtą ir pačios paskelbtą Krymo aneksiją“, – sakė A.F.Rasmussenas per susitikimą su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka, kuris buvo surengtas per NATO viršūnių susitikimą netoli Velso miesto Niuporto.

Reikia „tinkamų garantijų“, kad Ukraina laikysis paliaubų susitarimo, ketvirtadienį pareiškė vienas iš teroristų vadeivų

„Raginame Rusiją atitraukti savo karius iš Ukrainos ir sustabdyti ginklų, kovotojų ir lėšų separatistams srautą, – sakė A.F.Rasmussenas. – Raginame Rusiją atsitraukti nuo konfrontacijos ir eiti taikos keliu“.

19.29 val. Teroristų vadeiva reikalauja garantijų dėl paliaubų Ukrainoje

Reikia „tinkamų garantijų“, kad Ukraina laikysis paliaubų susitarimo, ketvirtadienį pareiškė vienas iš teroristų vadeivų.

„Nebus jokių paliaubų be garantijų, nes anksčiau mes turėjome vieną paliaubų susitarimą, kurio Porošenka nesilaikė. Mums reikia tinkamų garantijų, nes ne visi kariai Ukrainos pusėje paklūsta Kijevui“, – sakė vienas teroristų lyderių Olegas Cariovas.

„Yra dar oligarchų finansuojami daliniai. Mes nenorime, kad jie pasinaudotų paliaubomis, kad galėtų priimti daugiau žmonių ir įvežti daugiau karinės technikos“, – sakė jis.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Andersas Foghas Rasmussenas, Angela Merkel ir Davidas Cameronas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Andersas Foghas Rasmussenas, Angela Merkel ir Davidas Cameronas

19.24 val. NATO vadovas: Rusija atakuoja Ukrainą

NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas ketvirtadienį tiesiogiai apkaltino Maskvą Ukrainos atakavimu, Aljanso lyderiams susirinkus į viršūnių susitikimą, kuriame reiškiamas palaikymas Kijevui ir žadama stiprinti gynyba nuo Rusijos, kurią sąjungininkai pirmąkart nuo Šaltojo karo pabaigos vertina kaip priešišką valstybę.

Susiduriame su dramatiškai pakitusia saugumo aplinka, – NATO vadovas sakė žurnalistams, atvykęs į susitikimą. – Rytuose Rusija atakuoja Ukrainą

„Susiduriame su dramatiškai pakitusia saugumo aplinka, – NATO vadovas sakė žurnalistams, atvykęs į susitikimą. – Rytuose Rusija atakuoja Ukrainą.“

Jo pareiškimas pažymėjo sugriežtėjusią Vakarų šalių retoriką Maskvos atžvilgiu ir uždavė toną dvi dienas vyksiančiam susitikimui, kuris buvo surengtas priešpriešai tarp Rytų ir Vakarų paaštrėjus labiausiai per 25 metus nuo Berlyno sienos griūties.

Pasak vieno NATO kariuomenės pareigūno, Ukrainoje veikia keli tūkstančiai Rusijos karių, taip pat šimtai tankų, šarvuočių, ir šie skaičiai yra didesni, nei anksčiau skelbti.

Velse vykstančio susitikimo šeimininkas Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas sakė, kad ES sankcijos veikia Rusijos ekonomiką ir kad spaudimas Maskvai bus didinamas, jeigu ji nenutrauks savo karinių veiksmų, kuriuos jis vadino nepriimtinais.

17.17 val. Teroristai sako sutiksiantys su paliaubomis

Teroristai Rytų Ukrainoje išplatino bendrą pareiškimą, kuriame teigia, kad jie yra pasirengę penktadienį skelbti paliaubas, skelbia Rusijos naujienų agentūra „RIA Novosti“. Jų sąlyga – Kijevas turi sutikti su planu, kuriuo „konfliktas būtų sprendžiamas taikiomis priemonėmis“.

Donecko ir Luhansko teroristinių organizacijų vadeivos žada paskelbsiantys detalius pasiūlymus dėl ugnies nutraukimo.

