TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainiečiai įteikė savo reikalavimus Rusijos ambasadai: tegul šita irštva nedelsiant palieka Ukrainos teritoriją

Protestas Kijeve
„Facebook“ nuotr. / Protestas Kijeve
Šaltinis: 15min
0
A A

Po kruviniausios pastarųjų mėnesių dienos Ukrainoje, kai Luhanske teroristai numušė lėktuvą su 49 kariškiais, ukrainiečiai rinkosi prie Rusijos Federacijos ambasados Kijeve. Protestuodami prieš rusų agresiją Ukrainoje keli šimtai žmonių ambasados pastatą apmėtė kiaušiniais, jos ženklą aprašinėjo raidėmis, reiškiančiomis „Putinai, eik n*****“, o šalia stovėjusius ambasados darbuotojų automobilius apvertė.

Protestuojams netgi pavyko nuplėšti šalia ambasados buvusią Rusijos vėliavą ir vietoj jos iškelti Ukrainos. Naujienų agentūra „Unian“ praneša, kad protestuotojai išdaužė kelis ambasados langus, tačiau neįžengė į jos teritoriją.

Automobilius įpykę ukrainiečiai ne tik išvartė, bet ir ištepė briliantine žaluma, pradūrė padangas ir nuardė kai kurias dalis. Kaip pranešė AFP korespondentas, prie ambasados buvo keliolika milicininkų, bet jie nesikišdami tik stebėjo protesto akciją.

VIDEO: Ukrainos užsienio reikalų ministras Andrijus Deščycia Kijeve

 

Broadcast live streaming video on Ustream

7.31 val. Rusijos vėliava – Ukrainos kariams

Nuo Rusijos ambasados nukabintą vėliavą protestuotojai pažadėjo ne sudeginti, o atiduoti Ukrainos kariams, kurie šalies rytuose kaunasi su teroristais.

„Ją atiduosime savo vaikinams, kurie tikrai žinos, ką su ja daryti“, – sakė vienas iš protestuotojų.

7.28 val. Yra suimtųjų

Ukrainos Užsienio reikalų ministerija pranešė, kad pareigūnai prie Rusijos ambasados suėmė kelis provokatorius.

„Protestuotojų jausmais buvo nedelsiant pasinaudoti rengiant provokacijas, kurios nesuderinmos su diplomatinių santykių normomis ir diplomatinių misijų apsaugojimu“, – rašoma ministerijos pranešime.

00.58 val. Ugniagesiams teko gesinti nedidelį gaisrą

Prie ambasados Kijeve buvo kilęs nedidelis gaisras, pranešta „EuroMaidano“ puslapyje „Facebooke“. Ugniagesiai greitai jį užgesino.

Į įvykio vietą buvo atvykęs Regionų partijos narys Nikolajus Rudkovskis. Protestuotojai jį ištepė Briliantine žaluma ir privertė išvykti viešuoju transportu.

„Facebook“ nuotr./Protestas Kijeve
„Facebook“ nuotr./Protestas Kijeve

23.46 val. Protestuotojai įteikė reikalavimus

Kijeve susirinkę protestuotojai Rusijos ambasadai įteikė savo reikalavimus: ukrainiečiai nori, kad Kremlius nedelsiant uždarytų savo ambasadą Kijeve, jo darbuotojai paliktų Ukrainos teritoriją. Jie taip pat reikalauja, kad Rusija oficialiai pripažintų savo agresiją Ukrainoje, pranešė „Hromadske TV“.

Mes reikalaujame, kad Rusijos ambasada – prieš Ukrainą nukreiptų veiksmų planavimo irštva – nedelsiant paliktų Ukrainos teritoriją.

Protestuotojai teigia, kad jie susirinko siekdami priversti Rusiją atsakyti už numuštą Ukrainos karinį lėktuvą su 49 kariškiais ir už nepaskelbtą karą, kurį Rusija vykdo jau keturis mėnesius.

„Mes reikalaujame, kad Rusijos ambasada – prieš Ukrainą nukreiptų veiksmų planavimo irštva – nedelsiant paliktų Ukrainos teritoriją“, – pareiškė vienas iš protestuotojų.

twitter.com/myroslavapetsa nuotr./Protestas prie Rusijos ambasados Kijeve
twitter.com/myroslavapetsa nuotr./Protestas prie Rusijos ambasados Kijeve

23.26 val. Maidanas ragina: liaukitės – jūs padedate priešui

Su Maidano judėjimu susijusios organizacijos – Maidano spaudos centras,Lliustracijos komisija ir kt. – oficialiai pareiškė niekaip nesusijusios su protestais prie Rusijos ambasados Kijeve. 

„Ukrainiečiai kaunasi kare dėl nepriklausomybės ir teisės į savo ateitį. Mes negalime pasiduoti emocijoms ir taip padėti priešui“, – paragino Maidanas,

„Mes manome, kad bandymai šturmuoti Rusijos Federacijos ambasados Ukrainoje pastatą yra naudingi priešams, kurie šiais įvykiais pasinaudos prieš Ukrainos žmonių interesus. Maidano savigynos būrių nariai šiuo metu yra prie Rusijos ambasados tam, kad užkirstų kelią situacijos blogėjimui ir provokacijoms“, – pareiškime teigia Maidano spaudos centras.

Pranešime pažymima, kad suprantamas ukrainiečių pyktis, nes jų sūnūs, broliai ir vyrai , gindami Ukrainos vientisumą, taiką ir ramybę, kasdien žūsta šalies Rytuose nuo Kremliaus pasiuntinių rankų. „Bet Maidano vadovybė mano, kad yra efektyvesnių būdų, kaip paveikti šalį-agresorę. Keletas iš jų: Ukrainos ambasados Rusijoje uždarymas, diplomatinių santykių nutraukimas, sienos su Rusija uždarymas, Rusijos valstybinių kompanijų sąskaitų ir turto įšaldymas“, – teigiama pranešime.

„Ukrainiečiai kaunasi kare dėl nepriklausomybės ir teisės į savo ateitį. Mes negalime pasiduoti emocijoms ir taip padėti priešui“, – paragino Maidano atstovai.

21.21 val. JAV smerkia

JAV Valstybės departamento atstovė spaudai Jen Psaki pasmerkė protestuotojų elgesį prie Rusijos ambasados Kijeve, praneša naujienų agentūra AFP.

J.Psaki paragino pareigūnus paklusti Vienos konvencijai ir imtis būtinų saugumo priemonių.

Įtūžis – po kruvino šeštadienio

Šeštadienį teroristai Ukrainoje pripažino numušę Ukrainos lėktuvą, kuriuo skrido 49 žmonės. Dar penki Ukrainos kariai žuvo Mariupolyje, kur juos ant tilto užpuolė prorusiški teroristai. Ukrainos prezidentas Petro Porošenka sekmadienį šalyje paskelbė gedulą.

NATO šeštadienį paskelbė palydovo nuotraukas, kuriose matyti, kad Rusija šią savaitę prie Ukrainos sienos atgabeno 10 tankų. Netrukus trys pasirodė Ukrainoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min