Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 16d. 15:05

​Ukrainiečių vaikų atostogos Lietuvoje: jokio karo, nauji draugai ir nesibaigiančios pramogos

Ukrainiečiai Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ukrainiečiai Vilniuje

Laimingi, padūkę, radę naujų draugų – tokie šeštadienį yra Vilniuje laiką leidžiantys vaikai iš Ukrainos, nors dar prieš dieną jie neramiai kalbėjo apie karą namuose. Kelios dešimtys Ukrainos karių ir Krymo totorių vaikų Lietuvoje praleis porą savaičių.

„Gal galėtumėte nufotografuoti mus kartu?“ – mūsų paprašė vaikai, kai tik pasirodėme prie Stuokos Gucevičiaus paminklo Vilniuje, kur jie pradėjo žaisti edukacinį žaidimą.

Į Lietuvą atvyko įvairaus amžiaus vaikai – nuo visai mažų pradinukų iki paauglių.

„Pirmūnas nesipeša“, – vienam mažesniųjų pirštu pagrūmojo vyras, lydintis vaikų ekskursiją po Vilnių, kuri šeštadienio rytą prasidėjo nuo valandėlės Genocido aukų muziejuje.

Tik atvykus – pokalbiai apie karą

Vaikai į Vilnių atvyko penktadienį. Lietuvoje jie atostogaus dvi savaites – aplankys Trakus, stovyklaus Tauragėje, važiuos prie jūros, 15min.lt pasakojo Haroldas Daublys, grupės „Už demokratiją. Ukraina“, Lietuvos šaulių sąjungos narys. Šios organizacijos ir surengė nemokamą stovyklą iš karo zonos atkeliavusiems vaikams.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./H.Daublys
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./H.Daublys

„Mes nusprendėme parodyti senamiestį, kad vaikams nebūtų tiesiog paprastas pasivaikščiojimas, tai atrinkome keletą taškų, kurie turi kažkiek su Ukraina ryšio, darome jiems interaktyvią kelionę po senamiestį“, – apie šeštadienio pramogas pasakojo H.Daublys.

Į Lietuvą atvyko Krymo totorių, pabėgusių į Lvovą, atžalos, ir vaikai iš Žytomyro miesto, yra keli vaikai iš kitų rajonų. Dauguma vaikų vienas kito iki kelionės nepažinojo, o jau dabar atrodo kaip seniai vienas kitą pažįstantys draugai.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Ukrainiečiai Vilniuje
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Ukrainiečiai Vilniuje

„Penktadienį jie buvo dar pakankamai susikaustę, daug kas kalbėjo apie karą, kadangi jų tėveliai ką tik grįžę iš konflikto zonos. Tačiau šiandien jau pilna įvykių, visi šypsosi“, – sakė H.Daublys.

Kelias viešnagės dienas Vilniuje vaikai gyvens šaulių šeimose, kurios rūpinasi jų nakvyne, taip pat pusryčiais ir vakariene.

Sekmadienį vaikų laukia išvyka į Trakus, o pirmadienį jie važiuos į Tauragę, kur beveik savaitę stovyklaus kartu su maždaug 100 jaunųjų šaulių, vėliau vyks prie jūros.

Nepigi labdara

Ukrainiečių šeimoms, kurių vaikai porą vasaros savaičių praleis Lietuvoje, jų stovykla nieko nekainuos. Net ir vizos vaikams buvo padarytos nemokamai.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Ukrainiečiai Vilniuje
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Ukrainiečiai Vilniuje

H.Daublys negalėjo tiksliai pasakyti, kiek kainuos tokia stovykla, tačiau vien šauliai tam surinko per 5 tūkst. Lt. Ukrainiečių vaikus, jo teigimu, noriai remia ir kitos organizacijos.

Šeštadienį popiet vaikai plaukė baidarėmis, kuriomis pasirūpino vienas iš turizmo klubų, sekmadienį pietumis Trakuose juos pavaišins viena ten veikiančių kavinių, Klaipėdos jūrų muziejus nemokamai įsileis į muziejų ir delfinariumą, už paslaugas pinigų neprašys ir „Smiltynės perkėla“.

„Na, visa tai labai priklauso nuo lėšų, nes kelionė, ekskursijos ganėtinai daug kainuoja. Bet mes stengsimės kaip įmanoma daugiau atvežti vaikų, galbūt ne šią vasarą, galbūt kitą, manau, šita veikla tikrai nenutrūks“, – pasakojo H.Daublys, paklaustas, ar dar organizuos tokių vasaros stovyklų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min