Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 22, 21:33

Ukrainai greičiausiai bus suteiktas ES kandidatės statusas, bet procesas bus ilgas

Tikimasi, kad Europos lyderiai pritars Ukrainos siekiui tapti ES šalimi kandidate, tačiau perspėjama, kad procesas bus ilgas.
Ukrainos, Europos Sąjungos vėliavos
Ukrainos, Europos Sąjungos vėliavos / 123RF.com nuotr.

Pasak aukšto rango ES pareigūno, tikimasi, kad ketvirtadienį ir penktadienį Briuselyje vyksiančiame dviejų dienų aukščiausiojo lygio susitikime 27 Europos Sąjungos šalių vadovai pritars tam, kad Ukrainai ir Moldovai būtų suteiktas ES kandidatės statusas, rašo CNN.

Trečiadienį Briuselyje kalbėdamas su žurnalistais ES pareigūnas sakė: „Nemačiau problemų dėl kandidatės statuso suteikimo Ukrainai.“ Jis taip pat pagyrė Europos Vadovų Tarybos pirmininko Charles'io Michelio darbą.

Kaip rašo CNN, vienas ES šalies aukšto rango diplomatas sakė, kad „Ukraina ir Komisija atliko didelį darbą“ ruošdamosi Ukrainos pasiūlymui pradėti ilgą stojimo į ES procesą, o diplomato šalis buvo „patenkinta pateikta ataskaita“.

Diplomatas atkreipė dėmesį, kad šalies kandidatės statuso suteikimas Ukrainai „nereiškia, kad galime judėti į priekį, apeidami viską, kas paprastai yra pateikta ant stalo. Taip nėra ir, manau, nėra sąžininga“.

Paklaustas apie Ukrainos tapimo visateise ES nare grafiką, diplomatas atsakė: „Manau, kad vienintelis, kuris gali nustatyti grafiką, yra Ukraina, nes Ukraina turi prisitaikyti, transformuotis, reformuotis, o dabartinėmis aplinkybėmis mes suprantame, kad prioritetai yra kitur“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min