Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti
2015 09 17 /13:51

Ukraina uždraudė atvykti į šalį trims BBC žurnalistams

Ukraina dėl nenurodytos grėsmės saugumui uždraudė atvykti į šalį kelioms dešimtims reporterių, tarp jų trims BBC žurnalistams.
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 3 Ukraina Rusija BBC

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka vėlai trečiadienį pasirašė sankcijų sąrašą, į kurį yra įtraukta beveik 400 asmenų, kuriems draudžiama atvykti į šalį.

Įsake, kuris buvo paskelbtas prezidento tinklalapyje, nurodoma, kad šie asmenys, tarp jų trys BBC žurnalistai — du britai – korespondentas Steve'as Rosenbergas ir prodiuserė Emma Wells, taip pat rusas operatorius Antonas Čičerovas, kelia nenurodomas „grėsmes nacionaliniams interesams, nacionaliniam saugumui, suverenitetui ar teritoriniam vientisumui“.

Tai pirmas asmenims iš Rusijos ir kitų šalių taikomas sankcijų sąrašas, kurį Kijevas paskelbė nuo konflikto rytinėje Ukrainoje pradžios 2014 metų balandį, nusinešusio jau per 8 tūkst. gyvybių.

BBC užsienio naujienų redaktorius Andrew Roy žurnalistams paskelbtą draudimą pavadino „gėdingu išpuoliu prieš žiniasklaidos laisvę“.

BBC užsienio naujienų redaktorius Andrew Roy žurnalistams paskelbtą draudimą pavadino „gėdingu išpuoliu prieš žiniasklaidos laisvę“.

„Šios sankcijos yra visiškai nederamos ir nepaaiškinamos priemonės prieš BBC žurnalistus, kurie nešališkai ir objektyviai informuoja apie padėtį Ukrainoje, todėl raginame Ukrainos valdžią nedelsiant pašalinti jų pavardes“, – sakoma jo elektroniniu paštu išplatintose pastabose.

Į sąrašą taip pat buvo įtraukti žurnalistai Antonio Pampliega ir Angelis Sastre, du ispanų reporteriai, kurie liepos mėnesį dingo Sirijoje ir kuriuos, kaip manoma, yra pagrobę „Islamo valstybės“ kovotojai, taip pat du Rusijos naujienų reporteriai, dirbantys Pietų Afrikoje ir Turkijoje ir tiesiogiai nesusiję su Ukraina.

Rusijos naujienų agentūra TASS ketvirtadienį sprendimą įtraukti į sąrašą tris jos reporterius, vieną dirbantį Vašingtone, vieną – Pietų Afrikoje, o dar kitą – Maskvoje, pavadino „keistu“, nes du iš šių žurnalistų net nėra susiję su situacijos Ukrainoje nušvietimu.

Anksčiau Kijevas buvo uždraudęs atvykti į šalį kai kuriems Rusijos žurnalistams, kurie, anot jo, kurstė neramumus rytinėse šalies dalyse.

Prie dokumento pridėtame P.Porošenkos komentare nurodoma, kad sankcijų sąrašas yra nukreiptas prieš žmones ir bendroves, „siejamas su Krymo aneksija ir agresija Donbase“.

Dauguma asmenų, įtrauktų į sąrašą, yra Rusijos politikai ir aktyvistai, kurie ragino aneksuoti Krymą ir palaikė didesnį Rusijos įsitraukimą į įvykius rytinėje Ukrainoje.

Niujorke įsikūręs Žurnalistų gynimo komitetas (Committee to Protect Journalists) savo pranešime pareiškė esąs „nuliūdintas“ dėl šio P.Porošenkos žingsnio.

„Valdžiai gali nepatikti įvykių nušvietimas arba ji gali nesutikti su juo, tačiau įvardyti žurnalistus kaip potencialią grėsmę nacionaliniam saugumui nėra tinkamas atsakas“, – nurodė Komiteto Europos ir Centrinės Azijos programų koordinatorė Nina Ognianova.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius