Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teroristai ir Rusijos specialiosios tarnybos kišo nagus prie numušto lėktuvo juodųjų dėžių

Malaizijos lėktuvo „Boeing 777“ katastrofos vietoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Malaizijos lėktuvo „Boeing 777“ katastrofos vietoje
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ukrainos premjero pavaduotojas Volodymyras Groismanas pirmadienį užsiminė, kad prorusiški separatistai kišo nagus prie numušto keleivinio Malaizijos lėktuvo juodųjų dėžių, kurios buvo paimtos iš katastrofos vietos Rytų Ukrainoje.

Spaudos konferencijoje V.Groismanas sakė, kad separatistai atiduos skrydžio duomenų registratorius tarptautiniams aviacijos pareigūnams, bet pridūrė: „Yra informacijos, kad registratoriai visas šias dienas buvo jų rankose ir kad jie jiems kai ką padarė“.

Paklaustas, ar, jo manymu, sukilėliai kišo nagus prie juodųjų dėžių, V.Groismanas sakė esąs tokios nuomonės.

Jo teigimu, Rusijos specialiosios tarnybos galėjo atlikti manipuliacijas juodosiomis dėžėmis. „Mes žinome, kad visas šias keturias dienas Rusijos specialiosios tarnybos atliko atitinkamus darbus, kurie susiję su bandymais panaikinti pėdsakus to, kaip viskas iš tiesų įvyko“, – V.Groismano žodžius cituoja unian.net. Jis teigė, kad tai, kokia žala buvo padaryta, bus galima pasakyti tik atlikus juodųjų dėžių ekspertizę.

Ukrainos karo lėktuvo netoliese nebuvo

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka paneigė Rusijos tvirtinimus esą netoli praėjusią savaitę numušto Malaizijos lėktuvo buvęs Ukrainos karo lėktuvas, tvirtindamas, kad katastrofos laikotarpiu visi Ukrainos lėktuvai nebuvo pakilę į orą.

Atsakydamas į Rusijos gynybos ministerijos anksčiau skelbtą pranešimą, kad katastrofos metu nuo Malaizijos lėktuvo nutolęs apie 3 ar 5 kilometrus skrido Ukrainos karo lėktuvas P.Porošenka pasakė CNN televizijai: „Mano reakcija – tai netiesa“.

Jis pažymėjo, kad Ukraina yra atvira jos lėktuvų tyrimui ir kad Rusija turi pateikti faktus, kuriais grindžiamas toks pranešimas.

P.Porošenka pasakė, kad minimo incidento metu oro erdvę virš Ukrainos rytų stebėjo įvairios stebėsenos sistemos.

„Visi žinome, kad tuo laikotarpiu, kai įvyko tragedija, visi Ukrainos lėktuvai buvo ant žemės (toje srityje)“, – sakė jis interviu CNN televizijai.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min