16.40 val. Paliaubos Ukrainoje gali įsigalioti jau rytoj

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pasiryžęs penktadienį, antrą valandos dienos, duoti įsakymą antiteroristinės operacijos (ATO) pajėgoms Donbase nutraukti ugnį. Apie tai P.Porošenka paskelbė ketvirtadienį Velse vykstančiame NATO viršūnių susitikime, rašo naujienų svetainė news.liga.net.

„Informavau mūsų partnerius apie derybas, kurios vyko su Rusijos prezidentu ir apie planus rytdienai. Rytoj antrą valandą dienos turi prasidėti trišalės kontaktinės grupės derybos, per kurias turi būti pasirašytas dokumentas, kuris numato Ukrainos taikos plano etapus. Esminė dokumento dalis yra ugnies nutraukimas. Ir rytoj antrą valandą dienos, jeigu susitikimas įvyks, aš pranešiu Generaliniam štabui apie dvišalį ugnies nutraukimą. Ir mes tikimės, kad taikos plano įgyvendinimas prasidės rytoj“, – teigė P.Porošenka.

„Noriu pabrėžti, kad Ukraina siekia taikos, nenorėjo karo, pavargo nuo karo“, – pažymėjo P.Porošenka. 

15.34 val. P.Porošenka tikisi pasirašyti planą dėl taikos proceso Donbase

NATO susitikime esantis Ukrainos prezidentas Petro Porošenka teigė besitikintis, kad penktadienį Minske bus pasirašytas dokumentas, numatantis žingsnius, būtinus pasiekti taiką Rytų Ukrainoje.

15.18 val. Latvija iš Didžiosios Britanijos pirks šarvuočius

Didžioji Britanija paskelbė, kad Latvijai parduos 123 papildomus šarvuočius. Sandorio vertė 39,4 mln. svarų, skelbia naujienų svetainė telegraph.co.uk.

Šie šarvuočiai buvo naudojami karo veiksmuose Bosnijoje, Irake ir Afganistane. Jie padės Latvijos kariams geriau pervežti karius ir atlikti žvalgybos užduotis.

Didžiosios Britanijos gynybos sekretorius, kalbėdamas NATO susitikime, pasidžiaugė, kad Latviją greitai pasieks ši patikima ir mūšiuose išbandyta karinė technika.

14.50 val. Rusija tikisi, kad „Mistral“ jai bus parduotas

Rusijos pareigūnai apkaltino Prancūziją pasidavus JAV spaudimui ir sustabdžius karinių laivų „Mistral“ pristatymą Maskvai.

Rusijos gynybos ministras Denisas Manturovas teigė: „Rusija tikisi, kad kontraktas bus įvykdytas, remiantis susitarimu“.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas perspėjo Ukrainą dėl platesnio bendradarbiavimo su NATO

Trečiadienio vakarą Prancūzijos prezidento Francois Hollande'o spaudos tarnyba pranešė, kad Paryžius atidės „Mistral“ perdavimą Rusijai ir apkaltino Maskvą, kad jos veiksmai neigiamai veikia saugumo pagrindus Europoje.

14.06 val. Į NATO susitikimą atvyko Petro Porošenka

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas perspėjo Ukrainą dėl platesnio bendradarbiavimo su NATO. S.Lavrorvas pareiškė, kad žingsniai, dėl kurių į NATO palaipsniui būtų įtraukta Ukraina, paverstų niekais derybas tarp Kijevo ir Maskvos remiamų smogikų.

Ankščiau NATO generalinis sekretorius A.F.Rasmussenas paragino Rusiją atitraukti savo pajėgas iš Ukrainos ir nustoti remti ginklais smogikus Donbase.

Į NATO viršūnių susitikimą taip pat atvyko ir Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, kur jis susitiks su JAV prezidentu B.Obama ir kitais Vakarų lyderiais.

