Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 01, 19:00

Ukrainiečiai piktinasi Vokietijos spaudimu Lietuvai: tai – nuolaidžiavimas agresoriui

Vokietija penktadienį atsidūrė kritikos smaigalyje dėl jos spaudimo Europos Komisijai atnaujinti sankcionuotų rusiškų prekių tranzitą tarp pagrindinės Rusijos dalies ir Karaliaučiaus krašto. Kanclerio Olafo Scholzo pozicija ypač nusistebėjo Rusijos agresiją kenčiantys ukrainiečiai.
Gitanas Nausėda kartu su  Olafu Scholzu lankėsi Generolo Silvestro Žukausko poligone
Gitanas Nausėda kartu su Olafu Scholzu lankėsi Generolo Silvestro Žukausko poligone / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Lietuva sankcijų sąraše esančio plieno tranzitą per šalį sustabdė praėjusį mėnesį, argumentuodama europinėmis sankcijomis ir Europos Komisijos paaiškinimais.

Spaudžiant Vokietijai, Europos Komisija praėjusią savaitę atsiuntė Lietuvai savo nuomonę, kad sankcijų sąraše esančių prekių tranzitas per šalį turėtų būti atnaujintas.

Lietuvos valdžios atstovai išsakė savo pastabas Briuseliui, teigdami, kad jis keičia savo nuomonę, ir Kremlius tai gali priimti kaip nuolaidžiavimą po rusų išsakytų grasinimų.

15min žiniomis, šią savaitę atnaujintos Europos Komisijos pozicijos Lietuvoje kol kas nesulaukta.

Apie Vokietijos spaudimą ilgą laiką kalbėta už uždarų durų, bet ketvirtadienį šia tema pasisakė ir pats kancleris O.Scholzas, paraginęs imtis deeskalacijos.

Madride NATO susitikime surengtoje spaudos konferencijoje O.Scholzas sakė, kad „Europos Sąjunga turi nustatyti reikiamą sistemą ir taisykles“ krovinių gabenimui iš Rusijos į jos anklavą.

„Ir, žinoma, šios taisyklės visada turi būti nustatomos atsižvelgiant į tai, kad turime reikalą su eismu tarp dviejų Rusijos dalių“, – pridūrė jis, leisdamas suprasti, kad ES sankcijos rusiškoms prekėms neturėtų būti taikomos, nes šios prekės į bloką patenka ne kaip importas, o tik tranzitu.

„Manau, kad visos susijusios šalys šiuo metu deda daug pastangų, kad čia būtų nustatyta deeskalacijos dinamika“, – sakė Scholzas.

Šios pastabos sulaukė daug kritikos socialiniuose tinkluose, ypač iš rytų europiečių.

„Kol visi miegojo, rusai pataikė į gyvenamąjį namą Odesos regione. Žuvo mažiausiai 14 žmonių. Tuo tarpu „Spiegel“ praneša, kad Vokietija reikalauja iš Lietuvos leisti tranzitą į Kaliningradą. Rimtai?? Kaip visa tai gali būti tiesa??“, – emocijų neslėpė Ukrainos parlamento narė Inna Sovsun.

Žinomas Ukrainos tiriamasis žurnalistas Danylo Mokrykas atmetė vokiečių nerimą dėl eskalacijos.

Nesuprantama, kodėl Vokietijos kancleris taip nori sukelti rūpesčių Europai, Vokietijos rytiniams sąjungininkams ir galiausiai sau?, – sakė Lenkijos politologas.

„Olafo Scholzo baimė yra vienas geriausių Putino sąjungininkų“, – teigė jis.

Griežtą nuomonę išsakė ir Lenkijos politologas Slawomiras Dębskis.

„Pats nepriklausomos Lietuvos egzistavimas yra eskaluojantis Rusijai. Nesuprantama, kodėl Vokietijos kancleris taip nori sukelti rūpesčių Europai, Vokietijos rytiniams sąjungininkams ir galiausiai sau?“, – teigė jis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min