12.04 val. A.F.Rasmussenas: Rusija pažeidė bendradarbiavimo principus

„Rusija pažeidė pagrindinius NATO ir Rusijos bendradarbiavimo sutarties principus“, – tikino A.F.Rasmussenas. Vis dėlto, nepaisant to, NATO – Rusijos nuolatinė jungtinė taryba toliau bus atvira dialogui su Maskva, pabrėžė Aljanso vadovas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Petro Porošenko ir Davidas Cameronas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Petro Porošenko ir Davidas Cameronas

Vadinamasis Rusijos ir NATO bendradarbiavimo aktas buvo pasirašytas 1997 m. Paryžiuje ir nustatė bendradarbiavimo gaires tarp abiejų šalių. 

11.56 val. NATO vadovas atmetė Rusijos pasiūlytą „taikos planą“

Prieš prasidedant NATO atstovų susitikimui, aljanso vadovas Andersas Foghas Rasmussenas teigė, kad šis susitikimas formuos organizacijos ateities gaires. Jis pabrėžė NATO pajėgų pasitraukimą iš Afganistano ir organizacijos vaidmenį stiprinant šios valstybės saugumą.

A.F.Rasmussenas pavadino NATO Šiaurės Amerikos ir Europos saugumo pamatu.

Jis taip pat atmetė Vladimiro Putino pasiūlytą „taikos planą“ Ukrainai: „Vis dar matome Rusijos veiksmus, destabilizuojančius padėtį Rytų Ukrainoje. Raginame Rusiją atitraukti savo karius iš Ukrainos, sustabdyti ginklų tiekimą kovotojams ir prisidėti prie konstruktyvaus politinio proceso.“

JAV ir Didžioji Britanija pareiškė palaikančios Ukrainą

„Vienašališka Krymo aneksija ir karinių pajėgų įvedimu į pietryčių Ukrainą, kuris kelia grėsmę užsienio valstybės suverenitetui, Rusija nusižengė pagrindiniams tarptautinės bendruomenės principams“, – teigė B.Obama.

Teroristai smarkiai klysta, jeigu galvoja, kad mes būsime įbauginti. Kraują liejantys žudikai negali įbauginti tokių šalių kaip Amerika ir Didžioji Britanija, – teigė abiejų šalių lyderiai

„Rusijos bandymo į suverenią valstybę įsiveržti su ginklu rankose akivaizdoje, mes turime palaikyti Ukrainos pasirinkimą žengti demokratiniu keliu, ir toliau remti ją plėtojant savo potencialą“, – pridūrė D.Cameronas.

„The Times“ taip pat rašo, kad NATO turi dislokuoti pakankamas karinės jėgas Rytų Europoje, tarp kurių būtų ir oro, jūrų bei greitojo reagavimo pajėgos. Didžiosios Britanijos premjeras ir JAV prezidentas taip pat paragino aljanso nares skirti gynybai ne mažiau negu 2 proc. nuo savo BVP.

JAV ir Didžiosios Britanijos vadovai taip pat pažadėjo toliau kovoti su grupuote „Islamo valstybe“, siaučiančia Irake ir Sirijoje

„Teroristai smarkiai klysta, jeigu galvoja, kad mes būsime įbauginti. Kraują liejantys žudikai negali įbauginti tokių šalių kaip Amerika ir Didžioji Britanija“, – teigė abiejų šalių lyderiai. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Skurdi reabilitacijos centro neįgaliesiems egzistencija: investavo europines lėšas ir paliko merdėti?

Aktualu

Ar gali Europos ir JAV sąjunga pergyventi Donaldą Trumpą?

Aktualu

Dėl Sirijos „kovotojų“ Vilniaus oro uoste išsigandusią moterį nuramino pasieniečiai – tai tik jūreiviai

Vardai

Jazzu po ją pakeitusių kelionių maratono grįžo į sceną su garsiaisiais švedais KOO

24sek

Šaro ir „Žalgirio“ sutikimas Kaune – su trenerio mėgstama „Juoda orchidėja“ ir prašymu pasilikt

15min recenzija Kultūra

Nepavykęs Latvijos istorinis epas: filmas „Pagonių žiedas“

Gazas

Kuriozinė byla: už suniokoto automobilio saugojimą kaunietis sąskaitos sulaukė po 10 metų

Verslas

Prekybos tinkluose – lietuviškos braškės su Ispanijos ir Albanijos kilmės įrašais

Ugnies apimti Havajai ugnikalnio išsiveržimo vietoje

24sek

Prezidentė Š.Jasikevičių pagerbs valstybiniu apdovanojimu

Atgaivinta XVIII a. Serbijos gyventojus šiurpinusi vietinio vampyro legenda

Interviu Aktualu

Kultūros geografas Laimonas Briedis apie Vilniaus tapatybę: „Tai emigrantų ir imigrantų miestas“

Gyvenimas

Mokslininkai: norint nepriaugti svorio bei išvengti ligų, reikia ne tik skaičiuoti kalorijas

Vardai

Paviešintos oficialios princo Harry ir Meghan Markle karališkų vestuvių nuotraukos: grožis atima žadą

Aktualu

Molenbeko merė paduos britę žurnalistę į teismą: šį Briuselio rajoną išvadino „Europos džihadistų sostine“

Vardai

Štai kaip atrodo karališkas vestuvių tortas, kainuojantis 57 tūkst. eurų

Aktualu

Bernardas Gailius: Europos federacija bus. Bet mes galėtume padaryti ją geresnę

Vardai

Su Simu Jasaičiu poruojama Arūnė atskleidė, už ką jai Oksana Pikul galimai siūlė pinigus

Verslas

Viengungio apartamentai San Paule spinduliuoja jūros gaivumu ir harmonija

Aktualu

Turkija per 100 įtariamųjų dėl 2016-ųjų perversmo skyrė įkalinimo iki gyvos galvos bausmes

Naujienos

Aktualu

Skurdi reabilitacijos centro neįgaliesiems egzistencija: investavo europines lėšas ir paliko merdėti?

Aktualu

Ar gali Europos ir JAV sąjunga pergyventi Donaldą Trumpą?

Aktualu

Dėl Sirijos „kovotojų“ Vilniaus oro uoste išsigandusią moterį nuramino pasieniečiai – tai tik jūreiviai

Vardai

Jazzu po ją pakeitusių kelionių maratono grįžo į sceną su garsiaisiais švedais KOO

24sek

Šaro ir „Žalgirio“ sutikimas Kaune – su trenerio mėgstama „Juoda orchidėja“ ir prašymu pasilikt

15min recenzija Kultūra

Nepavykęs Latvijos istorinis epas: filmas „Pagonių žiedas“

Gazas

Kuriozinė byla: už suniokoto automobilio saugojimą kaunietis sąskaitos sulaukė po 10 metų

Verslas

Prekybos tinkluose – lietuviškos braškės su Ispanijos ir Albanijos kilmės įrašais

Ugnies apimti Havajai ugnikalnio išsiveržimo vietoje

24sek

Prezidentė Š.Jasikevičių pagerbs valstybiniu apdovanojimu

Atgaivinta XVIII a. Serbijos gyventojus šiurpinusi vietinio vampyro legenda

Interviu Aktualu

Kultūros geografas Laimonas Briedis apie Vilniaus tapatybę: „Tai emigrantų ir imigrantų miestas“

Gyvenimas

Mokslininkai: norint nepriaugti svorio bei išvengti ligų, reikia ne tik skaičiuoti kalorijas

Vardai

Paviešintos oficialios princo Harry ir Meghan Markle karališkų vestuvių nuotraukos: grožis atima žadą

Aktualu

Molenbeko merė paduos britę žurnalistę į teismą: šį Briuselio rajoną išvadino „Europos džihadistų sostine“

Vardai

Štai kaip atrodo karališkas vestuvių tortas, kainuojantis 57 tūkst. eurų

Aktualu

Bernardas Gailius: Europos federacija bus. Bet mes galėtume padaryti ją geresnę

Vardai

Su Simu Jasaičiu poruojama Arūnė atskleidė, už ką jai Oksana Pikul galimai siūlė pinigus

Verslas

Viengungio apartamentai San Paule spinduliuoja jūros gaivumu ir harmonija

Aktualu

Turkija per 100 įtariamųjų dėl 2016-ųjų perversmo skyrė įkalinimo iki gyvos galvos bausmes

Grąžinti verta

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Praktiški patarimai

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min